Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wsadziłem na chwilę tego Asrocka 7900 XT do kompa i już wiem czemu trafił się zwrotowiec. Jak się ponownie pojawi za jakiś czas w sklepie Allegro to nie bierzcie, chyba że dadzą dobrą cenę. Na chwilę (1 - 2 minuty) odpaliłem Furmarka to temperatury dobre miał jak na 315 - 320W poboru.

 

Edytowane przez Pentium D
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem to samo w nowym zaplombowanym Tufie 7800XT, taka wspaniała kontrola jakości jest obecnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już tłumaczyłem jak wygląda kontrola jakości. Z partii np.1000 sztuk bierze się na audyt 3-5 sztuk, jak są ok wg ich procedur, cała partia idzie w świat, nawet jak jedna wadliwa będzie to się wymienia na inną, jak jest ok to jw, a jak problem się powtarza to trzeba wycofać całą partię, a to rodzi multum dodatkowych kosztów, nie mówiąc już o terminowych dostawach, czasem lepiej puścić dziadostwo a mieć terminową dostawę. Jeszcze ktoś z "góry" może dać nawet na to zgodę, to się nazywa testowanie klienta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ShaDow_Pro napisał:

Ja trafiłem to samo w nowym zaplombowanym Tufie 7800XT, taka wspaniała kontrola jakości jest obecnie. 

Najlepsze jest to, że po wyjęciu z kompa jak się zakręci tym wentylem skierowanym w dół, do góry i na boku to jest cicho xd. O co chodzi z tym :E

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nudów zacząłem szukać dziury w dupie i padło na temperatury mojej karty. 

Stock

NXynzLX.jpg

 

UV 

PHIYXyW.jpg

UV po wymianie pasty i termopadów

8dvZUXm.jpg

 

Zysk 3°C, zawsze coś ale spodziewałem się więcej. Zdjęcie szyby więcej dawało. To pokazuje, że Sapphire badziewia nie kładzie choć pasta była kamieniem a karta ma ponad 3 lata. Termopady też były ładnie położone i nadal lepkie i miękkie. 

Muszę się poskarżyć na pastę GD-2. Wiedziałem, że jest dość gęsta ale badziew tak się rolował na rdzeniu, że po 4 próbach zassałem ze słoika trochę do strzykawki i postawiłem krzyżyk. Pasta świeża, dopiero co otwarta do tej wymiany. Cały widoczny syf wokół rdzenia to GD-2 z nieudanych prób. 

07CTovV.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Killer85 napisał:

Ale RPM jednak spadły

Tyle samo jest. Porównuje uv i uv po wymianie. Nie miałem już czasu sprawdzić stock vs stock po wymianie. 

Stock czyli wszystko fabrycznie. Przy UV mam swoją krzywą wentyli. 

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak że pasta docelowe parametry osiągnie dopiero po x godzinach? Ale z reguły jest lepiej o 1-3 stopni.

Ja jak wymieniłem na rx570 od msi pastę po serwisie to temperatury spadły o dobre 20stopni i to po UV. Bez UV to wentylatory odpalały się na tornado, nawet po UV wkręcały się na wysokie obroty. Zmiana pasty i cisza i spokój po UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może być, że się jeszcze coś ułoży przez parę godzin. Test był robiony chwilę po złożeniu karty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...