Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam wolę 19.7.2 z Lipca.

 

19.10.1 naprawiły obsługę 75Hz ale ucinają boosta mojej gpu.

 

Na tych z lipca mam 2000 na stock a na tych ostatnich muszę podbić 70Mhz aby tyle samo uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz RX 5700 Pulse mogę powiedzieć co mnie irytuje:

sztucznie ograniczone OC dla rdzenia i pamięci,

problem z trybem półpasywnym. Jakakolwiek ingerencja

w parametry karty i zapisanie powoduje, że Fan Stop nie działa,

po przywróceniu do domyślnych ustawień jest ok.

Kolejna rzecz to zawyżony pobór mocy w idle dla odświeżania powyżej

100 Hz, wtedy taktowanie pamięci cały czas jest maksymalne.

Zalety to niski pobór mocy w porównaniu do wersji XT,

różnica w wydajności nie jest duża a w poborze mocy jakieś 80 W.

Idąc powyżej 1800 Mhz pobór wzrasta nieproporcjonalnie do wydajności.

Gdybym kupił za normalną cenę czyli blisko 1700 myślałbym nad zwrotem

i spróbował z RTXem 2060 Super, przy cenie 1320 uważam, że to dobry zakup.

Karta osiąga taktowania w przedziale 1730-1810 przy napięciu 1015 mV,

pobór mocy to ok. 150-160 W. Najwyższa tameratura na pięciach jaką widziałem

to 71 stopni, rdzeń 69, vrm 67.

Wydajność często lepsza niż gtx 1080 (za wyjątkiem starszych tytułow dx11)

więc jest postęp, jeszcze rok temu za taką wydajność płaciło się ponad 2 tysiące.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z fan stop to może pomógł by ten sam trick co miałem na RX 570, gdzie edytowałem zapisany profil, a tam ustawiłem "OFF" by zaskoczył fan stop, i tak miałem własną krzywą plus działający fan stop. Trzeba było wczytać profil z 2 razy żeby zaskoczyło.

 

 

Here is a workaround which worked for my PowerColor Vega 56 Red Dragon:

 

Config Wattman like you would normally.

 

Save your config as a profile.

 

Open the above profile with a text editor and look for the snippet below. Edit False to True and save the file.

 

<FEATURE ID="18" Enabled="False">

<STATES>

<STATE ID="0" Enabled="False" Value="0"/>

</STATES>

</FEATURE>

 

Back to Wattman. Load the above profile, twice. You should now notice the fans spinning down to 0 rpm.

 

To też zadziała dla Navi? Można przetestować, jak ktoś chce, u mnie na RX 570 działało, kuzynowi dałem grafę i jemu ustawiłem, wszystko działa.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz RX 5700 Pulse mogę powiedzieć co mnie irytuje:

sztucznie ograniczone OC dla rdzenia i pamięci,

problem z trybem półpasywnym. Jakakolwiek ingerencja

w parametry karty i zapisanie powoduje, że Fan Stop nie działa,

po przywróceniu do domyślnych ustawień jest ok.

Kolejna rzecz to zawyżony pobór mocy w idle dla odświeżania powyżej

100 Hz, wtedy taktowanie pamięci cały czas jest maksymalne.

Zalety to niski pobór mocy w porównaniu do wersji XT,

różnica w wydajności nie jest duża a w poborze mocy jakieś 80 W.

Idąc powyżej 1800 Mhz pobór wzrasta nieproporcjonalnie do wydajności.

Gdybym kupił za normalną cenę czyli blisko 1700 myślałbym nad zwrotem

i spróbował z RTXem 2060 Super, przy cenie 1320 uważam, że to dobry zakup.

Karta osiąga taktowania w przedziale 1730-1810 przy napięciu 1015 mV,

pobór mocy to ok. 150-160 W. Najwyższa tameratura na pięciach jaką widziałem

to 71 stopni, rdzeń 69, vrm 67.

Wydajność często lepsza niż gtx 1080 (za wyjątkiem starszych tytułow dx11)

więc jest postęp, jeszcze rok temu za taką wydajność płaciło się ponad 2 tysiące.

a pisałem Ci bierz RTX2060 Super :) ale za ta cenę warto było kupić tak samo jak w moim przypadku. Niestety RX5700/xt nie są warte swoich cen sklepowych, za dużo drobnych ale wkurzających problemów. Dlatego jest tyle zwrotów np. w proshop, bo ludzie, którzy nie grzebią w kompach sobie z nimi nie radzą.

Z tym poborem mocy w XT to przesadzasz, moja na stocku bierze do 180W w grach. Jak podkręcę i dam powerlimit +5% to bierze 200W.

Co do fan-stop mam tak samo ale wentyle kręcą się 460 obrotów i ich kompletnie nie słychać.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poborem patrzyłem na wysoko taktowane wersje Nitro+, Red Devil, tam jest zdecydowanie ponad 200 W.

Najważniejsze, że końcowy efekt jest zadowalający. Ogólnie mam sentyment do Sapphire,

pierwsza i druga karta jaką miałem to były Szafiry, 9800 Pro i X1950 Pro, jeszcze AGP,

moja pierwsze kroki z komputerami.

Mam nadzieje, że uda mi się sprzedać Borderlands 3 to obniże sobie jeszcze cenę :).

U mnie wentylatory kręcą się w przedziale 660-710, tez nie słychać.

Po przejściu z 1050 ti jest ogromny skok wydajności,

Wiedźmin 3 na ultra(bez HW) 85-120 fps, poprzednio było 35-45 fps na średnio wysokich.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od ponad tygodnia Powercolor rx5700xt Red Dragon, jakby ktoś się chciał cos dowiedzieć o tej karcie to piszcie. Ogólnie jak chyba większość rx xt, karta nie jest bezproblemowa od momentu wyjęcia z pudełka. Działa różnie na różnych wersjach sterów od AMD. Na razie najlepiej działa na 19.10.1, a 19.9 nawet nie mogę zainstalować. Niestety Ryzen 1700 oc 4Ghz trochę ją ogranicza i nawet po OC GPU karta nie trzyma 2000Mhz mimo temperatur w normie. Raczej lata na 1800-1900, czasami przekraczając 1900mhz. Ogólnie temp w normie, czyli w obudowie 76-80st w grach na rdzeniu i 2-3 stopnie mniej na vram. Głośnośc akceptowalna na biosie OC i lepiej na Silent. Róznice w wydajności 2-3% pomiędzy biosami. Jak się na biosie OC ustawi własną krzywą wentylatorów to też jest ok z głośnością. Vram nie da się ustawić wyżej niż 950mhz, rdzeń idzie na 2100mhz 1,2v ale przy moim CPU i tak nie trzyma takich wartości w grach. Ogólnie karta jest ok, szczególnie kupiona w outlecie proshop za 1420zł.

Freesync działa dobrze od przy odcięciu klatek -1 poniżej Hz monitora.

 

Rozumiem, że sam zamawiałeś z outletu ProShopu, tak? Czy karta przyszła razem z pudełkiem i papierami? Pytam, bo sam zdążyłem przed chwilą zamówić biedniejszą wersję ;) - https://www.powercolor.com/product?id=1565842787

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sam zamawiałeś z outletu ProShopu, tak? Czy karta przyszła razem z pudełkiem i papierami? Pytam, bo sam zdążyłem przed chwilą zamówić biedniejszą wersję ;) - https://www.powercolor.com/product?id=1565842787

Pudełko, karta z plomba, manual i płyta. Jednak jest tam zapisane ze może przyjść sama karta w pudełku zastępczym.

 

ziomekaqq: miałem brać, ale chwilę później wskoczył Red Devil XT :D Ciekawe co było powodem zwrotu.

Za ile kupiłeś? Ostatnio widziałem po 1620zl.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra według mnie. Mnie okrojona, dwu wentylatorowa wersja wyszła 1440 zł. Jeżeli chodzi o tryb półpasywny/STOP-fan, rozumiem że wszystkie karty od Power Color (pewnie poza referencyjną turbinówką) go posiadają? Albo źle patrzę, albo ciężko znaleźć rzetelne info w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tryb półpasywny/STOP-fan, rozumiem że wszystkie karty od Power Color (pewnie poza referencyjną turbinówką) go posiadają? Albo źle patrzę, albo ciężko znaleźć rzetelne info w tym temacie.

Jeden z użytkowników w tym temacie(kilka stron wstecz) napisał że standardowa wersja RX 5700/5700XT od PowerColor też ma tryb półpasywny co modele Red Devil/Red Dragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Proshop w outlet jest Gigabyte RX 5700 Gaming OC za 1335 dobra okazja. Kupiłem w taki sam sposób RX 5700 Pulse za 1320, wszystko ok, karta po 3 dniach była u mnie jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ceny tam są na outlety . Chyba niebawem jak problemy z moim cpu znikną, to sobie wezmę kolejny problem na głowę w postaci rx5700xt outlet z proshopu :). Dużo bym nie dołożył do rtx2060 , a jednak xt jest zdecydowanie wydajniejsza od obecnej karty :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersję xt dobre wersję to sapphire pulse, red dragon , gigabyte ? Chodzi mi o te tanie a dobre . W sumie wpadnie mi siano i będzie coś na outlecie to chyba zakupie . Rtxa za 1000 pewnie się pozbede, więc dopłata całkiem znosna powinna być, a nie chce wybrać jakieś strasznej grzałki i przy okazji jakiegoś mocnego wyjca. A wiadomo , że jak jest okazja to nie ma czasu na czekanie , tylko trzeba brać. Wiem, że większość jest wypisana w tym temacie dobrych wersji, ale więcej czasu poświęcam na czytanie forum Asus i amd w związku z moim problemem z cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ceny tam są na outlety .

Ta,fajne,tylko często w outletach trafiają sztuki ze zwrotów,które czegoś brakowało,nie chodził jak powinien(przykładowo pod kątem temperatur) lub miały kiepski potencjał OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę się z tym że z outletu można trafić z jakąś wada kartę, ale przecież jest gwarancją, więc można po paru dniach odesłać np z powodu uszkodzonego wentyla , czy też przegrzewania się. Piszczące cewki z czasem się uciszaja , tak jak w moim rtxie, kupiłem z piszczacymi cewkami, ma przegrane około 200h i już w menu w ets2 cewek praktycznie nie słychać, a było słychać mocno . Podczas gier nawet w 240fps, cewki może i piszcza, ale są nieslyszalne , zagłuszaja je wentylatory karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta,fajne,tylko często w outletach trafiają sztuki ze zwrotów,które czegoś brakowało,nie chodził jak powinien(przykładowo pod kątem temperatur) lub miały kiepski potencjał OC.

 

Możesz kartę oddać w przeciągu 14 dni. Oddawanie ze względu na słabe OC (szczególnie słabych wersji) to pewnie pojedyncze przypadki. Szarych użytkowników takie bajery nie obchodzą.Ja juz miałem dwie karty z outletu, znajomi też tam brali i jest ok pod każdym względem (bo naderwane pudełko to dla mnie nie problem :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, proshop to duńska firma , a przecież za granicą wystarczy uszkodzone opakowanie, żeby się kwalifikowalo jako outlet. Zaryzykuję, jak będzie mocna lipa to zwrot i upoluje drugą:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mam chwilowo luźnych finansów, w takiej kasie to niesamowicie udany zakup . Ale jak są dziś to i jutro będą, więc tylko trzeba obserwować. W dodatku grę dokładają:o

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam mają centralę i magazyn i tam się odsyła. Nie wiem co w tym śmiesznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym śmiesznego.

Zwrot do Danii na własny koszt - chyba że Proshop pokrywa takie koszta,ja tego nie wiem co i jak

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...