Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bo dostał jeszcze gry do tej karty, opchnął je, odmówili zwrotu przez zużyte kody i teraz chce wyjść te 100zł do przodu?

 

Nie nie jest 100 zł do przodu ? xD Te klucze właśnie przez to że tak robią to chodzą po 1/2 swojej ceny, więc typ w ten sposób to co najwyżej wyjdzie 20-30 zł na plus a to raczej nie warte zachodu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jest 100 zł do przodu ? xD Te klucze właśnie przez to że tak robią to chodzą po 1/2 swojej ceny, więc typ w ten sposób to co najwyżej wyjdzie 20-30 zł na plus a to raczej nie warte zachodu ?

Więc wystawia bo? Może kupił stacjonarnie i nie chcą mu zwrócić/wziął na firmę [i z tym paragonem to bait]... wywala mu driver przy próbie OC pamięci jak mi? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FullHD karta OK, ale już w 1440p, w części gier troche brakuje do tych 60fps

114154.png

114146.png

114166.png

114164.png

 

Na ten moment widzę że tylko w x-kom, maję te karty w kwocie od 1,3k https://www.x-kom.pl/szukaj?sort_by=price_asc&q=Radeon%205600, za 1,3-1,4k można sie jeszcze pokusić, powyżej tego da się już kupić RX5700 https://www.kombo.krakow.pl/Karty-graficzne,Karty-graficzne-AMD-Radeon,KBVGASAPAMR2560086.htm , https://www.ceneo.pl/88645066;0280-0.htm#tab=click_scroll, jak się komuś nie pali to chyba najlepiej poczekać z miesiąc lub dwa, bo nie ździwiłbym się gdyby czekały nas jeszcze jakieś ruchy cenowe, no i jeżeli AMD nie skupi się już tylko i wyłącznie na RX-5800/5900, to jest jeszcze troche miejsca na zwykłego RX-5600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomysleć, że chciałem wydać 1500zł+ na 5700, skoro 5600 xt za 1300 na premierę chodzi :E

Z drugiej strony chyba jednak się wstrzymam z wymianą z rx 580 4gb na jakiś dłuższy okres. Na fullhd we wszystko można na 1080p pograć, a dopłata 950-1000zł dla 40% wydajności (która de fakto za dużo mi nie da pod względem wizualnym) jakoś mnie nie zachęca.

 

Cieszę się, że coś się nareszcie ruszyło, może ceny kart z zakresu 1000+ zł spadną.

Edytowane przez Emise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Devvine

Gdzie te ceny z dawnych lat. High end max 2000 zl. Za czasow Radeona 9700 Pro i GeForce 4600 bylo wzglednie atrakcyjnie ;)

 

Ktos pamieta, jak szukalo sie Radka 9500, zeby odblokowac potoki? Niektore sztuki sie dalo, inne nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze doradzcie mam RX580 8gb i zastanawiam się nad wymianą i delemat mam pomiedzy 5600xt a 5700.

Chciałem brać 5600xt bo jest fajnie wyceniony ale obawiam sie ze 6gb do 1440p to troche mało.. Jakie jest wasze zdanie?

Na karte mam max 1600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czekałem na 5600 xt bo mnie odrzucało 6GB RAM. Kupiłem Pulse 5700 w sklepie Kombo (to co kolega linkował powyżej) jeszcze za 1511 zł. Jest tak fajna, jak piszą w recenzjach. Lekko kuleją stery od AMD, ale jak masz 580, to nie będzie to nic nowego dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zastanawiam sie nad Pulse bo cenowo jest dobry, a w recenzjach pisza ze jest cichy.

Mam prośbe mógłbyś zmierzyc mi jaka jest grubość kart? bo widze ze minimalnie wiecej niż 2 sloty a mam obudowe itx i chce miex pewność że sie zmieści

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FullHD karta OK, ale już w 1440p, w części gier troche brakuje do tych 60fps

Pstryczek z ultra na High - zero różnic w obrazie, 60fps wszędzie ;)

Bycie niewolnikiem suwaczków w prawo to dramat.

 

Sapphire standardowo pozamiatało. 800rpm w stresie :lol2:

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inflacja :) Zwiększaj o 3% cenę 2000zł przez 20 lat.

No z tym 20 lat to poleciałeś. Pisałem wcześniej, że Radeona 4850 1GB (Gigabyte Multicore) w listopadzie 2008 kupowałem za 650 zł (najszybszy był wtedy 4870 za chyba 800 zł, coś jak teraz rx5700 vs rx5700xt). 11 lat.

 

Ps. Pamiętam te czasy, jak wystarczyło ołówkiem dorysować kilka ścieżek na pcb karty i miało się 2x droższą kartę, bo cudownie zwiększał się ram czy dodatkowe strumienie. 

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pobawilem sie jeszcze modem, poprzednio mialem nastawy z referenta wiec wentylatory szalaly a teraz wszystko wczytane ze zgranego biosu mojej karty. Bardzo fajna kultura pracy, nie przekracza 1650RPM na MSI. Zegary 2140-2166Mhz. potestuje sobie tak kilka dni.

 

 

 

scvylLO.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np.

Sapphire RX 5600 XT Pulse - pobór prądu

 

Oczywiście pod lepszym biosem ;)

Jak wiadomo na monitorach 144Hz występuje problem z nie spadającymi zegarami pamięci w idle co owocuje większym poborem mocy . Wyniki poboru mocy w idle będą większe.

https://community.amd.com/thread/241665

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo na monitorach 144Hz występuje problem z nie spadającymi zegarami pamięci w idle co owocuje większym poborem mocy . Wyniki poboru mocy w idle będą większe.

https://community.amd.com/thread/241665

U mnie problemu nie ma wiec chyba jestem jakis wybrancem :lol2:

 

KPJyN9f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemu nie ma wiec chyba jestem jakis wybrancem :lol2:

 

KPJyN9f.png

To albo nie umiesz czytać po angielsku albo ty jesteś wybrańcem XD

Ten problem nie występuje u wszystkich ale to nie znaczy że go nie ma , AMD po prostu olewa sprawe

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie problem tylko tak to jest ponoć zaprojektowane. Potwierdzam rx570 i 5700XT i to samo. Przy 144Hz pamięci na pełnej parze i wyższe temp i pobór w idle. Zejście do 120Hz i problemu nie ma, ale nie po to ma się monitor 144Hz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze doradzcie mam RX580 8gb i zastanawiam się nad wymianą i delemat mam pomiedzy 5600xt a 5700.

Chciałem brać 5600xt bo jest fajnie wyceniony ale obawiam sie ze 6gb do 1440p to troche mało.. Jakie jest wasze zdanie?

Na karte mam max 1600zl

 

Polowałbym na jakąś okazję rx 5700, jednak te 6 gb vramu trochę odstrasza przy rx 5600 xt.

Mi się udało za 1300 kupić outlet rx 5700 pulse - 100 za gry, wyszło 1200.

Zrób podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polowałbym na jakąś okazję rx 5700, jednak te 6 gb vramu trochę odstrasza przy rx 5600 xt.

Mi się udało za 1300 kupić outlet rx 5700 pulse - 100 za gry, wyszło 1200.

Zrób podobnie.

 

 

Tez mysle dlatego o 5700. Problem taki ze ja od dluższego czasu siedze na wodnym chlodzeniu GPU i CPU, ale chciałbym costawoć wode tylko na CPU a GPU z normalnym cichym chłodzeniem ( czytałem ze te Pulse charakteryzuja sie dobra kultura pracy). To że temp takich jak na wodzie nie osiagne to wiem, ale najbardziej zależy mi na halasie... a do tego chciałbym to wszystko zmiesić w itx wiec max 2 sloty karta może zajać i nie może być za dluga.

 

 

Zastanawia mnie dlaczego w 5700 zasilanie jest 8+6pin przecierz pobór przez karte nie jest za duży i 8pin by spokojnie wystarczylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie problem tylko tak to jest ponoć zaprojektowane. Potwierdzam rx570 i 5700XT i to samo. Przy 144Hz pamięci na pełnej parze i wyższe temp i pobór w idle. Zejście do 120Hz i problemu nie ma, ale nie po to ma się monitor 144Hz ;)

Mnie caly czas ciekawi dlaczego u jednych to sie dzieje a u innych nie :hmm: Spora zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie caly czas ciekawi dlaczego u jednych to sie dzieje a u innych nie :hmm: Spora zagadka.

 

dlatego byłoby spoko aby ludzie zgłaszali te błędy do amd wraz ze swoją specyfikacją i sposobami na wywołanie błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie problem tylko tak to jest ponoć zaprojektowane. Potwierdzam rx570 i 5700XT i to samo. Przy 144Hz pamięci na pełnej parze i wyższe temp i pobór w idle. Zejście do 120Hz i problemu nie ma, ale nie po to ma się monitor 144Hz ;)

Takie bzdury rozsiewa niejaki amdmatt na forum AMD

"amdmatt

Driver engineering have looked into this and confirmed that it is expected behaviour for the memory clock of the 5700 XT to run at 875Mhz when using 144HZ refresh rate."

Nvidia dwa lata temu miała podobny problem i sobie z tym poradziła , a jeśli to miało by być "oczekiwane zachowanie" to 200Mhz w idle czym jest ? Nie prawidłowym zachowaniem kart ? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi ma jeszcze jeden problem z zegarami, a konkretnie ze zbijaniem ich zupełnie z tyłka w niektórych mniej wymagających grach, co powoduje przycięcia. To też jest zgłaszane AMD od premiery i przez tyle miesięcy nic z tym nie zrobiono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te ceny z dawnych lat. High end max 2000 zl. Za czasow Radeona 9700 Pro i GeForce 4600 bylo wzglednie atrakcyjnie ;)

 

Ktos pamieta, jak szukalo sie Radka 9500, zeby odblokowac potoki? Niektore sztuki sie dalo, inne nie.

 

zarabiasz tyle ile w czasach premier wspomnianych kart? do tego inflacja i kurs dolara. chyba że sam masz 15 lat i z wdrukowanym rozrzewnieniem wspominasz czasy których nie znasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka, że osoby wymieniające karty jak RX 580 na RX 5600 XT, zachęcają producentów do utrzymywania obecnej sytuacji, tj. niewielkie przyrosty wydajności i wzrost cen. Kiedyś oczekiwano po nowej karcie czterokrotnie większej wydajności. Dzisiaj ludzie są gotowi wymieniać na niewiele szybsze, z tą samą ilością VRAM. Kupujcie tak dalej ale potem nie dziwcie się, że ceny rosną, pobór prądu rośnie, a wydajność do ceny ledwo co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka, że osoby wymieniające karty jak RX 580 na RX 5600 XT, zachęcają producentów do utrzymywania obecnej sytuacji, tj. niewielkie przyrosty wydajności i wzrost cen. Kiedyś oczekiwano po nowej karcie czterokrotnie większej wydajności. Dzisiaj ludzie są gotowi wymieniać na niewiele szybsze, z tą samą ilością VRAM. Kupujcie tak dalej ale potem nie dziwcie się, że ceny rosną, pobór prądu rośnie, a wydajność do ceny ledwo co.

Były czasy, gdzie UŻYWANY RX 580 szedł za 1800zł z pocałowaniem ręki :E

No i też nie ma co gadać, ale RX 5600 przy 2/3 poborze z gniazdka jest połowę szybszy do RX 580. I gdyby AMD nie naprodukowało swego czasu 235 kontenerów chipów graficznych bo krypto, to byśmy już dawno mieli RX 5500 i RX 5600 - a tak jakoś te RXy trzeba opchnąć ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inflacja :) Zwiększaj o 3% cenę 2000zł przez 20 lat.

Fajnie działa ta inflacja

2017 gtx 1080Ti 699$

2018 RTX 2080Ti 1199$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...