Skocz do zawartości
Shunsui

i7 2600k - problem z mnożnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuj-testuj. Zmniejszanie napięcia nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia sprzętu.

Zmniejszaj stopniowo Offset Vcore o 0,010V i testuj stabilność OCCT z 15min a potem z 15 idle.

Jak się będzie wieszał pod obciążeniem to zwiększ minimalnie Turbo Voltage a offsetu nie ruszaj.

Jak będzie stabilny pod obciążeniem a zwiechy będą w idlu to zwiększ offset a zmniejsz Turbo(lub pozostaw auto jeśli wcześniej nie podnosiłeś).

I zastanów się nad dodatkowymi wentylami do budy, 1-2 na górę i coś na przód. Na dole chyba nie masz wejścia na wentyl jak mniemam?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj -0,020V a potem ew zwiększaj o 10 (-0,030/-0,040 itp).

 

 

Próbuj-testuj. Zmniejszanie napięcia nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia sprzętu.

Zmniejszaj stopniowo Offset Vcore o 0,010V i testuj stabilność OCCT z 15min a potem z 15 idle.

Jak się będzie wieszał pod obciążeniem to zwiększ minimalnie Turbo Voltage a offsetu nie ruszaj.

Jak będzie stabilny pod obciążeniem a zwiechy będą w idlu to zwiększ offset a zmniejsz Turbo(lub pozostaw auto jeśli wcześniej nie podnosiłeś).

I zastanów się nad dodatkowymi wentylami do budy, 1-2 na górę i coś na przód. Na dole chyba nie masz wejścia na wentyl jak mniemam?

To może od razu spróbować dać mnożnik na np. 45 przy offset -0.010V? Jak wstanie i będzie stabilny to starać się zbić napięcie. Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna sama podbija napięcia, na 4.5GHz napięcie będzie inne niż na 4GHz więc można próbować. Offset służy do zbijania lub podbijania napięcia podawanego przez płytę. Przy pewnych mnożnikach płyta podaje za duże napięcie, a przy innych może podawać prawidłowe dlatego trzeba próbować i się nie bać. Z reguły przy małych mnożnikach trzeba napięcie zbić (większy offset ujemny), a przy większych podbić (mniejszy offset ujemny lub nawet dodatki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho

 

Włącz Internal PLL Overvoltage -> Enabled (u mnie do 4.5ghz musiało być włączone bo nie był stabilny)

 

Ustaw mnożnik 45.

 

Pamięć na razie daj na stock, lub podbij napięcie do 1.65v dla ram (żeby nie okazało się że to pamięci trzymają)

 

offset na +0,075v.

 

 

Następnie sprawdzenie w cpu-z napięcia pod obciążeniem i testowanie stabilności (wg teorii większość sztuk robi 4.5ghz przy ok 1.36v) , jak stabilnie -> to napięcie po mału w dół offsetem i tak w kółko aż będzie stabilnie przy jak najniższym napięciu.

 

Moje wyniki to ok 1.24v dla 4.5ghz.

1.26v dla 4.6ghz.

Przy 4.0 chyba miałem 1.15v (bez włączonego Internal PLL)

 

Płytę mam słabszą więc więcej nie kręciłem.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...