Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Methild

2080Ti do 6700k

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się od kilku dni czy kupić 2080Ti FE. Gram tylko w 4k ale mam obawy jak to będzie działać z procesorem 6700k@4,5Ghz. Może lepiej wymienić platformę najpierw? Na pewno nie chciałbym zmieniać chłodzenia procesora a taki 9900k to piekarnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten procesor i na razie nie planuje zmian, jestem w trakcie zmiany 1080 Ti na 2080 Ti i nie widzę przeszkód po stronie procesora. W 4K różnice powinny być marginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się od kilku dni czy kupić 2080Ti FE. Gram tylko w 4k ale mam obawy jak to będzie działać z procesorem 6700k@4,5Ghz. Może lepiej wymienić platformę najpierw? Na pewno nie chciałbym zmieniać chłodzenia procesora a taki 9900k to piekarnik.

Nowe procesory intela i tak są za drogie, żeby teraz kupować. Karta będzie działać, a to że nie całkiem wykorzystasz to już problem na dalsze modernizacje.

Większy znak zapytania czy taki 2080Ti jest Ci potrzebny, bo śledzenie promienia nie istnieje w grach. Pierwsze testy wypadają kiepsko, nvidia na pewno wypuści odmianę bez tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1080ti jak i na 2080ti w 4k, jak będzie się chciało mieć stabilne 60fps to trzeba będzie iść na pewne kompromisy w ustawieniach szczegółów w wymagających grach. na pascalu te kompromisy będą ciut wyższe, wymiana bez sensu, max +30% wydajności za +100-150% dopłaty. 1080ti będzie się pewnie dopiero opłacało wymienić na 2180ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć lepszy fps w Shadow of the Tomb Raider i AC Odyssey plus przyszłe tytuły. 2080Ti zapewnia już prawie 60 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wymieniaj. jeżeli tu szukasz potwierdzenia sensu wymiany to raczej go nie znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacalne to to nie jest, ale owszem, różnica będzie. W 4k gra nie będzie siedzieć raczej na CPU, o to się nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc zapewne kupię tą kartę. Szkoda że nigdzie nie ma dostępnej wersji z chłodzeniem Duke od MSI bo ten Founders Edition to niezła grzałka. Trochę się obawiam, że będzie mi podgrzewał wszystkie podzespoły w kompie. 1080ti FE to jednak blower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od samej gry. Jeżeli nie grasz w typowe RTSy co cisną procka to możliwe czasem będzie marginalne znaczenie procesora np. 5-max10% różnicy w porównaniu do 8700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4k Twój procesor będzie miał marginalne znaczenie, szczególnie do 60 fps.

 

relative-performance-games-38410-2160.png

Nie pisz bajek bo pozniej ludzie czytaja takie informacje co jest nieprawda. Robislismy z kolega wczoraj testy w ponad 10grach na 8700k 5.0 i botelnecki w 4k sa na tym procku. Do kazdej rozdzielczosci procesor ma znaczenie. Na 6700k da sie grac ale botelnecki beda napewno. Nowe turingi wymagaja bardzo mocnego cpu niestety, ja mam botelnecka nawet w FHD i 2K na rtx 2080. Nieliczne gry potrafia tylko docisnac karte jak Wiedzmin 3 z wszystkim na Uber i HW max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phoenixsuple w 4K z tym procesorem GPU nie będzie używane na 100% tylko w źle zoptymalizowanych grach jak Assassins, Watch Dogs 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz niedlugo material to sie przekonasz bo nie chce mi sie sluchac teoretykow gdzie dzien wczesniej robilem z kolega testy w ponad 10grach. O ile 8700k 5.0Ghz dawal nawet rade to 6700k bedzie mial spory problem. Ale czy da sie grac? Oczywiscie ;) Na Pascalu bys tak mial ale uwierz ze nie na Turingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz niedlugo material to sie przekonasz bo nie chce mi sie sluchac teoretykow gdzie dzien wczesniej robilem z kolega testy w ponad 10grach. O ile 8700k 5.0Ghz dawal nawet rade to 6700k bedzie mial spory problem. Ale czy da sie grac? Oczywiscie ;) Na Pascalu bys tak mial ale uwierz ze nie na Turingu.

 

Czekam z niecierpliwością :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie pchał bym się w tą kartę a zaczekał na nowszą jeżeli chodzi o 4k karta i tak swoje kosztuję a do tego ten nowy cwancyk nie pamiętam jak się nazywa ale zejscie z detali cie nie ominie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie pchał bym się w tą kartę a zaczekał na nowszą jeżeli chodzi o 4k karta i tak swoje kosztuję a do tego ten nowy cwancyk nie pamiętam jak się nazywa ale zejscie z detali cie nie ominie.

i co przyniesie nowsza?? wieksza wydajnosc za pol ceny :E nie wiem na co ty liczysz w kolejnej generacji :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rzeczywiście będzie aż taki bottleneck ze strony procesora to mógłbym również zainwestować w takiego 8700k/8086k. Pytanie tylko czy przyrost wydajności będzie wart tej kasy. Myślałem też ewentualnie o kupnie Ryzena 2700x ale z testów wynika że jest słabszy od mojego i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte mozesz zakupic, nie przecze ze nie. Czy bedzie dzialac lepiej od 1080ti>? niezaprzeczalnie tak. Jaki bedzie botelneck to sam ocenisz, gry sa bardziej lub wiecej procesorowe. Zajdzie taka potrzeba to zmienisz platforme, ja tylko uswiadamiam takich co pisza brednie ze gpu w 4k nie ma znaczenia bo tego sie czytac nie da. W GTA V trzeba bylo zrobic 5k rozdzielczosc zeby byl mniejszy botelneck bo to gra mocno procesorowa. Czy na twoim miejscu bym kupil 2080ti?? OCZYWISCIE! ;) nawet jak beda botelnecki to pograc pograsz a bedziesz mial informacje zwrotna ze niedlugo czas na zmiane platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się tym testem widać że to jednak gpu ma problem w 4k więc chętnie zobaczę ten test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój procesor w rozdzielczości 4k będzie po prostu wystarczający, co nie zmienia faktu, że przydałby się lepszy dla lepszych osiągów. Możesz bez obaw parować 6700 + 2080 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko uswiadamiam takich co pisza brednie ze gpu w 4k nie ma znaczenia bo tego sie czytac nie da.

 

No GPU akurat ma najwięcej w sprawie rozdzielczości, CPU za to nie. Poza tym co to znaczy według Ciebie bottleneck, jak wyżyłowany 8700k to dla Ciebie za mało? Dipy z 130 fps na 100? Wiadomo jak się zdejmie kaganiec w postaci vsynca albo innego ograniczenia klatek, to w końcu będzie ta bariera gdzie CPU nie będzie wyrabiać. Dlatego są przeprowadzane testy w 720p i 1080p, gdzie GPU potrafi generować ładną liczbę FPS a CPU już się dusi.

 

Wszystko zależy od wymagań, i jeżeli ktoś się przesiadł z 60 Hz na 144 Hz i ich oczekuje mimo wspaniałej karty graficznej to może się przejechać. Nie zmienia to faktu że jeżeli gra działa na FHD@60fps to na 4k też powinno trzymać tyle samo.

I jeszcze nikogo nie uświadomiłeś, tylko piszesz. Ciągle czekamy na testy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę bierz jak masz kasę, na następną szybszą pewnie sobie poczekamy z rok/półtora co najmniej (nie licząć ewentualnego Tytana za 8-10K). Zmiana procka (przy 6700k) do 4K bez sensu przy jednej karcie do tej pory była - zobaczymy jak wyjdzie kilka testów z Turingiem (obecnie porównania procka tylko w FHD chyba robią?). Z drugiej strony niby czemu Turing ma być bardziej wrażliwy na CPU niż Pascal, jak sugeruje Phoenix?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co przyniesie nowsza?? wieksza wydajnosc za pol ceny.

 

 

Dokładnie w 4k na pewno i może już bez zejść z detalami ale to moja wizja =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...