Skocz do zawartości
JSOC

MSI RTX 2080 2 krotna reklamacja nie pomogła - prośba o porady.

Rekomendowane odpowiedzi

Sebsn122 -> mylisz się. Jedyną informacją było pismo kurierem.

 

W sobotę, czyli po terminie 14 dni (15 dnia) udałem się samodzielnie do salonu komputronik, gdzie najpierw facet ściemniał, że on nie ma dostępu, by po minucie, żebym się odczepił nagle pismo mi wydrukował ;)

Natomiast nawet w salonie, kiedy RTX oddawałem na rękojmię, mi mówiono, że informacja przyjdzie wyłącznie kurierem DHL, więc tutaj kontaktu mailowego, czy telefonicznego nie było.

 

Zaznaczę, że reklamację i rękojmię robiłem tylko przez salon, możliwe, że mailowo lub telefonicznie kontaktują się z ludźmi, którzy pismo rękojmi składali online.

 

To pisz coś takiego wezwanie do zapłaty lub wymiany towaru w związku z niedotrzymaniem terminu. Z drugiej strony masz pewność, ze nie zaznaczyłeś kontaktu przez salon czyli sam miałeś się tam dowiadywać a oni 14 dnia mieli dla ciebie odpowiedz. Niby oczywiste ale ich prawnik będzie tak się bronic.

 

Jak reklamowałem akumulator na allegro wystarczyło takie pismo 15 dnia że nie otrzymałem odpowiedzi w związku z tym rozumiem ze uznali moje roszczenie i wzywam do wymiany towaru lub zwrotu pieniędzy w terminie 14 dni dane do wysyłki i do przelewu. Dopisek przedsądowe wezwanie do uregulowania reklamacji czy jakoś tak.

Edytowane przez Sebsn122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pisz coś takiego wezwanie do zapłaty lub wymiany towaru w związku z niedotrzymaniem terminu. Z drugiej strony masz pewność, ze nie zaznaczyłeś kontaktu przez salon czyli sam miałeś się tam dowiadywać a oni 14 dnia mieli dla ciebie odpowiedz. Niby oczywiste ale ich prawnik będzie tak się bronic.

 

Jak reklamowałem akumulator na allegro wystarczyło takie pismo 15 dnia że nie otrzymałem odpowiedzi w związku z tym rozumiem ze uznali moje roszczenie i wzywam do wymiany towaru lub zwrotu pieniędzy w terminie 14 dni dane do wysyłki i do przelewu. Dopisek przedsądowe wezwanie do uregulowania reklamacji czy jakoś tak.

 

Co to znaczy sam się miałem dowiadywać? Przy zgłoszeniu rękojmi nie byłem zapytany o możliwość wyboru formy kontaktu. (tzn. byłem -> od razu zapytano mnie o adres dostawy pisma :) ) Kilka razy rzeczywiście się sam dowiadywałem i za każdym razem slyszałem to samo -> czekać na kuriera my nic nie wiemy, nic nie możemy, bo sprawę rozpatruje dział prawny.

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy sam się miałem dowiadywać? Przy zgłoszeniu rękojmi nie byłem zapytany o możliwość wyboru formy kontaktu. (tzn. byłem -> od razu zapytano mnie o adres dostawy pisma :) ) Kilka razy rzeczywiście się sam dowiadywałem i za każdym razem slyszałem to samo -> czekać na kuriera my nic nie wiemy, nic nie możemy, bo sprawę rozpatruje dział prawny.

 

Raz jak coś reklamowałem to na ich formularzu domyślenie była info że decyzja do obioru w salonie dlatego się dopytuje. Rękojmie tez podpinali pod ich formularz swoją drogą bezprawnie ale wiemy jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem. Mówisz zapewne o formularzu z ich strony internetowej. Ja w każdym razie sporządzałem zgłoszenie w salonie, więc fomularza na oczy nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrzucaj zegarów do testów jak ktoś zasugerował - to tylko maskowanie usterki.

 

sprawdź faktycznie kable (od tego zacznij), być może problem występuje tylko np. na DP a serwis testował na hdmi.

jak problemy są na innych gniazdach i kablach do monitora - wtedy zasiłka - ale to wg. mnie marne szanse :)

 

jak problem nadal występuje, załącz link do nagrania które nam pokazałes

 

ogólnie po 14 dniach mają obowiązek uznać reklamację, natomiast w przypadku gdy produkt wg. nich jest sprawny - nie bardzo jest co egzekwować

w związku z tym puść ten film (mail w odpowiedzi na pismo do reklamacji takiej i takiej) i wtedy w związku z nieskuteczną naprawą, domagaj się wymiany lub zwrotu kasy.

 

msi jak asus lubią spawać i lutować grafy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam mały update.

 

Karta wróciła z serwisu w piątek. Pograłem/potestowałem przez weekend i wygląda to dziwnie.

 

Z jednej strony nie mam problemów w grach takich jak:

-beta Modern warfare nowego(poza strasznie dziwnie szalejącymi cieniami czasami)

-Wiedźmin 3

-3d mark timespy

 

Z drugiej strony:

-w battlefront 2 w DX11 refleksy świetlne na powierzchniach wyglądają FATALNIE (straszna pikseloza i jakby niska bardzo rozdzielczość). Ogólnie jakby problem z antialiasingiem. W DX12 nadal mam problem na teksturach na kashyyk( filmik z 1 posta). Dodatkowo na kamino znika mi część releksów świelnych, które są w dx11.

-w battlefield 5 pomimo, że to ten sam silnik jest lepiej, ale też w dx11 kiepskie te odbicia w kałużach, ale i tak o niebo lepiej jak w battlefront 2.

 

Dzisiaj dzwonię do serwisu lokalnego i proszę o testy, bo to wygląda nadwyraz dziwnie. Mam wrażenie, że karta ma problem z shaderami... Ogólnie dziwnie trochę cienie wygląają teraz.

 

Może ktoś ma pomysł co to może być ? Obawiam się, że staję się przewrażliwiony na niedoskonałości w grach

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż te cienie z bety mw, bo u mnie tez w tej grze był jakiś tam problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kratkach wentylacyjnych w oddali miałem takie śmieszne migotanie.

Wieczorem postaram się nagrać filmik, o ile zdążę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka opinie otrzymałeś z naprawy? w ogole coś naprawili, czy wróciła jako sprawna z dopiskiem ze nic nie wykryto?

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1 razem - naprawa

Za 2 razem - nic nie wykryto/odmowa naprawy

 

A i dodam, że to na pewno nie wina okablowania, bo na hdmi mam takie same problemy.

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1 razem - naprawa

Za 2 razem - nic nie wykryto/odmowa naprawy

 

Lipa faktycznie.. zrób te filmiki z tych gier gdzie masz problemy to porównamy czy faktycznie jest z tym coś nie tak..

 

Btw. probowałeś obniżać żegary na gpu/pamięciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje, że obniżyłem zegary ile msi afterburner pozwolił i nadal było tak samo.

 

Wydaje mi się, że jak wtedy wyskoczył ten BSOD to coś uległo uszkodzeniu. Nie jest to też moja tylko fanaberia, bo za 1 razem jednak karta była naprawiana. Lipa, że naprawa nie była kompletna, a usterka na tyle subtelna, że serwis uważa, że jest sprawna.

 

Dziwi mnie, że w DX11 są duże glicze graficzne, bo czytałem, że to dx12 jest raczej problematyczny w grach ea.

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile zmniejszyłeś zegary? spróbuj dać je nawet na połowe i sprawdz tego battlefronta.. Jak ją wysłałeś pierwszy raz i wróciła jako naprawiona to co Ci dokładnie napisali - co było z nią nie hallo?

 

//

 

z ciekawości zainstaluje tego bf2 i sprawdzę jak to u mnie wyglada

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie napisali.

 

Jedynie otrzymałem formularz, a tam naprawa / kontynuacja gwarancji.

 

To jak zainstalujesz BF2, proszę odpal custom arcade na kamino, wszystko ultra (3440x1440), ale w dx11 i może nagraj jakiś filmik. Jestem ciekaw jak to wyglądałoby na innej grafie. Skup się proszę na odbiciach światła.

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w battlefront 2 jak był ten darmowy miesiąc czy tam tydzień to nie kojarzę bym miał jakiekolwiek problemy z cieniami.

Grałem na ustawieniach maksymalnych.

 

Jeśli chcesz to wsiadaj w samochód i przyjeżdżaj do mnie potestujemy kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem filmik z Battlefronta 2 z efektem "ziarna"

 

Ogólnie gra jest w ustawieniach ultra w dx11.

Zwróćcie uwagę na refleks świetlny nad schodami i efekt ziarna.

 

https://youtu.be/A5JW91ebFM0

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś inne gry gdzie ten problem występuje?

Kurcze porównałbym ale akurat tej gry nie mam ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobny efekt "ziarna" w trybie DX11, ale w mniejszym stopniu obserwuję np.

-battlefield 5 na refleksach świetlnych(pikseloza)

-heaven benchmark - refleksy świetlne na metalowych powierzchniach np. śmigła sterowca z benchmarku, bardzo schodkowane cienie na sterowcu.

-wiedźmin 3 - kolczuga wiedźmina tj. metaliczne powierzchnie.

-Metro exodus dx11 - schodkowane i "skaczące" cienie statycznych rzeczy np. ruin budowli.

 

Battlefront 2 to przypadek ekstremalny, ale jednak przed awarią wszystko było OK w dx11 i dx12.

 

Dodatkowo dzisiaj rano przed pracą zauważyłem na ułamek sekundy artefakty na całym ekranie...

Edytowane przez JSOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...