Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

@up

absolutnie nic, ciekawe to jest co o tym myślą sprzedawcy , w końcu to im po kieszeni poleci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TheMr. napisał:

No chyba takich informacji szukają kiedy większość gra na PC w słuchawkach...

A wiesz czym się różnią słuchawki otwarte od zamkniętych? ( szczególnie zamknięte z NC? o których wspomniałem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Tornado3 napisał:

Tak wygląda chłodzenie w 3060Ti Palit Dual OC

G58dmqb.jpg

No to Gigabyte Eagle ma w teorii lepszy układ bo 4 heatpipy, a wydajność praktycznie identyczna. Przynajmniej oba w furmarku na tych samych ustawieniach clock/voltage i przy 1500 rpm rozgrzały się do 72*. Jedynie odniosłem wrażenie, że 1500 rpm w gigabyte mniej hałasuje niż 1500 rpm w palicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Minciu napisał:

 

Ile wat w tym TimeSpy na takich nastawach wciąga 3080?

Pow 400w, aaa z lekkim UV, to może trochę mniej ?

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu zrobić poprawny uv(RTX 3060 Ti Ventus 2X OC), wcześniejsze(0,850/1950) wartości zostały zweryfikowane w TimeSpy i niestety sypało błędami. Aktualnie dotarłem do 0,887/1950, mem +500 i wszystko śmiga(Q2 RTX, Cyberpunk, TimeSpy). W TimeSpy Graphics Score 12098. Zużycie energii ~180W.

Edytowane przez amonhell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, wkamil73 napisał:

Pow 400w, aaa z lekkim UV, to może trochę mniej ?

a ile punktów wyjmieszw TimeSpy w okolicy 280-300wat na 3080 ? ( Graphics Score - oczywiście )

Dla RTX3070 przy 280-300wat wychodzi okolice 15.500pkt ( 1.05V 2100-2150Mhz i ram +1300 )

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wam na nowych sterach wynik graphical score spadł w TimeSpy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pioneer83 napisał:

Nie przejdzie,znajdą inne sposoby na wykupienie podzespołów.

16 godzin temu, Tornado3 napisał:

Tak wygląda chłodzenie w 3060Ti Palit Dual OC

Tyłka nie urywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Minciu napisał:

a ile punktów wyjmieszw TimeSpy w okolicy 280-300wat na 3080 ? ( Graphics Score - oczywiście )

Dla RTX3070 przy 280-300wat wychodzi okolice 15.500pkt ( 1.05V 2100-2150Mhz i ram +1300 )

Mój max na Suprim jaki zrobiłem, ale zaznaczam, że nie srubowałem, to ok. 19100. Ale jak zrobić żeby PW kręcił się w tych okolicach? ? TN 280-300? To chętnie sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś krzywą ustawić w okolice 0.8V ? Nie wiem przy jakim napięiciu tyle wyjdzie.

Tak na szybko możesz też wrzucić reset krzywej na default. Dać offset po całości +100Mhz? ( nie wiem ile tam stabilnie Ci wychodzi ). Do tego ustawić power limit poniżej 100% aby zblokował się gdzies w tej okolicy 280-300wat. No i ram dalej +500 czy ile tam wychodzi przy 3080 :) To będzie taki najszybszy UV ale z bujającym się lekko zegarem na rdzeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Minciu napisał:

Musiałbyś krzywą ustawić w okolice 0.8V ? Nie wiem przy jakim napięiciu tyle wyjdzie.

Tak na szybko możesz też wrzucić reset krzywej na default. Dać offset po całości +100Mhz? ( nie wiem ile tam stabilnie Ci wychodzi ). Do tego ustawić power limit poniżej 100% aby zblokował się gdzies w tej okolicy 280-300wat. No i ram dalej +500 czy ile tam wychodzi przy 3080 :) To będzie taki najszybszy UV ale z bujającym się lekko zegarem na rdzeniu. 

Ponieważ z matematyką u mnie kiepsko, to najpierw zrobiłem test na takich ustawieniach z PL na 90% :D, czyli okolice 340W, co dało taki  wynik, a później na 80% i wyszło tyle No i...? (sterowniki najnowsze).

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ram w testach miałeś podpity i rdzeń ? Czy tylko defaulta przyciąłeś na TDP? 

Wyszło tam 17,600 i 18,200. Czyli pewnie jakby doszliwować to przy 300watach wychodzi dobre 3.000 pkt więcej jak na 3070. 

Ciekawiło mnie te 300wat bo i tak więcej w pokoju pewnie bym nie zniósł na dłuższa metę. 

 

3060TI prę postów wcześniej ukręciło 12.100 pkt na przy 180 watach. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Minciu napisał:

A ram w testach miałeś podpity i rdzeń ? Czy tylko defaulta przyciąłeś na TDP? 

Wyszło tam 17,600 i 18,200. Czyli pewnie jakby doszliwować to przy 300watach wychodzi dobre 3.000 pkt więcej jak na 3070. 

Ciekawiło mnie te 300wat bo i tak więcej w pokoju pewnie bym nie zniósł na dłuższa metę. 

 

3060TI prę postów wcześniej ukręciło 12.100 pkt na przy 180 watach. 

 

Było ustawione tak jak pisałeś, czyli +100 na rdzeniu i +500 na vram oraz obcięty PL. Mogę też puścić na def z obciętym do 300W PL. Na def z PL na 80% wyrzuca tyle

Edytowane przez wkamil73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wam tak nisko pamięci idą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak dla 0,9 v, 1965 Mhz zegar + 1150 Mhz pamięć. Power limit bez zmian. Skalowane z rozdzielczości Full HD, co widać na screenie. Nie wiem czy ma to jakiś wpływ na wyniki. 

Na razie jedyna w pełni stabilne ustawienie. Próbowałem też OC przy 0,95 i 1,0 oraz zwiększonym power limicie +4 % (tylko tyle mam), ale o ile 3DMark przechodzi, to w Cyberpunku albo się wysypuje po paru minutach albo też po kilkunastu. Nie chcę voltować za mocno, a to wydaje się niezbędne by dołożyć do pieca. 

HElkhQr.png

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś musiałem tez z ramami zejść na +950 mhz, przy 1000 timespy spoko, cp2077 też, wiesiek to samo, ale Control i Wolfenstein Youngblood mnie wyleczyły jak z RT wysokim zacząłem grać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radier napisał:

Czemu wam tak nisko pamięci idą?

Bo pojawiają się artefakty albo jak dasz za dużo to spada wydajność. Sprawdzałeś taki wariant?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W superposition jechałem, aż do +1200MHz i wydajność rosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, radier napisał:

W superposition jechałem, aż do +1200MHz i wydajność rosła.

Grasz w superposition czy gry ?? Bo ja moge do 3dmarka tez podkrecic tak iz wynik bedzie rosl a w grze sie wysypie ;) Te smarki nie sa zadnym dobrym wyznacznikiem. Nawet niekoniecznie kazda gra zwerfikuje OC.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...