Skocz do zawartości
yampik

NVIDIA (GTX) rly RTX 30x0

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Ty większości uderzasz do Navi

Oczywiscie ze tylko do Navi, kazdy wie jakie byly problemy przez pol roku po premierze, teraz to karty mozna uzywac i sporadycznie sa bledy ale na samym poczatku to przeciez byl dramat. To jaki jest sens kupna gpu i nie cieszyc sie nim od pierwszego startu tylko walczenia z problemami. Turingi tez mialy swoje problemy z tym ze nie tak powazne i latane byly od reki co w sumie nie jest niczym dziwnym bo nvidia sprzedaje wiecej kart wiec ma wiekszy feedback od graczy oraz wieksze zaplecze i chyba lepiej zna swoja architekture niz samo AMD swoje Navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda ten referent RTXa 3000. Wreszcie jakaś nowość w porównaniu do turbinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć sporych rozmiarów są (4) rurki cieplne na moje minimum 10mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy upale GPU z TDP 180 też boli. ;) Chyba że odpalisz limit klatek i GPU będzie szło na pół gwizdka. Bez klimy wystarczy że raz za dnia nagrzejesz pokój i jest lipa. Pamiętam jak o 4-5 nad ranem gdzie było najchłodniej było 24-26 stopni :mad2: Grałem przeważnie późnym wieczorem, a za dnia góra pulpit + przeglądarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsze też. Wystarczy nie wietrzyć kilka godzin w ciepły dzień/noc i od razu czuć różnicę w temperaturze przy przechodzeniu z pokoju do pokoju. Chociaż wiadomo - im więcej bierze, tym goręcej będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie będzie taktowanie GPU przy tych 7nm i 320/350W :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc faktycznie 320/350W w 7nm to zwiastuje potezna wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowo to wystarczy bardziej interesuje mnie np moj przypadek seasonica czy jak nie wrzucę karty ze znacznie wyższym tdp niż rtx 2060 to nie zacznie sypać restartami, bo mam ten z pierwszej partii focus :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem komfort pracy przy takim sprzęcie jest dużo lepszy niż przy 250w TDP na GPU.

 

Jest. RTX2080 na stocku mniej grzeje w obudowie niż 1080Ti po UV ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak ten radiator wygląd

 

 

NVIDIA-GeForce-RTX-3080-heatsink.jpg

 

 

w porównaniu z radiatorem z Turinga

 

 

b91d927e2df96fcb.jpg

 

 

 

To pobór prądu przez Ampere faktycznie nie będzie tak niski jak na Turingu.

Jestem bardzo ciekaw jak producenci kart graficznych sobie z tym poradzą, bo byle jaki system chłodzenia tu raczej nie przejdzie.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba celować w RTX3080 od MSI Gaming X Trio, 3 wentyle i świetna kultura pracy.

 

pr_2019_7_19_14_29_14_578_00.jpg

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Strixa.

Cena strixa jak zwykle będzie taka że model z tym chłodzeniem będzie w cenie wyższego z normalnym (nie mowie paździerzem :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda ten referent RTXa 3000. Wreszcie jakaś nowość w porównaniu do turbinek.

Przecież Turing już nie miał turbinki :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 700 starczy jeśli to prawda?

U mnie 1080ti latała na 500w vero l2 z wykręconym ryskiem 1600 na 1.4v I nie miałem problemów więc spokojna głowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nowość na referentach jest wyceniona nieźle a nie zapowiada się ze będzie to warte tyle co proponują juz w tej cenie sa niereferencyjne chłodzenia dla mnie lipa co do ich ceny ale ze coś innego kombinują to + a na bank nie bedzie to warte tej ceny :( Raczej moim zdaniem powinni brać przykład z chłodzeń od MSi ,Asusa,Palita,Zotac mowie o chłodzeniach z górnej półki dobry radiator i 3 ciche wentylatory :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby Ampere Palit KalmX nie wymagał wtyczki i wentylatora. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko te nędzne gry wykorzystały jakoś sensownie tą wydajność.. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba celować w RTX3080 od MSI Gaming X Trio, 3 wentyle i świetna kultura pracy.

 

Albo Strixa.

 

 

Te dwie firmy brałbym pod uwagę w pierwszej kolejności.

 

Zostaje jeszcze EVGA. Poza tym jestem zadowolony z mojej obecnej karty, więc może mógłby również być Palit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko te nędzne gry wykorzystały jakoś sensownie tą wydajność.. :lol2:

To jest podstawa co Ci ze sprzętu jak nie ma w co grać i tylko klepią remastery starych gier lol2.gif

 

Ale zawsze można kupić potestować i oddać lub sprzedać lol2.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję że Cyber Punk wykorzysta moc drzemiącą w RTX 3080 i zagwarantuje minimum 75 fps w Ultra 2560x1440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy to się nie rozpędzajcie węsząc skok w tdp przy mniejszej jak widać powierzchni na pcb patrząc że nv kombinować ma tak z tym chłodzeniem. Na hbm póki co nie ma chyba co liczyć a to dzięki temu fury mogło się pochwalić krótkim pcb. Inna sprawa że może to być fake...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sledze ten temat od tygodni i mam do was pytanie komputerowi dranie, kupujac przyszlego full wypasionego i raczej drogiego rtxa 3080 - 3070 zamierzacie go podpiac do monitora 27 cali w formacie 16:9??? :E

 

(domyslam sie ze wielu z was posiada wlasnie taki wyswietlacz w 2k-4k!)

 

dla mnie kupowanie mocnej grafiki i pchanie jej w 16:9 totalnie mija sie z celem, chyba ze na duzym tv 50 cala,

 

Myslac o karcie rtx 3080 pomysl drogi kolego i kolezanko o wypasionym monitorze w formacie 21:9 120-144hz,

obiecuje ci nie bedziesz chcial wrocic do 16:9, raz zagralem w wieska numer 3 w 21:9 detale ultra, miod, malina,

inna gra, to jest przyszlosc, jesli stac cie na topowe karty to nie zaluj siana na wypasiony ultra panoramiczny monitor!

 

sam czekam na premiere rtx 3080-3070

Edytowane przez Player120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...