Skocz do zawartości
Sanczez91

5700 XT vs 2070 Super

Rekomendowane odpowiedzi

jak macie jeszcze jakies problemy i macie tez ryzena to nigdy grajcie na ustawieniach biosowych procka nie ważne czy recznie taktujecie czy automatycznie. ustawcie ryzen masterem game mode i ustawcie taktowanie jakie chcecie. nie wiem co ryzen master zmienia wzgledem biosu ale cos musi bo dziala

Game mode wyłączą część rdzeni/wątków, żeby można było wyżej podkręcić procka, bo gry aktualnie bardziej wolą wyższe zegary aniżeli więcej rdzeni/wątków. A co do stabilności u mnie jeszcze, to nigdzie nie mam problemów, ale w cs;go nadal coś lubi chrupnąć, ale ja już nwm od czego to jest, może od najnowszych sterów 20.1.3 :hmm: Ta jedyna gra im gorszy komp to lepiej chodzi.

Edytowane przez DevilQpaczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE. domyślnie game mode nie uszczupla ryzena z rdzeni czy watkow. sam musisz dodtkowo wylaczyc wielowatkowosc jak chcesz co wymaga uruchomienia koputera ponowinie. wiem ze gry mogą lepiej chodzi z wylaczonymi watkami ale na game mode gry lepiej chodza a chodza na pelnym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Game mode wyłączą część rdzeni/wątków, żeby można było wyżej podkręcić procka, bo gry aktualnie bardziej wolą wyższe zegary aniżeli więcej rdzeni/wątków. A co do stabilności u mnie jeszcze, to nigdzie nie mam problemów, ale w cs;go nadal coś lubi chrupnąć, ale ja już nwm od czego to jest, może od najnowszych sterów 20.1.3 :hmm: Ta jedyna gra im gorszy komp to lepiej chodzi.

 

U mnie antilag w profilu cs go na on , daje większe fpsy w tej grze

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

 

5700 XT Nitro+ po aktualizacji BIOSu nie sprawia już żadnych zaników sygnału po włączaniu kompa, śmiga aż miło!

 

Temperatury też sie poprawiły, maksymalna zarejestrowana (nie hot spot) to 69C. Bajeczna karta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

 

5700 XT Nitro+ po aktualizacji BIOSu nie sprawia już żadnych zaników sygnału po włączaniu kompa, śmiga aż miło!

 

Temperatury też sie poprawiły, maksymalna zarejestrowana (nie hot spot) to 69C. Bajeczna karta. :)

Nitro + to najlepsza wersja 5700xt, więc zdziwiłbym się gdyby było inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE:

 

5700 XT Nitro+ po aktualizacji BIOSu nie sprawia już żadnych zaników sygnału po włączaniu kompa, śmiga aż miło!

 

Temperatury też sie poprawiły, maksymalna zarejestrowana (nie hot spot) to 69C. Bajeczna karta. :)

Skad biuos?? Dziwne ze musiales do gpu wgrac nowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki może... Jak wygąda obecnie sytuacja ze sterownikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damn. To teraz nowej karcie trzeba wgrywać bios? To już przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej chodzilo mu o bios plyty glownej. ja probowalem wgrac bios referencyjny do nitro+ i się nie dalo i zadnego innego tez się nie dalo. chyba jakies zabezpieczenia ma przed tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damn. To teraz nowej karcie trzeba wgrywać bios? To już przegięcie.

I trzeba aktualizować bios płyty aby RDRD2 działało :E :E :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto wymienic rtx 2060 na rx 5700xt/rtx 2070super jak uzywam 1440p? duzo fps zyskam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pierwszy lepszy test z Wieska, roznica przepasc ;) jednak na upartego oczko w doldetale i 60fps masz wiec chyba bym juz czekal na next gen. No chyba ze czujesz juz brak mocy.

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_2020_test_wydajnosci_z_modami_graficznymi?page=0,6

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damn. To teraz nowej karcie trzeba wgrywać bios? To już przegięcie.

 

Przecież to nie pierwszy raz, już do wielu kart były poprawki biosów na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgranie biosu nie wiąże się z utratą gwarancji?

 

Pierwsze słyszę, aby wgrywać bios do GPU. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx - dlatego że jest na rynku dłużej. Sterowniki ma lepiej dopracowane. Wersja super została pozbawiona "dziecięcych" problemów. Wsparcie dla RT.

Lepszy wybór moim zdaniem. Wkładasz i grasz. Bez większych kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx - dlatego że jest na rynku dłużej. Sterowniki ma lepiej dopracowane. Wersja super została pozbawiona "dziecięcych" problemów. Wsparcie dla RT.

Lepszy wybór moim zdaniem. Wkładasz i grasz. Bez większych kombinacji.

 

 

Dziwne, kartę od AMD też wkładasz i grasz bez kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...