Skocz do zawartości
doman18

I7 4790k - kosmiczne ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakim trzeba być zaślepionym fanboyem żeby bronić 4790k za ~800zł, to już pod jakąś sektę podchodzi.

 

pisałem o ESach 6700K które latały po 600 zł. ciekawe za ile teraz by poszły bo mam ziomka który by z chęcią sprzedał mojego starego QHQG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim trzeba być zaślepionym fanboyem żeby bronić 4790k za ~800zł, to już pod jakąś sektę podchodzi.

 

lzpAGFO.png

 

800zł? Hmmm.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj śmiało :D Deal życia.

 

Dzięki :) jak widzisz w sygnaturce, mam już swój egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem już prawie 2 lata temu - tj w czerwcu 2018 - i7 7700 za chyba prawie 800 zł, 2x8 ddr3 za chyba około 250 i nawet h110-bieda ktoś kupił za 100+ (Biostar ddr3, co ciekawe stabilność tej platformy była idealna w tym połączeniu). Kupiłem rajzena za chyba 489, mobo za 389, 2x8 aegis za 300. Mugena dostałem od kumpla jako demobil :) Potem z kaprysu wymieniłem te aegisy na microny, ale patrząc na samą wydajność to już było raczej bez sensu. A ta pierwsza wymiana wyszła mniej więcej na zero i o ile pod względem wydajności to wielki krok w miejscu, to na 8-12c już teraz jestem gotów, a mam nadzieje że msi mnie nie wydyma z 4000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wywołał niezłe poruszenie, ale faktycznie płacenie za starocia bez gwarancji ponad 900zł to jest chore. Poza tym głoszenie herezji w stylu zakup Ryzena 3600 to krok wstecz w porównaniu z i7490K to jakiś absurd. Ryzen 3600 jest konkurentem dla i7 8700k. Zresztą w 1440p niewiele już traci do i7 9700K. Takie są fakty. Nowe konsole będą działać w 4K/60fps a pseudo eksperci z całym szacunkiem wciąż siedzą przy monitorku 1080p i wmawiają, że to najlepszy gaming na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

9700k STOCK no ładne rzeczy... :)

Edytowane przez Wotan91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wywołał niezłe poruszenie, ale faktycznie płacenie za starocia bez gwarancji ponad 900zł to jest chore. Poza tym głoszenie herezji w stylu zakup Ryzena 3600 to krok wstecz w porównaniu z i7490K to jakiś absurd. Ryzen 3600 jest konkurentem dla i7 8700k. Zresztą w 1440p niewiele już traci do i7 9700K. Takie są fakty. Nowe konsole będą działać w 4K/60fps a pseudo eksperci z całym szacunkiem wciąż siedzą przy monitorku 1080p i wmawiają, że to najlepszy gaming na świecie.

Idąc tropem Twojego rozumowania- w 4K, a nie jakimś biednym 1440p, Ryzen 3600 nie odbiega od i3-9100F.

Po co przepłacać za Ryzena?

 

Co do filmu- chyba sam zacznę zbierać jakieś randomowe wyniki z różnych portali i wrzucać w formie wykresów na yt.

W ogóle zrobiłbym taki w którym R5 3600 leje i9-9900K.

Ciekawe ile wyświetleń i polubień bym nabił?

Ryzeny trzeciej generacji to bardzo fajne procesory, ale fanboje AMD zaczynają odpływać w swoich teoriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Idąc tropem Twojego rozumowania- w 4K, a nie jakimś biednym 1440p, Ryzen 3600 nie odbiega od i3-9100F.

Po co przepłacać za Ryzena?

 

Co do filmu- chyba sam zacznę zbierać jakieś randomowe wyniki z różnych portali i wrzucać w formie wykresów na yt.

W ogóle zrobiłbym taki w którym R5 3600 leje i9-9900K.

Ciekawe ile wyświetleń i polubień bym nabił?

Ryzeny trzeciej generacji to bardzo fajne procesory, ale fanboje AMD zaczynają odpływać w swoich teoriach.

Czyli wracamy do początku tego cyrku w którym posiadacze tych staroci przekonują że i7-4790k, i7-3770 oraz i5-2500k są lepsze od nowych ryzenów, i zamiast sprzedać w diabły starą platformę i dolożyć dwie stówki na nowy szybszy sprzęt na gwarancji lepiej zakupić antyczny proc za 800-1500 :D

 

W cenie samego 4970k kupimy ryzena 1600Af plus płyte b450.. opychając graty po intelu, czyli stare ramy, antyczną mobo, i równie antyczne i "kultowe" i5 4gen nie dość że starczy nam na nowe ramy do nowej platformy to już będzie niewiele brakowało by zamiast 1600AF wsadzić tam 3600 .

 

No ale jutubowe testy porównujące wydajność jakichś skokowych średnich w csgo na low w 720p udowadniają że 4790k rulez.

Edytowane przez dracox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracamy do początku tego cyrku w którym posiadacze tych staroci przekonują że i7-4790k, i7-3770 oraz i5-2500k są lepsze od nowych ryzenów, i zamiast sprzeda. W diabły starą platformę i dolożyć dwie stówki na nowy szybszy sprzęt na gwarancji lepiej zakupić antyczny proc za 800-1500 :D

Kto do tego przekonuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanboje intela odpływający w swoich teoriach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto do tego przekonuje?

 

czytałeś cały temat czy tylko ostatnią stronę ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:lol2:

 

 

stock 3600 łoi 4790k wykręconego do granic możliwości

 

Jaki stock przeciez to jest najnowszy 3700X ktory tez jest wykrecony na maxa lol2.gif

Edytowane przez waldimas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie, jaracie sie tak 4gen :)

 

jakby ktoś chciał to mogę od kumpla załatwić jego ES 6700K (jak dobrze pamiętam to QHQG) z z170 ew + memki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Ryzen za 100$ gniecie tego 4790k (bo ma wydajność porównywalną albo lepszą od 7700k), także można zamknąć temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowy Ryzen za 100$ gniecie tego 4790k (bo ma wydajność porównywalną albo lepszą od 7700k), także można zamknąć temat.

 

Gniecie w czym? Na 4790 nie uruchomisz zadnej gry nie zagrasz w nic?

Sens jest taki czy dla podbudowania wlasnego przerosnietego ego warto placic ekstra kase aby miec cos nowszego lub kilka punktow wiecej w pseudo testach?

Podaj mi gre w ktora nie zagram przez najblizszy rok czasu ze bedzie to warte dokladania 800-900 PLN

 

Prawda jest taka ze 90% gier siedzi na GPU nie CPU i przez dlugi czas jeszcze sie to nie zmieni

Na wiedzminie 3 z karta GTX 970 mialem ok 60 k/s po wymianie na RTX 2070 jest ponad 100, co sie stalo procesor w cudownu sposob zaczol dzialac?

 

 

Juz kiedys wielu specjalistow glosilo slogan ze "Przegrali zycie ci co kredytu we frankach nie wzieli"

 

Teraz specjalisci glosza sprzedaj to badziewie bo nie zagrasz w nic jak nie bedziesz mial ryzena Alleluja!

Edytowane przez waldimas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odwracaj kota ogonem chodzi o KUPOWANIE dzisiaj nowego 4790 za ponad 1200zł co jest absurdem, nawet używany za 600 nie jest wart tej ceny. Za 300zł mozna by sie moze zastanowic jak ktos ma plyte Z i duzo RAM DDR3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie odwracaj kota ogonem chodzi o KUPOWANIE dzisiaj nowego 4790 za ponad 1200zł co jest absurdem, nawet używany za 600 nie jest wart tej ceny.   Za 300zł mozna by sie moze zastanowic jak ktos ma plyte Z i duzo RAM DDR3

 

Nie, caly czas jest temat sprzedaj ten badziew i kup ryzena

 

Koszt zmiany procesora to nie jest 600 tylko roznica miedzy zbyciem starego CPU a kupnem nowszego, o wyzszym taktowaniu itd

wlasnie mnie kosztowalo to 200 PLN przejscie z 4690 na 4790 wiec o jakich 600 mowa?

 

Nikt nie kupuje nowego (zreszta tych juz sie nie produkuje) 4790 tylko zmienia na niego ze slabszego modelu

po jaki h...j kupuja ludzie R 1600AF majac 3900X?

Zmieniajac procesor musze zmieniac od razu cala platforme tylko z powodu ze jest nowsza, zmienie z rok na jeszcze nowsza, a teraz zainwestowalem tylko 200PLN

Edytowane przez waldimas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelred, 5775C "jest potęgą i basta" ;) ale aktualnie nie dam, po prostu nie dam za niego więcej niż 700zł, no nie dam... to i tak pewnie jestem szczodry bo mam Z97 i sentyment do Broadwelli.

 

1500zł za 5775C? to już teraz mam R3600/B450/16GB w tej cenie. Sentyment sentymentem no ale nie żartujmy :E

Premiera 3300X, korekta - mogę dać za 5775C max 500zł. :rotfl:

 

Widzę że na allegro ktoś zrzucił cenę na 1150zł, za późno :E to nazywa się - obudzić się z ręką w nocniku. Trzeba było obniżyć o 300-500zł miesiąc temu, dziś nikt tego nie kupi. Laik nie kupi bo po prostu nie zna się na procesorach i nie wie co to za ustrojstwo ten 5775C. Może kupić tylko jakiś kolekcjoner do swojej kolekcji, bo ktoś obcykany w temacie nie da 1100zł za 5775C gdy za prawie taką samę sumę ma 3100/B450/16GB, a stare klamoty czyli H97/Z97, ram, procesor też można sprzedać i zyskać dodatkową gotówkę.

 

Mocno zaskoczyły 3100 oraz 3300X. Wysokie taktowanie, wysokie IPC, niski pobór energii. 3300X widać że prawie piłuje na limicie i stąd jego wyższy pobór energii ale 3100 na stock sam pobiera około 50Watt, bardzo dobry wynik. Zrobić im undervolta i podstawić na stałym taktowaniu 3600MHz i pewnie powyżej 40Watt nie wyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu będzie chętnych by kupić i3 lub i5 4 gen w cenie w której ten i7-4790 będzie groszowy ? :D

Już masz ryzena 3100 i 3300 za 99 i 120 dolców. W ciągu półtorej miesiąca ich cena zleci o kolejne 10-20 dolców bo jest tak przygotowana by odpowiedzieć ofercie intela z ich nowiutkim core i3-10100.

 

Ale nawet zakładając że masz tego starego rupcia i że jakimś cudem to i5 4gen sprzedasz za 400 pln. To wciąż musisz dołożyć od 500 do 700 pln, bo ceny tego procesora na aledrogo w opcji "kup teraz" to 899-1000 pln

 

Tak więc dokładasz 500-600 zeta do antycznej platformy.

 

Skoro dokładasz 500-600pln to załóżmy że zamiast pchać hajs w starego rupcia opychasz mobo, cepa i ramy za plus minus 7-8 setek. Masz do dyspozycji już więc 1200 do 1400pln. Co za to możesz mieć ?

 

A no szybki look :D za minimalną opcje

Screenshot-20200508-233310-2.png

Lub za opcję za nieco ponad drugi koniec mistrza dealów

Screenshot-20200508-233543-2.png

 

Plusy: nowa wydajniejsza platforma na 1600AF lub w opór wydajniejsza na 3600. 3 lata gwarancji. Mniej ciepła, mniejszy pobór prądu.

 

Minusy: nie jest "legendarnie", "wiecznie żywie", nie ma tego dreszczyku emocji że 6 letni sprzęt może być martwy przy następnym odpaleniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już masz ryzena 3100 i 3300 za 99 i 120 dolców. W ciągu półtorej miesiąca ich cena zleci o kolejne 10-20 dolców bo jest tak przygotowana by odpowiedzieć ofercie intela z ich nowiutkim core i3-10100.

Gdzie sa te procki za 99 i 120 dolcow? Tak samo jak 1600AF jest za 85$:P Ceny katalogowe to mozna sobie teraz wsadzic wiadomo gdzie. Nawet w USA sprzedaja drozej, w zaleznosci od dostepnosci. Tendencje sa takie, ze u nas to wszystko bedzie raczej drozej bo stare zapasy z tanim $ sie juz pokonczyly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdzie sa te procki za 99 i 120 dolcow? Tak samo jak 1600AF jest za 85$:P Ceny katalogowe to mozna sobie teraz wsadzic wiadomo gdzie. Nawet w USA sprzedaja drozej, w zaleznosci od dostepnosci. Tendencje sa takie, ze u nas to wszystko bedzie raczej drozej bo stare zapasy z tanim $ sie juz pokonczyly.

 

jak to gdzie w portfelu rodzicow

 

jaki jest sens zamiany sprawnego i wydajnego na dzisiejszy czas i7 4790k na szajs R 1600AF by odsprzedac go za rok za 100 PLN i kupic 3600 za 250?

byle wydac kase dla wlasnego EGO (przed laskami mozna sie chwalic czyms innym)

 

Chyba ze , aby sie pochwalic: wykrecilem swojego R 3600 o cale 27MHz, udalo mi sie to jak zmienilem chlodzenie na ciekly azotlol2.gif

Edytowane przez waldimas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99$x4.2x1.23 = 511pln - w sklepach oferty za 499pln

120$x4.2x1.23= 639pln - w sklepach oferty 619pln

 

Jak dla mnie wszystko się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

99$x4.2x1.23 = 511pln - w sklepach oferty za 499pln

120$x4.2x1.23= 639pln - w sklepach oferty 619pln

 

Jak dla mnie wszystko się zgadza.

 

W biznesie jest jeszcze cos takiego jak clo, akcyza,transport oraz marza,podatki, koszty pozatowarowe i dopiero zysk, a nie -przychod, potem jeszcze PIT i dopiero dochod

 

otworz DG to przestanie Ci sie zgadzac

Edytowane przez waldimas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biznesie jest jeszcze cos takiego jak clo, akcyza,transport oraz marza,podatki, koszty pozatowarowe i dopiero zysk, a nie -przychod, potem jeszcze PIT i dopiero dochod

 

otworz DG to przestanie Ci sie zgadzac

Ten temat robi się coraz bardziej absurdalny najpierw obrońcy krzyża bronili sensu upgrejdu do 4790k, następnie udają że w topicu chodziło by sprzedać 4790k i kupić ryzena, a teraz mają problem zajrzec do któregokolwiek z polskich sklepów i spojrzeć na ceny ryzenów 3100 i 3300 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Albo nie wiesz o czym piszesz, albo nie potrafisz o tym pisać. W wypadku 1, nie baw się w aktualizacje biosu i OC, bo uwalisz proc/płytę/ram i będzie płacz. W wypadku 2 napisz dokładnie, bez kozaczenia co zrobiłeś i co nie działa - to może znajdzie się ktoś kto pomoże. Włączanie profilu XMP w UEFI to dosłownie 2-3 kliknięcia i zapisanie zmian. I nie ma to absolutnie żadnego wpływu na OC procesora, to są dwie zupełnie inne kwestie. Jeżeli ustawiasz taktowanie ramu na sztywno na 3000mhz ale nie ruszasz timingów, napięcia - nie dziw się że komp nie wstaje. To są naczynia połączone, po to masz profile XMP żeby się tym nie przejmować i każdy laik potrafił to zrobić. Na pierwszym ekranie UEFI masz na górze takie kółeczko z oznaczeniem XMP, tam wskazujesz profil 1 lub 2. Zapisujesz zmiany i tyle. W windowsie będzie pokazywać połowę tej wartości czyli 1500mhz. Domyślnie pokazuje Ci dobrze, 1066 bo masz ramy domyślnie 2133. 
    • A jak za 2-3 lata ten model może co wybrałem stanieje o połowę, to zapłacę mniej za nową matrycę do tego modelu co mam?
    • Kohuta się może pozbędziecie, głosujcie na innych profesjonalistów.
    • No właśnie problem w tym ze dziś HDR sam w sobie jest wyświetlany dynamicznie no chyba ze masz kontent który został masterowany do 1000 nitów, no ale właśnie zobacz jaki masz bałagan z tym HDR. Dlatego jedyny sposób żeby to wszytko "działało" to wyświetlacz który mieści się w maksimum tego co może pokazć HDR. A taki wyświetlacz nie istnieje w swerze komercyjnej i nawet nie wiem czy ogólnej, ale któryś z producentów, chyba Sony albo Samsung pokazał kiedyś na jakiś targach wyświetlacz który osiągał 10000 nitow. Nie wiem nawet czy to przypadkiem nie był MicroLED.
    • Dla tego nie używam trybów dynamicznych, ani dla sdr, ani dla HDR. Niestety każdy producent wali swoje implementacje HDR do tego tryby dynamiczne i różne fikołki mające robić pseudo wrażenia. Dolby Vision ma swój system i dla mnie działa to ok czy tam przyzwoicie na oledach wspierających DV.  A do gierek używam HGiG, albo po prostu off wszystkie wzmacniacze HDRu, ale HGIG na LG lepiej się sprawdza. Do tego gierka musi mieć dobrze ten HDR zaimplementowany bo z tym bardzo różnie bywa. Więc z HDR tylko w małą część gierek grywam. A jakieś AutoHDRy to już w ogóle padaka Nie dość, że wszystko się rozjeżdża w obrazie to jeszcze w tych grach nie można przyciemnić HUDów i te walą bezsensownie po oczach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...