Skocz do zawartości
serwkomp

Jakiej Pasty termoprzewodzącej używacie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma żadnego info do tej pory czy to ważne :E lepiej brać teraz gc-4 tania jak barszcz i lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponarzekam na mx-6 :E Jakiś miesiąc temu wrzuciłem na 7800x3d przy zmianie aio...ostatnimi dni zauważyłem, że coś na luzie wysoko z temp bo pod 50 gdy zaraz po zaaplikowaniu było 38, w jednej stałej u mniej gierce (ets2) w którą gram od czasu do czasu dobijał w okolice 55, gdy zazwyczaj było 45...odpaliłem CB R23 i 87, gdy wcześniej było poniżej 80. Zrzuciłem blokopompkę i pasta niby nie kamień, ale taka dość sucha, nie mając nic innego pod ręką dałem pt3 i tempy wróciły do normy. Także jako zadowolony kiedyś użytkownik mx-2, mx-4, nawet i mx-5 (nie trafiłem na wadliwą) niestety mx-6 mówię nie :E

W dniu 16.03.2024 o 16:35, Spl97 napisał:

Jakiś czas temu kupowałem Noctua NT-H2 w tubce 3,5 g, aktualnie leży nieruszana, dopiero w lecie zobaczę co to w ogóle będzie z tej pasty.

Osobiście byłem z niej zadowolony i chyba będzie trzeba znów zamówić, bo mi się skończyła.

 

edit

Na 7600 młodego to samo, jak usłyszał że u mnie nagle skoczyła temp cpu zgłosił mi że u niego to samo... teraz dałem pt3 i spadło też o ~10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grizzly jest tak przereklamowany i przepłacony że szok :E i to nie tylko pasty a wszystko z ich oferty... miałem ze 4 tubki past od tej firmy i już nigdy tego błędu nie zrobie bo dosłownie 5x taniej można mieć coś tak samo wydajnego :] nie wspominając o problemach przykładowo popularnego kryonauta...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy pamiętam MX-2 i teraz od paru lat MX-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1NGrizzly pół roku i kamień...dziękuję postoję :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę zdejmować blok wodny z 3080TI to zobaczę jak wygląda Grizzly po roku pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kilku różnych zamówień na różnych CPU zawsze po 5-8mies był kamień...gdy przykładowo NT-H2 po roku wyglądała praktycznie jak w dniu nałożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sniper76 napisał:

Będę zdejmować blok wodny z 3080TI to zobaczę jak wygląda Grizzly po roku pracy. 

Przygotuj sobie młotek i dłuto do demontażu :E

A może po prostu od jakiegoś czasu misiek jest podrabiany stąd takie wysychanie pasty :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sprawdzałem na stronce i niby wychodziło, że ori :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta Noctua NT-H2 musi być konkret, gdyż EKWB dodaje do bloków wodnych jak tylko sięgnę pamięcią ;)

Tylko nie wiem dla czego nigdy nie zastosowałem dołączonego smarowidła... Trzeba będzie kupić i przetestować :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do bloku wodnego EK-Quantum Vector2 nickiel-acetal otrzymałem pastę w ilości 1g, a dokładnie NT-NH1 ;)

Edytowane przez sniper76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po ostatnim teście Patryka z końca tamtego roku kupiłem tego gelida gc-4, 1g można kupić za 7zl a 3,5 za 15 :E pakowanie kasy na wszystko inne niż ptm czy ciekły metal jest bez sensu.

98121bc3159d5.jpg

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie smarowane :P Została mi końcówka GC-E, Pactum PT-3 i AS Ceramik 2 to zrobię z nich mixa i zobaczę z tego wyjdzie :E Kiedyś bo obecnie mi się nie chce nurkować.

Q1L4WEf.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mowa o prockach z ihs i gpu to lepiej by było gdybyś odwrotnie robił właśnie :] taki ptm na ihs nie ma sensu i szkoda go marnować a na goły rdzeń jak najbardziej, nie dość że się nie wypompuje to jeszcze nie zdegraduje w przeciwieństwie do mx4 :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecam Gelid HeatPhase Ultra - ~20 zł za 4x4 cm, jest to klon albo rebrand PTM7950, nie ma obawy że będzie to jakaś podróbka jak z ali. Nie używam już niczego innego niż to i PTM7950 z moddiy.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś to? bo miałem właśnie zamiar kupić ptm'a w najbliższych dniach 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2024 o 13:52, Send1N napisał:

pakowanie kasy na wszystko inne niż ptm czy ciekły metal jest bez sensu.

Mi się szczególnie podoba trwałość/długowieczność tego honeywell - po prostu nakłada się to RAZ.

Natomiast jakieś badziewie, co trzeba co parę miesięcy zmieniać, to dobre dla sado-maso chyba  :whip:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam PTM ale nie powiedziałbym że urywa tyłek, robiłem testy przy procesorach z realnym poborem od 80 do 250w. Na chwile obecną po prawie roku, temperatury na PTM poskoczyły o 6-7 stopni na wszystkich rdzeniach, znowu GC extreme po roku podobnie traci właściwości. Testuje też MX6 i temperatury podskoczą już po miesiącu ale max 3-4 stopnie i przez kolejny rok nie zauważyłem zmian. 

Jeśli chodzi o pastę którą mogę polecić na dziesięciolecie to Arctic silver 5, tyłka nie urywa ale zachowuje swoje właściwości i konsystencję  pomimo pałowania kompa 10 lat. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Send1N napisał:

Testowałeś to? bo miałem właśnie zamiar kupić ptm'a w najbliższych dniach 🤔

Tak, siedzi na i5-12400F z Ferą 3, temperatury rdzeni w spoczynku takie jak w pokoju +1/2 stopnie. Ciężej się nakłada niż PTM7950 z moddiy, ta folia na której to siedzi jest cieńsza/mniej sztywna. Przedtem przez pół roku miałem Gelida GC-Extreme i ten HeatPhase daje niższe temperatury. Moim zdaniem na rdzeń można dać PTM7950 ale na IHS szkoda pieniędzy.

Według Xiaomi Mi Temperature & Humidity Monitor 2 temperatura w pokoju to 24.8 stopnia.

image.png.156444d272a70793a217f60ee388dacc.png

Edytowane przez Krisol
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury to tam ciul może być nawet gorzej od zwykłej pasty o te 2-3c chodzi o trwałość, ciekawe czy to jest faktycznie to samo co ptm ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak dla mnie to jeżeli nie chcesz zamawiać z moddiy gdzie na 100% jest oryginał, to ten Gelid to druga najlepsza opcja. Na pewno nie jest to 1:1 z PTM7950 od Honeywella, chociażby folia wygląda inaczej.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...