Skocz do zawartości
Jaycob

Silent Hill 2 Remake od Bloober Team

Rekomendowane odpowiedzi

W grze mam sporo jaśniej niż na screenach, bez black crush. Screeny wyszły sporo ciemniejsze. Jedynie różnica w jasności rt off vs rt on jest w miarę zachowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4h ze mną i jestem zachwycony! Klimat tak gesty, że dosłownie nożem można kroić. ;) Myślałem, że ciężko będzie dorównać do Alana 2 ale jest równie dobrze  

BuVddgT.jpeg

Edytowane przez userKAMIL
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bocieque napisał:

W grze mam sporo jaśniej niż na screenach, bez black crush. Screeny wyszły sporo ciemniejsze. Jedynie różnica w jasności rt off vs rt on jest w miarę zachowana.

Pewnie robiłeś screeny przy włączonym HDR? To nie ma sensu lepiej przełączyć się na sdr ustawić gamme/jasność w grze i dopiero robić porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 3 godziny za mną. Zmniejszyłem cienie na medium a cieniowanie na low i 70-80 fps prawie cały czas. Stuttering jest, ale ledwo zauważalny i absolutnie nie przeszkadza. Callisto Protocol czy DS Remake to przy SH2:R to wręcz masakra. Klimat gry po prostu niesamowity.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych pierwszych dużych apartamentach na słuchawkach człowiek zaczyna się za siebie oglądać. 😅 Udźwiękowienie naprawdę na takim poziomie, ze chwilami włos się jerzy! 

Edytowane przez userKAMIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Pewnie robiłeś screeny przy włączonym HDR? To nie ma sensu lepiej przełączyć się na sdr ustawić gamme/jasność w grze i dopiero robić porównanie.

Tak z HDR, już mi się nie chciało bawić w przełączanie na sdr. 

Ale na tym gameplayu w tym momencie (czas 58:52) też widzę, że w sdr w tej kawiarni bez rt jest tak samo ciemno, a z rt całe pomieszczenie jest dobrze oświetlone:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom faktycznie zwalone to oświetlenie w SDR edit. znaczy bez RT. Duże okna na mega długiej ścianie i ciemno w pomieszczeniu jak w :zadek:

Co ciekawe kasę oświetlili, a zaraz obok ciemno :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem zagadkę z tymi monetami. Nabiegałem się w tych apartamentach i dotarłem do Blue Creek. Światła i cienia w tej grze przy tym HDR na OLEDzie (czerń) to jest naprawdę uczta dla oczu! Chyba starczy mi na dziś bo czacha dymi strasznie. XD

P.S. Świetne są też efekty cząsteczkowe jak przeciwnicy później jeszcze wybuchają od tego kwasu. Kawał dobrej roboty przy tym remaku zrobili.

5VPeZnb.jpeg

Edytowane przez userKAMIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie kupili przedpremierowo ci najbardziej nagrzani na grę. Poczekajmy z podsumowaniem ocen nieco dłuższy czas. Peak graczy na kolejny weekend też sporo powie. Ogólnie gierka widać ma klimat gęsty, mimo drewnianych animacji i problemów z micro zacinkami. Sam mam ją na liście do kupna kiedyś tam. Ale w pełni spatchowaną i przy okazji w promce nabędę ;).

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Moim zdaniem spokojnie na 3080 12G byś doczekał do przyszłego roku na porządny upgrade. Podejrzewam, że nawet zwykły 5070 dałby już porządnego kopa wydajności, ale też średniak rdna4 ma wyjść z mocą między 7900xt a xtx i to ponoć w miarę tanio, bo ploty mówią o cenie w okolicach 500-600 zielonych, żeby konkurować pewnie z 5070 właśnie. No ja tam się póki co nie ruszam z 6800xt i czekam na sprzęt, który nie będzie palił jak smok, a da kopa sensownego. 
    • Na tej płycie to pewnie i5 12400f będzie ograniczony powyżej 65w, choć to niewielka strata. Jeśli nie planujesz kiedyś kupić rtx5060 to można olać PCIE 4.0 i kupić ryzen 5600 z chin lub używany ~300 zł + płyta b450 posiadająca radiator z amazonu za ~250 zł. Jeśli rzeczywiście ma być jak najtaniej, to używana i3 12100f za 180-200 zł + może jakaś lepsza używana płyta na b660. Z dokupowaniem ramu różnie wychodzi i zazwyczaj tak zostaje lub kupuje się dwie kości nowych. Za ~100 zł kupić 2x8gb gdy poczekasz na używane lub nowe 2x16gb za ~200-200 zł w promocjach.  Akurat podstawowe chłodzenie intela jest raczej nieco lepsze od wraith stealth, więc do i3 12100f oraz i5 12400f w trybie 65w wystarczy.  gtx1660ti / super to takie przyzwoite minimum, za 350-400 zł, rx6600 jest zauważalnie lepszy za 600 zł i pobiera ~15w mniej. RTX 2xxx nie ma sensu kupować, lepiej iść od razu w rx6600, rtx3060, rtx3060ti. Ogólnie można kupić używany zasilacz z zabezpieczeniami + używana obudowa + 2x8gb co pozwoli na kupno ryzen 5600 z płytą b550m lub używanego i3 1200f + płyta b660m. Do kart ze średniej półki 1660ti, rx6600, rtx3060, rtx4060, pewnie rtx5060 i może rx8600xt, wystarczy 350w. Zawsze można później dokupić używanego seasonica 550w, który ma 10 letnią gwarancję, uznawaną na podstawie dowodu zakupu i oryginalnych plombach. NP chieftec serii GPB, niebieski jest dość "świeży" i przyzwoicie skonstruowany, a bywa do 50 zł. Jest teraz na allegro 400w za 50 z + wysyłka smart. 2024r, bierz póki jest, bo rzadko bywają tak nowe: https://allegrolokalnie.pl/oferta/zasilacz-komputerowy-chieftec-gpb400s-ntq Klasyczna obudowa, trzeba dobrać coś do 65 zł dla wysyłki kurierem, bo nie wiem ja kto spakują do paczkomatu: https://allegro.pl/oferta/obudowa-inter-tech-czarna-2x-usb-3-0-nagrywarka-14214188353 Ewentualnie od nich zasilacz 350w, ale lepiej polować na chieftec z gwarancją producenta dla potwierdzenia wieku: https://allegro.pl/oferta/zasilacz-intertech-coba-350w-80brozne-6-2pin-pci-e-14227467118 Dla eksperymentu używam do jednego ze swoich sprzętu zasilacza chiefteca SFX, który kosztował mnie 35 zł z obudową i ma kto wie ile lat. Napięcia w porządku i lato przeżył, będąc obciążonym do ~200w  Więc jeśli konstrukcja jest dobra to nie ma czego się bać, zabezpieczenia uchronią przed katastrofą. 
    • Za tyle są coraz częściej promocję za najlepszą wersję jaka jest, czyli Powercolor Hellhound. Za 2040zł za Saphire Pulse, wystarczy śledzić peppera, więc to nie jest nie wiadomo jaka okazja. Gorzej, że w najlepszym wypadku jesteś 4000zł to tyłu, wymieniając kartę na zbliżoną wydajność, której możesz nawet nie odczuć. Czy to się kalkuluje, to już sam musisz sobie odpowiedzieć.
    • Black Ops 1 chodzi dobrze na splicie na Xklocku360. Ustawienia dotyczace botow ogarniacie sobie jak chcecie.
    • No spoko. Cieszymy sie razem z Toba   Mozna zamknac watek bo nie ma w sumie co rozwlekac tematu dluzej  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...