Skocz do zawartości
Jaycob

Silent Hill 2 Remake od Bloober Team

Rekomendowane odpowiedzi

Z trójką i czwórką był problem, bo były robione pod presją czasową. Trzecia część w ogóle miała być zupełnie innym projektem a'la arcade. Wrócili na właściwe tory, ale część budżetu została niestety przepalona. A w 4 to już było widoczne na każdym kroku, od połowy gry odwiedzanie tych samych lokacji bez praktycznie zmian.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

5 godzinny gameplay wyciekł jak coś.

Drewno jak cholera.

Edytowane przez Crew 900
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://m.twitch.tv/videos/2256710796

Aktualizacja: Okazuje się, że omawiany poniżej stream wcale nie jest leakiem, a częścią zatwierdzonej przez Konami współpracy wybranych influencerów z wydawcą Silent Hill 2 Remake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ludzie na reddcie chwalą. I komu tu wierzyć. Nie mam zamiaru tego oglądać i zepsuć sobie całej gry. Ale nie mogę się doczekać premiery 😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To co zobaczyłem to mi się podoba, nie widzę tu problemu z naszą postacią. Zagrałbym, bo sam jestem ciekaw ile pamiętam z oryginału, zapewne tak o rzucać to będzie ciężko, ale jak się będzie w "akcji" to pewnie wszystko powoli się przypomni.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 14 dni i będzie grane :glodny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi też wszystkie podobają się za coś innego, tylko jakoś Homecoming mi nie siadł, gdzie bezpośrednio walczyło się z The Order (bleh, to zawsze była ukryta "organizacja", o której tylko się gdzieś czyta/słyszy), w dodatku był tam Piramidek tylko dla fanservice'u, mimo, że niby fabuła go usprawiedliwiała (nie do końca, ale powiedzmy), to było widać gołym okiem, że to tylko fanservice przypasowany do filmu, który wyszedł w podobnym czasie. Czego z kolei Homecoming nie można odmówić, to jednego z najlepszych soundtracków w serii - Alex theme (w wersji Machine Head jeszcze lepszy) i One More Soul to the Call są genialne. Mi się za to bardzo podobały SH4 i Shattered Memories - mimo, że obie mocno odchodziły od znanej formuły (szczególnie SM), nawet taki Until Dawn praktycznie ukradł cały motyw psychiatry i końcowego plot twista z Shattered Memories xD Downpour fabularnie i eksploracyjnie był niezły, szkoda tylko, że gameplay mocno ciągnął go w dół, walkę i przeciwników to tam projektował chyba ODIN85. Co do filmu, to jedynka była bardzo spoko, ale Revelations było dla mnie totalną porażką, postawienie na efekciarstwo/efekty 3D i ta walka Piramidogłowego z The Order... xD Nie wiem czy dało się coś głupszego wymyślić, mam nadzieję, że następny film będzie poważniejszy, w końcu ma wzorować się na SH2.

SH3 było imho najstraszniejsze - design przeciwników, liminal space'owe lokacje, świetny otherworld i ten rysujące banie OST (szczególnie przy walkach) to peak w serii. SH2 jest moim zdaniem jednak bardzo blisko i ciekawi mnie, czy remake odda choć połowę tego klimatu, osobiście wychodzę z założenia, że nie jest to możliwe przy nowoczesnej technologii i nie da się oddać analogowego klimatu horrorów z PS2, ale niedługo zobaczymy.

//Edit

Nieźle, napisałem posta, a tu 50 nowych postów xD Gameplayu nie oglądam nawet, nie ma co sobie psuć zabawy.

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli być szczegółowym to w żadnym filmie nie było "Piramidogłowego" ;) Określenie to w wyniku tłumaczenia tyczy się jedynie przeciwnika z SH2 i jest niejako jego nazwą własną, którą James używał. Umieszczenie egzekutora gdzie indziej nie jest wcale sprzeczne z lore, jeżeli odnieść się do genezy egzekutorów. Ale wiadomo o co chodzi. Revelation to porażka nie tylko w kwestii fabuły co po prostu samego wykonania. Pierwszy film pomimo znaczących różnic trzymał się kupy i był schludny. Kontynuacja sprawia wrażenie upitolonej na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W teorii tak, w praktyce wiadomo, że chodziło o fanservice i Konami później chciało wszędzie mieć Piramidka/coś podobnego (Ito się z tym za bardzo nie zgadzał xD) - od Origins w górę jest prawie w każdej części, tylko z inną nazwą/wyglądem (poza Shattered Memories - tam nie ma w ogóle) + w obu filmach, gdzie nie ma już żadnego sensu (pewnie na siłę dałoby się upchać tam sens, ale ja tego nie kupuję), przez co cały ten motyw stracił swoją moc. Pewnie po tym remaku dwójki znów zaczną doić biednego PH xD

Edytowane przez Przemcio666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ito to się chyba sam już zakręcił albo pozapominał(w końcu parę lat minęło :D) Co innego w twittach, a co innego w oficjalnym guidzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już od której będzie można grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera w tygodniu to i tak nie ma co czekać, rano trzeba wstać. Chyba że kupiłeś preorder to możesz czatować z soboty na niedzielę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Necronom kupić kupiłem ale standardowa wersja bez szybszego dostępu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.eurogamer.pl/bloober-team-musial-naciskac-na-konami-aby-remake-silent-hill-2-trafil-takze-na-pc

Normalnie Konami wychodzi na idealnego opiekuna marki :E  

Oni nie zasługują na takie IP ale tam musi BETON siedzieć, nie dość że naciskali na zmiany które wypaczają sens gry, to jeszcze chcieli aby gra wyszła tylko na Playstation.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś nieścisłości, ale dobrze by było gdyby się dogadali, a remake wyszedł bardzo dobry. SH2 co prawda nie jest moją ulubioną częścią, ale sukces daje szansę na rozwój serii. A remake'i 1, 3 i 4 przyjmę bardzo chętnie, szczególnie 4.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Necronom napisał:

Jakieś nieścisłości, ale dobrze by było gdyby się dogadali, a remake wyszedł bardzo dobry. SH2 co prawda nie jest moją ulubioną częścią, ale sukces daje szansę na rozwój serii. A remake'i 1, 3 i 4 przyjmę bardzo chętnie, szczególnie 4.

Jedynka i trójka są ściśle ze sobą powiązane więc dobrze jakby połączyli to razem przy okazji remake'a

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Necronom napisał:

Jakieś nieścisłości, ale dobrze by było gdyby się dogadali, a remake wyszedł bardzo dobry. SH2 co prawda nie jest moją ulubioną częścią, ale sukces daje szansę na rozwój serii. A remake'i 1, 3 i 4 przyjmę bardzo chętnie, szczególnie 4.

Chętnie ogram pełnoprawne Remake 1 i 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyczne 

undefined

undefined

undefined

undefined


 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę "burdelowo" i koślawo ta pielęgniarka wygląda :) Oryginalne były bardziej creepy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na jednym z zagranicznych for taki oto screen.

o9lFAzy.jpeg

8 godzin i 39%. 20h może pyknąć. Kwestia na ile było lizanie ścian i zacięcie się na zagadkach.

No nic do 6/8 października ;)

1EpPKmV.jpeg

Edytowane przez Necronom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera tego i nowego Dragon Balla. Panie ja tu żyć.... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drewno ale klimatyczne 😁

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba. Oryginał przeszedłem dobre kilka razy dla wszystkich zakończeń, ale nie grałem już kilkanaście lat. Remake będzie świetny na odświeżenie sobie tego tytuły. Taka ilość drewna mi nie przeszkadza. MGS3 też pewnie będzie lekko drewniany. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...