Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też nie muszę pilnować czyszczenia obrazu, gdyż cyklicznie co 4h przed przejściem w standby zostaje wyświetlona informacja, że zaraz rozpocznie się "czyszczenie obrazu" W menu dostępne jest czyszczenie pikseli i czyszczenie obrazu, które możemy włączyć w każdej chwili. Po wybraniu jednej z opcji włącza się podświetlenie "ambient" czy jak to się tam zwie :E piksele czyści ok 30-60 sekund, a obraz LG podaje do nawet 10 minut. Mam włączony wygaszacz (2 minuty) "ukryj swe myśli" stary jak sam Windows :-D dalej po 15 minutach z planu zasilania wyłącza się monitor.

Rozważam wypożyczenie kolorymetru :hmm: nigdy się nie bawiłem tym cackiem...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sniper76 napisał:

piksele czyści ok 30-60 sekund

Piksele czyści około 6 minut, a nie 60 sekund. Więc sprawdź dobrze czy na pewno Ci je wykonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiPoLiNiO

Włączałem czyszczenie pikseli, które zostało wykonane w czasie jak podałem ok 60s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"Czyszczenie obrazu" to  czyszczenie co 4h, ktore trwa chwile, a czyszczenie pixeli wlacza sie co iles setek godzin. Nie ma potrzeby odpalania tego recznie.

Godzinę temu, sniper76 napisał:

piksele czyści ok 30-60 sekund, a obraz LG podaje do nawet 10 minut.

 

Na odwrot ;) Tzn nie mierzylem czyszczenia pixeli bo nie robil monitor tego ale to ultra szybkie to czyszczenie obrazu co 4h.

ltxmAym.png

Edytowane przez Phoenix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co monitor to inna nazwa. Ja mam odświeżanie pikseli(pixel refresh) co 4 godziny trwające ok 6 minut. A odświeżanie panelu(panel refresh) co 1500 godzin trwające godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak samo jest w Samsungu G8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Necronom napisał:

Co monitor to inna nazwa. Ja mam odświeżanie pikseli(pixel refresh) co 4 godziny trwające ok 6 minut. A odświeżanie panelu(panel refresh) co 1500 godzin trwające godzinę.

dokładnie

grunt to, żeby nie wymuszać robienia tego dłuższego odświeżania za często (choć zalecane jest zrobienie tego odświeżenia na nowym panelu jeśli ten ma widoczny defekt w postaci dużego bandingu, zafarbu lub tym podobnych), a najlepiej nie wymuszać w ogóle i pozwolić monitorowi/TV, aby robił go sam automatycznie

Edytowane przez MuziPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, MuziPL napisał:

grunt to, żeby nie wymuszać robienia tego dłuższego odświeżania za często (choć zalecane jest zrobienie tego odświeżenia na nowym panelu jeśli ten ma widoczny defekt w postaci dużego bandingu, zafarbu lub tym podobnych), a najlepiej nie wymuszać w ogóle i pozwolić monitorowi/TV, aby robił go sam automatycznie

Gdzieś tam niedawno czytałem, że znowu LG twierdzi że wymuszone czyszczenie matrycy (to co kilkaset godzin) nawet jak jest wywoływane ręcznie to nie ma wpływu na trwałość, bo jak algorytm wykryje że nie ma nic do roboty to po prostu nie czyści więcej niż to jest potrzebne, także nie przyspiesza to zużywania się. Przynajmniej w kontekście ich telewizorów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to właśnie jednoznaczne. Ja bym robił tak jak wyczytałem na avs forum, czyli jak kupujesz oleda LG i przez te 14 dni jakie przeważnie masz na zwrot nie zauważasz żadnych poważnych defektów obrazu to ja bym tego długiego czyszczenia nie włączał. Jeśli natomiast TV miałby jakiś defekt obrazu to można bez problemu to długie czyszczenie włączyć raz czy dwa nawet w ciągu pierwszych 10h. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jest  w promocji monitor model 27GS95QE-B z powłoką matową za 3500zł. Warto za tą cenę kupić czy mimo promocji cena i tak jest zawyżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jak tam, kiedy obecne oledy będą śmieciami? :D 

Nowe oledy u Appla daja 1000 nitów na pełnym ekranie (13") i szczytowe 1600 nitów w okienku :D 

O tych warstwowych oledach chodziły plotki od dłuższego czasu.

https://www.purepc.pl/apple-m4-oficjalnie-zaprezentowany-nowy-procesor-skorzysta-nie-tylko-z-odswiezonej-litografii-ale-i-technologii-mesh-shaders

Edytowane przez MaxaM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, MaxaM napisał:

To jak tam, kiedy obecne oledy będą śmieciami? :D 

Niedługo. Podobnie jak obecne CPU, GPU, SSD, DDR, PSU itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3 lata wystarczą później i tak na złom :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio. Ta technologia wygląda obiecująco. Czekamy na testy ipadów. To może być 'kolejne' HDR w monitorach :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, MaxaM napisał:

Nowe oledy u Appla daja 1000 nitów na pełnym ekranie (13") i szczytowe 1600 nitów w okienku :D 

 

Na małych ekranach to każdy mądry. Już kilka lat temu telefony miały oledy z >1000 nitów full screen.

Niech Apple zrobi 1000 nitów full screen sustained na 77" to wtedy będzie przełom.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MaxaM napisał:

A tak na serio. Ta technologia wygląda obiecująco. Czekamy na testy ipadów. To może być 'kolejne' HDR w monitorach :)  

HDR na 11 calach 🤣 Tam sobie może być i 5k nitów a będzie wyglądało biednie w porównaniu do tv.

Do tego tablet w cenie nowego tv 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, pawlooo napisał:

 Jest  w promocji monitor model 27GS95QE-B z powłoką matową za 3500zł. Warto za tą cenę kupić czy mimo promocji cena i tak jest zawyżona.

cena wydaje się spoko, ale jakbyś trochę dopłacił to masz qd oleda z 360Hz w okolicach 4k-4.2k (aorus, msi czy alienware)

@Phoenix. ma chyba tego LG, więc może doradzi czy warto, on chyba zadowolony

Edytowane przez MuziPL
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam monitor bez zastrzeżeń, jeśli komus odpowiada powłoka matowa i parametry to jak najbardziej polecę. Dziś gdybym miał jednak wybierać to dołożyłbym do tego LG 21:9 na tym samym panelu. Cena 3500 za 27cali to zdzierstwo ale póki co za dużo się w tej kwesti nie poprawi. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest duża różnica w jakości czcionki Windows w monitorach 27-calowych WOLED i QD-OLED ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, Passt napisał:

Panowie, jest duża różnica w jakości czcionki Windows w monitorach 27-calowych WOLED i QD-OLED ?

Monitors Unboxed mówi, że jakość czcionki jest lepsza w qd oledach (jest progres jeśli chodzi o jakość czcionki w porównaniu do pierwszej generacji paneli qd oled), ale jak duża to nie wiem, może ktoś kto używa obu 27 calowców pomoże

ja miałem 34 calowego qd oleda i mam 42 calowego woleda i czcionka tu i tu mi nie przeszkadzała, więc to też trochę kwestia indywidualna 

 

 

Edytowane przez MuziPL
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Passt napisał:

Panowie, jest duża różnica w jakości czcionki Windows w monitorach 27-calowych WOLED i QD-OLED ?

27 woled nie ma nowej czcionki, tylko 4K 32 całe. QD 27 maja już poprawiona czcionkę na nowych panelach. Różnica jest znaczna ale to kwestia przyzwyczajenia bo ja już nie zwracam uwagi na gorsza czcionkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń, qd oled 27 cali ma lepsze czcionki. Ale sam monitor qd oled ma subtelne wyostrzenie, które po wyłączeniu zrównuje wygląd czcionek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Passt napisał:

Panowie, jest duża różnica w jakości czcionki Windows w monitorach 27-calowych WOLED i QD-OLED ?

Jeżeli byłeś fanem wyłączenia cleartype w winxp żeby były chrupkie i kanciaste to imho na aktualnych wledach jest okej. Jeżeli lubisz ładne, okrągłe literki z lekkim przebarwieniem ku fioletowi, to tegoroczne qd-oledy są dla Ciebie. Nie mam pojęcia jak na starszych matrycach. Ale da się pracować, na macos baja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, MaxaM napisał:

A tak na serio. Ta technologia wygląda obiecująco

Dlaczego? Dwuwarstwowe LCD nie przyjęły się a też były fajne.

Tu jeszcze dwa OLEDy do wypalenia w jednym? Ludzie na forum by odświeżali piksele co godzinę, oczywiście dwoma przyciskami taktycznymi na każdą warstwę, skończyłoby się na głębokiej depresji od tego stresu :D

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
36 minut temu, Wu70 napisał:

Dlaczego? Dwuwarstwowe LCD nie przyjęły się a też były fajne.

Tu jeszcze dwa OLEDy do wypalenia w jednym? Ludzie na forum by odświeżali piksele co godzinę, oczywiście dwoma przyciskami taktycznymi na każdą warstwę, skończyłoby się na głębokiej depresji od tego stresu :D

Teraz śmieją się z przycisków taktycznych 😥

 

Jak ktoś jest z USA to ma szanse wygrać qd-oled'a z taktycznym przyciskiem😎

 

Edytowane przez sniperwolf
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...