Skocz do zawartości
peterchen86

Temperatury Ryzen 7 7800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pytanie do posiadaczy Ryzena 7 7800X3D - jakie macie temperatury na tym procesorze w spoczynku, jak i pod obciążeniem (gry/testy syntetyczne) i przy jakim chłodzeniu? 

Edytowane przez peterchen86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Do tego procka konieczne jest chłodzenie wodne np. Endorfy Navis F240? Chłodzenie wodne jest problematyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Arctic Liquid Freezer II 360. Nie zauważyłem żeby było problematyczne chyba, że przy samym składaniu komputera w kontekście montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W C23 83 stopnie na AIO Corsair iCUE H150i ELITE CAPELLIX  360 skręconym na tryb quiet. 

W grach nie przekracza 65

1.15V -25 all core

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z f360 w r23 jakoś 81 stopni a w grach trzyma się do 65 stopni chociaż wiadomo ma chwilowe wzrosty czasem i do 70. Vsoc 1.2 i -30

Edytowane przez Michał19857

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoczynek ~40, gry (przykładowo starfield) ~55, CB R23 - ~80. Navis F280, vsoc 1.2V, CO - 25, temp w pokoju - 21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega składa kompa na 7800X3D, Trzeba kupowac do tego proca AIO czy wystarczy jakieś chłodzenie powietrzem? A jesli powietrze to czym sie kierować przy wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam , czy Fortis 5 da radę schłodzić w grach Ryzen 7800X3D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fabiax Mam 7800x3d na fortise 5 właśniie. Ogólnie w wymagających grach mam około 70-75 stopni, w benchmarkach dobija do 85 stopni, curve na -30, wentylator 800-1000rpm. Mogłoby być chłodniej, ale cache 3d grzeje procka nawet przy małym obciążeniu.

Ogólnie Fortis 5 daje radę.

Edytowane przez tomn2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fabiax napisał:

Pytanko mam , czy Fortis 5 da radę schłodzić w grach Ryzen 7800X3D 

Jak zrobisz UV to będzie bez tego te procki na każdym chłodzeniu się grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez UV na Arcticu mam w R23 81-82 stopnie, w grach 55 - 65 w zależności od obciążenia (czasem potrafi przekroczyć 70 i dobić do 75), a w spoczynku 40-42. Wentylatory nie przekraczają 900 obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry 

Też właśnie złożyłem kompa na 7800x3d i trochę głośno się zaczęło robić. 

Dark Rock Pro 4 zrobił się znacznie bardziej słyszalny niż ze starym 9900k.

Powiedzcie proszę czy 80 stopni w Cinebench to dużo dla tego procesora? 

To maksymalna temperatura jaką osiągnął w teście i nie wiem czy szukać AIO czy zostawić. 

Gdzieś czytałem że Aio da nawet 10 stopni mniej a to w sumie całkiem sporo. 

A do undervoltingu - po Dalibyście jakiś poradnik dla początkujących :D? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to lekki szok

Siedzę i szukam Aio bo "buczy" ten wiatrak w spoczynku (przyzwyczaiłem się do ciszy w 9900k) a tu wychodzi na to że to może nie pomóc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak w spoczynku jest głośno to lipa. U mnie w spoczynku wentyle na aio chodzą na ok 900rpm, szum jest czasami jak temp. Podbija przeszło 70 stopni ale to tylko jak są takie skoki temp. w grach np. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amd się ustawia opóźnienie startu wentylatorów. Fancontrol pod windowsem ma taką możliwość. Na air nie można zaszaleć...

Co do aio, jak masz oddzielnie pompę, i wentylatory to ustaw spore opóźnienie startu wentylatorów, nie będzie nic przyspieszało bez sensu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie też można ustawić "fan step up time" na max lub aby mieć całkowitą ciszę w idle/przeglądarce sterować wentylatorem ręcznie wtedy nic nie wbije się na wysokie obroty automatycznie :] tam nie ma takich temperatur żeby wentylator musiał się tak rozkręcać, po prostu reaguje ci na nagły skok temperatury... 

Ja mam w argus monitorze ustawione stałe obroty wentylatorów na chłodnicy 550rpm (pompa stałe 2100) + reszta wentylatorów w budzie na 0% (pasywnie) chcę wejść do gry naciskam na klawiaturze ctrl+F12 i odpala mi się mój profil ze sztywnymi obrotami w całej skrzynce tak jak pod siebie ustawiłem wartości kultura pracy/wydajność, po zamknięciu gry naciskam ctrl+F11 i mam w sekundę wbity niesłyszalny profil do idle :] 

857dd4cd808f5.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie póki co w spoczynku 39-40 stopni (AiO Arctic LF ii 360). W grach - W3 odpaliłem tylko, 63-64 stopnie wg MSI afterburner, ale Ryzen Master z kolei pokazuje niższą temperaturę (58) w tej samej grze.

Komu ufać? Muszę tylko ogarnąć kwestię v.core, bo Ryzen Master wyświetla "auto", w BIOS trzeba poszperać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie myślę czy spróbować tego Aio.

Dark Rock Pro 4 niby jakoś daje rade ale robić się głośno nawet w spoczynku. 

Czy myślcie że Aio będzie cichcsze i wydajniejsze? 

W Morele jest Arctic Freezer 420 za 479 zł i mnie kusi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w arcticu to ani pompa ani wentylatory (jeżeli będą na auto kontroli wchodzić w moment buczenia) nie należą do najcichszych + blok ma ten mały wentylatorek, jak to ma być aio plug and play bez grzebania/poprawiania fabryki to chyba lepiej kupić nowego pure loopa 2 360 z pure wingsami 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to i tak do serwisu oddam. 

Największy problem że nie mam pewności czy warto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do wymiany chłodzenia chcesz na serwis oddawać? :E to tym bardziej tam ci to założą bez żadnej konfiguracji i do widzenia (chyba że trafisz kogoś kto robi na jakość a nie na ilość) skończyć się może tak że oddadzą w takim stanie że pompa razem z arcticami będą działać na full obrotach + ten pizdzik będzie w tle przygrywał 🤣

Ja bym na twoim miejscu pogrzebał w biosie i doprowadził do takiego stanu ten cpu + krzywą obrotów aby na obecnym chłodzeniu było cicho, jak zmienisz na aio a dalej będziesz miał te same ustawienia co teraz to i tak będą ci się wentylatory gwałtownie rozpędzały nawet przy przeglądaniu neta....

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...