Skocz do zawartości
zielv

Problem z kartą rx 6700 XT.

Rekomendowane odpowiedzi

GPU-z pokazuje, że jest sterownik zainstalowany? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Pentium D napisał:

GPU-z pokazuje, że jest sterownik zainstalowany? 

Pobrałem iii wygląda na to że wszystko wporządku jest. Nie widzę żadnych odchyłów a wersja sterowników zgadza się z tymi pokazywanymi w and adrenaline.

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, zielv napisał:

@Update w temacie- zmiana ustawień biosu do pierwotnych nic nie dała, karta się nadal normalnie bootuje, zatem jestem pewien że to resety ją pobudziły. Biorę się na instalowanie sterowników. 

Uwierz mi, że takich problemów jaki miałeś jest więcej niż myślisz, że po zmianach w biosie odpala, a później przywracasz ustawienia nadal ok :szczerbaty: Jak karta jest dziabnięta to żadnego 1long i 3 short nie usłyszysz ;) Teraz to część płyt na Intelu piszczy 5razy - problem z CPU jak włożysz CPU bez integry ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Michał19857 napisał:

Raczej napewno pomogły zmiana ustawień pcie kiedyś też to przechodziłem na płycie b560 i musiałem ustawić tam pcie 3.0  bo ustawiało z automatu pcie 4.0  i jakoś nie chciało ruszyć a po włożeniu wtedy 3070 ti odrazu odpalało 

ja mialem w rękach pc gdzie przy 1660Ti piszczało 5 razy ale windows się normalnie odpalał (dioda vga sie caly czas świeciła) tylko że nie dało się żadnym sposobem wejśc do biosu bo płyta automatycznie miała ustawione gen 4 :] Wsadziłem wtedy swoją 3060ti, zmieniłem na sztywno na gen 3 i wszystkie problemy zniknęły :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem w dead space- jest stabilnie, po UV też jest git. Karta dobija do ~70°C i trzyma w okolicach 150W, jest napewno cieplej jak wcześniej ale wydajniej. 

Warto customizowac obroty wentylatorów w AMD adrenaline czy zostawić default a podkręcić jej max obroty? 

Dziękuję serdecznie wszystkim za zaangażowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Send1N napisał:

ja mialem w rękach pc gdzie przy 1660Ti piszczało 5 razy ale windows się normalnie odpalał (dioda vga sie caly czas świeciła) tylko że nie dało się żadnym sposobem wejśc do biosu bo płyta automatycznie miała ustawione gen 4 :] Wsadziłem wtedy swoją 3060ti, zmieniłem na sztywno na gen 3 i wszystkie problemy zniknęły :E 

No właśnie oto mi chodziło 🫣 tylko że u mnie też piszczało i nie szło wejść do biosu ale nie świeciła się żadna kontrolką 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, zielv napisał:

Potestowałem w dead space- jest stabilnie, po UV też jest git. Karta dobija do ~70°C i trzyma w okolicach 150W, jest napewno cieplej jak wcześniej ale wydajniej. 

Warto customizowac obroty wentylatorów w AMD adrenaline czy zostawić default a podkręcić jej max obroty? 

W jaki sposób zrobiłeś uv? bo na amd to napięcie daje tyle co nic, najwięcej ucinając zegar rdzenia zejdziesz z poboru prądu :] krzywa obrotów to już indywidualna sprawa.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Send1N napisał:

W jaki sposób zrobiłeś uv? bo na amd to napięcie daje tyle co nic, najwięcej ucinając zegar rdzenia zejdziesz z poboru prądu :] krzywa obrotów to już indywidualna sprawa. 

W AMD adrenaline zmniejszyłem napięcie z 1.2 na 1.1 i maks częstotliwość z 2500+ (nie pamiętam ile tam miało- coś między 2500 a 2600) na 2400. W dead space na własnych ustawieniach z włączonym RT temperatury spadły do 60-61°C, pobór między 105-120W i stałe 60 klatek. Mówisz że w AB wyciągnął bym jeszcze lepsze wyniki? Moze faktycznie spróbuje. 

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie mówiłem :E przy radeonie nie korzystam zupełnie z ab tylko z full softu amd i wszystko tam ustawiam :] każde -100mhz na rdzeniu to -25W z tego co testowałem u siebie.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Send1N napisał:

Na forum jest masa tematów gdzie okazuje się że winny był operator a nie sprzęt 😎

Albo chochlik w sofcie. Przypadek sprzed chwili gdzie przez godzinę próbowałem aktywować AMD SAM w biosie. Skończyło się na aktualizacji biosu i gówno ożyło :E choć na obu robiłem dokładnie to samo czyli CSM > OFF, 4G > ON i RBAR > AUTO co oznacza w Gigabyte ON

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja statusu.

CSM musiałem mieć włączone, z jakiegoś powodu nie pozwoliło mi zbootowac do systemu na wyłączonym. Natomiast dostawałem dziwne crashe od czasu do czasu przy jakiejkolwiek aplikacji. 

Postanowiłem zrobić format, wgrać najnowszy soft biosu i postawić system na świeżo. I tym razem udało mi się zarówno wyłączyć CSM bez żadnych problemów jak i zainstalować sterowniki do karty bez żadnego errora. Nic już nie crashuje. Najwidoczniej coś musiało zostać w systemie co powodowało komplikacje i crashowało aplikacje. :)

Dziekuję jeszcze raz za pomoc, nie poradziłabym sobie samotnie. ;)

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, zielv napisał:

CSM musiałem mieć włączone

... a system instalowałeś na GPT, z secure boot bez CSM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kyle_PL napisał:

... a system instalowałeś na GPT, z secure boot bez CSM?

Secure boot, z CSM, a gpt? Szczerze niewiem, nie doszukałem się ani MBR ani GPT w biosie asusa. Pewnie na tym na co jest standardowo ustawione więc chyba MBR. Nie mam pojęcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to system musisz instalować bez CSM

ps. GPT / MBR nie wybiera się w Uefi/BIOS, tylko jak dobrze pamiętam np. w instalatorze windows

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kyle_PL napisał:

No to system musisz instalować bez CSM

ps. GPT / MBR nie wybiera się w Uefi/BIOS

Mogę jakoś podglądać czy mam dysk w gpt czy mbr?

@edit

Systemowy SSD mam w gpt. Nowy SSD mam MBR, jest możliwość przekonwertowania na gpt bez utraty danych? 

Uefi/bios chodzi o opcje legacy/uefi? 

 

 

 

 

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwersja bez utraty danych chyba możliwa, ale tego nie robiłem.

Gdzie sprawdzić czy jest GPT: Zarządzanie dyskami->prawym na dysku->właściwości->zakładka woluminy:

b7ab7044dcc19.png

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zielv napisał:

jest możliwość przekonwertowania na gpt bez utraty danych? 

Jest możesz to zrobić ręcznie przez wiersz poleceń (cmd) jak i jest sporo programów które to potrafią, masz masę poradników w necie jak coś, to jest chwila roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po curshach wracałeś do profilu w sterach tzn. przywracałeś 1.1 V czy zostawiłeś 1.2 V? i dalej były problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy teraz pojawiły się z internetem. Robię już 2 format bo za 1 z opcjami wcześniej wspomnianymi coś się wysypało przy aktualizowaniu Windowsa. 

 

Mianowicie, po świeżo zainstalowanym Windowsie instaluje sterowniki z płyty dołączonej do mobo, po czym muszę zaktualizować Windowsa, natomiast internet zwalnia do prędkości 60kb/s i często nawet spada do 0. Instalacja czegokolwiek jest niemożliwa za pomocą internetu. Wcześniej nie miałem takich problemów. 

Na SpeedTest mam pełna prędkość 600/60.

Windows update nie może nawet wyszukać aktualizacji. 

Edytowane przez zielv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie instaluj "sterowników z płyty". Jak instalujesz aktualny system, czyli Windows 11, to niech sobie sam poszuka wszelkich sterowników. Jak czegoś brakuje, to pobieraj najnowszą wersję z sieci.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Nie instaluj "sterowników z płyty". Jak instalujesz aktualny system, czyli Windows 11, to niech sobie sam poszuka wszelkich sterowników. Jak czegoś brakuje, to pobieraj najnowszą wersję z sieci.

Nie instaluje 11 z pewnych powodów. Zrobiłem reset biosu i jeszcze raz format i tym razem wszystko poszło ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...