Skocz do zawartości
Canarino

Co jeśli podczas aktualizacji MSI B550-A PRO wyłączą mi prąd?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zaktualizować BIOS płyty głównej MSI B550-A PRO .  Ogólnie to mieszkam na wiosce i czasami wyłączają światło. Co jeśli podczas aktualizacji BIOSU tej płyty głównej zgaszą mi światło? Nie wiem czy to jest duże ryzyko. Czy będę musiał oddać do serwisu czy będę w stanie sam ją uratować? Tutaj link do tej płyty głównej https://www.x-kom.pl/p/572283-plyta-glowna-socket-am4-msi-b550-a-pro.html 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie płyty główne posiadające fizyczny przycisk do aktualizacji BIOSu z pendrive'a są wolne od tego zagrożenia. Nic się nie stanie. Co najwyżej będziesz musiał ponowić procedurę flash'owania, właśnie za pomocą tej funkcji oraz fizycznego przycisku.

image.png.eaf8eaf133bc92918628555d829730f5.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, RemiKo napisał:

Wszystkie płyty główne posiadające fizyczny przycisk do aktualizacji BIOSu z pendrive'a są wolne od tego zagrożenia. Nic się nie stanie. Co najwyżej będziesz musiał ponowić procedurę flash'owania, właśnie za pomocą tej funkcji oraz fizycznego przycisku.

image.png.eaf8eaf133bc92918628555d829730f5.png

 

Za kilka dni będę rozpakowywać nowy komputer i dlatego zapytałem. Czy ten przycisk to ten flashback? O to chodzi? Będę musiał wyjmować tą płytę główną czy ten przycisk i port usb do flashowania płyty głównej powinien być z tyłu obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałe. Lepiej zapytać niż się martwić lub popełnić błąd :)

Tak to jest ten mały guziczek i będzie on widoczny na tylnym panelu, czyli z tyłu obudowy.

Cała procedura po nieudanym flash'owaniu powinna wyglądać tak: (oczywiście nie będziesz musiał wyjmować płyty głównej z obudowy)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać że nie z każdego pendrive się za aktualizuje bo istnieje takie coś że mignie dioda 3 razy i nic się dalej nie dzieje, u mnie dopiero 4 pendrive zaskoczył :E (objaw dość znany)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RemiKo napisał:

Zrozumiałe. Lepiej zapytać niż się martwić lub popełnić błąd :)

Tak to jest ten mały guziczek i będzie on widoczny na tylnym panelu, czyli z tyłu obudowy.

Cała procedura po nieudanym flash'owaniu powinna wyglądać tak: (oczywiście nie będziesz musiał wyjmować płyty głównej z obudowy)

 

 

Jeszcze mam jedno pytanie. Chodzi o instalacje Windows 11 na dysk ssd. Chodzi o to, że teraz przez kilka dni  będzie wiać wiatr a u mnie na wiosce jak mocno zacznie wiać to czasami nie ma prądu a chciałem od razu podłączyć komputer po tym jak do mnie przyjedzie. Czy z dyskiem ssd może coś się stać jeśli wyłączyliby mi prąd podczas instalowania na nim Windiws 11? Wiadomo, że na dysku w momencie instalowania na nim Windowsa są zapisywane dane, dysk pracuje i nie wiem jak wpłynie na niego gdyby akurat w tym momencie wyłączony został prąd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie oprócz tego że będziesz musiał zacząć instalację windy od początku :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Canarino napisał:

Chcę zaktualizować BIOS płyty głównej MSI B550-A PRO .  Ogólnie to mieszkam na wiosce i czasami wyłączają światło. Co jeśli podczas aktualizacji BIOSU tej płyty głównej zgaszą mi światło?

Wówczas powinien się uruchomić UPS, którego już powinieneś kupić 😉

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to po co chcesz aktualizować ten bios ?

jeśli komputer przyjedzie do ciebie złożony, bo taki zamówiłeś, to wszystko ma być skonfigurowane i działać.. może nawet system będzie, tylko nie aktywowany, różnie to wygląda.

widząc jakie pytania zadajesz, naprawdę, póki co, nie baw się w zadne aktualizacje bios

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...