Skocz do zawartości
maks2222

Zakrzywione ekrany

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem bardzo blisko zakupu telefonu Motorola Edge 40. Jednak zastanawia mnie jak to jest z tym zakrzywionym ekranem. Boje się że taki ekran przy małym upadku się roztrzaska. Macie jakieś doświadczenia z tym?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ekran może przy większym lub mniejszym upadku się roztrzaskać, na to reguły nie ma :) Dużo zależy też od Ciebie jak się z telefonem obchodzisz. Sam odkąd miałem pierwszego smartfona, a wymieniałem co dwa lata(był abonament) to na chyba 4-5 telefonów, żaden nie przetrwał z całym ekranem więcej niż rok :) teraz mam już chyba 3-4 rok mi9 i jedynie co to plecka są po przejściach, a upadki zaliczał tylko chyba takie fartowne że nawet na ekranie nie ma rysek, a jest od poczatku bez żadnej ochrony ekranu. Kup najwyżej składane etui i problem zniwelujesz do minimalnego stopnia, ale zawsze ryzyko pozostaje :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem one plusa 8 przez dwa lata w tym rok bez szkła. Oprócz lekkiego pęknięcia w górnym prawym rogu i mikrorys ekran trzymał się dobrze, a telefonii niemiał ze mną lekko :) więc pewnie zależy od farta jak upada.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do tej motoroli to mam jeszcze jedno pytanie. Jej premiera była w maju zeszłego roku. Ma ona 3 lata wsparcia, a teraz już prawie 2. Czy opłaca się teraz kupować jeśli myślę o telefonie na przynajmniej 3 lata? Czy te aktualizacje są takie ważne czy raczej mało zmieniają?

 

 

Edytowane przez maks2222
Tematy połączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

o

Edytowane przez maks2222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@maks2222 od 3 lat mam zakrzywiony Mi 10 (fota boczna z neta), wiele upadków zaliczył, w tym spadek po grubych drewnianych schodach staczając się po schodach dobre 5 metrów, upadki na beton/kostke brukową typu z kieszeni/kurtki wypadł. Całe plecy i aluminiowa ramka zdezelowane, a ekran dalej cały jest. Jeśli w tym Moto 40 jest gorilla glass 5 albo nowsza to nie musisz się martwić ani trochę.

Z aktualizacjami zależy jak na to patrzysz - nowe wersje androida najczęściej dużo gorzej chodzą od starszych, np na mój telefon najnowsza dostępna wersja to MIUI 14 z androidem 13, a ja siedzę na ostatniej wersji MIUI 12 z andro 11 bo nie mam ochoty męczyć się z bolączkami i lagami, już zmiana kernela z android 10 (na którym telefon był wydany) na 11 nie obyła się bez prawie roku pełnego bugów, i to niestety po stronie androida a nie nakładki MIUI.

Edytowane przez ElProblemos
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...