Skocz do zawartości
DarasXX

i7 7700k i temperatury w testach, czy są OK?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam!

 

Wiem że temat był już poruszany pewnie w wielu miejscach, myślę że niemniej jednak warto to odświeżyć. Dostałem od znajomka 7700K który nie miał delida i jak w poniższych screenach po 2 minutach tak wyglądają temperatury. Do 10 minuty jak dobije niewiele się zmienia, +/- około 2C więcej po dłuższym czasie jak 10 minut+.

Czy jest sens ruszać oc do 4,8GHz z zachowaniem napięcia na poziomie 1,25V? czy lepiej zostać na stock zegarach. A może sens ma delid? Warto robić samemu? (mam dostęp do narzędzia firmy bauer czy jakoś tak). I czy warto brać pod uwagę test power supply gdzie occt gotuje proca do 95C nawet. Czy test power supply nie ma przełożenia na wynik codziennego zastosowania czy się mylę, lepiej bazować na p95 z AVX do sprawdzenia temperatur? I czy te temperatury są ok w benchmarkach (póki co jedynie hogwarts zagrzał cpu do 70C na jednym rdzeniu (80C podczas wczytywania gry).

CPU TEST

CPU-test.png

POWER SUPPLY TEST

Linpack.png

Prime 95 3.08 z AVX około 80C +/-, bez AVX w wersji 26.6 jakieś średnio 5C mniej

prime-95-AVX.png

Edytowane przez DarasXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto skalpować, za to warto go sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Doamdor napisał:

Nie warto skalpować, za to warto go sprzedać.

Sprzedawać nie będę bo bez procka zostanę XD, a tak serio, temperatury na tym kebab lake są dobre? czy za wysokie. Bo dużo ludzi narzekało na 7700k że piekarniki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co procesor ma się grzać, skoro dostępna jest maszynka do ściągania IHS, a na aledrogo jest  do kupienia ciekły metal.

Tylko ostrożnie, żeby nie wyrwać rdzenia z PCB :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, leven napisał:

Po co procesor ma się grzać, skoro dostępna jest maszynka do ściągania IHS, a na aledrogo jest  do kupienia ciekły metal.

Tylko ostrożnie, żeby nie wyrwać rdzenia z PCB :E

A jest sens skoro nie kręcę CPU? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, jeżeli chcesz mieć równe i niskie temperatury na wszystkich rdzeniach.

Ja u siebie też zrobiłem dellid na 8700 bez K i mam do dziś dnia wyrównane temperatury.

A dellid robiłem żyletkami :E

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, DarasXX napisał:

Sprzedawać nie będę bo bez procka zostanę XD, a tak serio, temperatury na tym kebab lake są dobre? czy za wysokie. Bo dużo ludzi narzekało na 7700k że piekarniki itp.

Upgrade na i3 12100F nic nie będzie cie kosztować, a będzie wydajniej, nie mówiąc już o i5 12400F.

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Doamdor napisał:

Upgrade na i3 12100F nic nie będzie cie kosztować, a będzie wydajniej, nie mówiąc już o i5 12400F.

Skoro tak to kup mi płytę i ram ;) nie pogardzę skoro oferujesz zakup mówiąc że nic mnie nie będzie kosztować... Sory ale nie lubię sarkastycznych pseudo rad... Zejdź na ziemię. Wymiana platformy ZAWSZE kosztuje i nie mydl oczu bo nie mam 15 latek... Nawet jeśli sprzedałbym 7700k i płytę z pamięcią to zapomnij bym za te pieniądze kupił płytę z 12400f i 32 ramu jakimś 3000+, NIE MA SZANS. Więc daruj sobie takie rady bo gdybym chciał zwiększyć wydajność a nie zbijać temperatury to bym po prostu zamówił cały osprzęt i nie zawracał gitary... To co napisałeś brzmi jakbyś chciał powiedzieć: delid 7700k to taki sam koszt jak zmiana platformy na 12 gen, nic nie kosztuje... Pomyliłeś forum Pclabu z forum Elektrody kolego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast marnować czas na pisanie takich głupot, to poświęć go na sprawdzenie cen.

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Doamdor napisał:

Zamiast marnować czas na pisanie takich głupot, to poświęć go na sprawdzenie cen.

 

 

 

Zamiast marnować czas na bredzenie o zerowym koszcie zmiany platformy zejdź na ziemię i jak nie masz nic do powiedzenia mądrego zamilcz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Doamdor dobrze gada, a Ty zachowujesz się jakbyś wszystkie rozumy pozjadał, więc po co zakładałeś temat jak wiesz lepiej?

Ale żeby nie było offtopa, to poczytaj sobie lekturkę 

co do cen i ewentualnych problemów sprzedażowych, wypowiedziałem się w wątku, także tutaj jest to zbędne :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DarasXX napisał:

Zamiast marnować czas na bredzenie o zerowym koszcie zmiany platformy zejdź na ziemię i jak nie masz nic do powiedzenia mądrego zamilcz...

Co ty się tak denerwujesz, przecież nikt cię tu nie atakuje.

 

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-i3-12100f-4-x-3-3-ghz-15241872557

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-pro-h610m-e-ddr4-12594630/

Nieco droższa płyta, ale zdecydowanie lepsza

https://allegro.pl/oferta/msi-pro-b660m-a-wifi-ddr4-socket-1700-plyta-glowna-15242134492

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DarasXX napisał:

Skoro tak to kup mi płytę i ram ;)

Ramu nie ma potrzeby kupować, w sygnaturce pisze że masz 32gb ddr4 3000mhz, a lga 1700 można złożyć na ddr4 przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, razeks napisał:

Ramu nie ma potrzeby kupować, w sygnaturce pisze że masz 32gb ddr4 3000mhz, a lga 1700 można złożyć na ddr4 przecież.

Ale ja nie chcę zmieniać platformy. Co w tym ciężkiego do zrozumienia... Aby kupić nowe mobo i CPU muszę wyłożyć na stół około 1000zł lekką reką, a tego tysiąca nie mam w rezerwie więc nie ma tematu. Tematem jest temperatura na CPU który mam i delid ewentualny a nie zmiana mobo. A jak miałbym zmieniać platformę to lepiej celować w ddr5 niż dalej w starszą generację. Nie będę robić upgrade dla 10% wzrostu wydajności raptem w skrajnych sytuacjach. W świetle testów są gry które na 7700k chodzą lepiej i są takie co na 12600f chodzą lepiej więc nie widzę w tym żadnego logicznego argumentu by robić "upgrade" dla sztuki... Zastanawiam się po prostu nad delidem bo ten kosztuje grosze a to jest w zasięgu mojej dyspozycji finansowej, ale pytanie czy jest sens bo OC robić nie będę raczej, nie mam potrzeby, bardziej chodzi o same temperatury, nie pytam jakie będą bo każdy CPU będzie miał inne a nikt wróżką nie jest, zdaje sobie z tego sprawę. A na marginesie uważam że to forum powoli zaczyna być jak elektroda... Chyba zacznę czytać posty innych na tym kończąc bo nie ma większego sensu udzielać się tu, przecież wiem "najlepiej". A odpowiedzi na moje pytanie żaden z tych "najmądrzejszych" nie udzielił... Pozdrawiam ciepło, temat do zamkniecia

Edytowane przez DarasXX
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiesz, z jednej strony to się może wydawać absurdalne ale z drugiej to ja się absolutnie ludziom nie dziwię. Wiele osób (nie tylko faceci ale też kobiety) ma dość traktowania ich jak małych dzieci. Jednym kliknięciem mogą włączyć sobie jakiegoś "fikołka" a gry, które teoretycznie powinny być dla dorosłych, unikają faktycznie dojrzałych tematów jak nagość czy seks ale latające wszędzie kończyny już są jakimś sposobem "ok". Wersja cyfrowa zadebiutowała z nowymi wersjami tych strojów i dla mnie to jest absolutnie ok.   Gorzej jest gdy wypuszczasz dany produkt i zaczynasz go cenzurować po premierze tak jak to ostatnio miało miejsce w przypadku remastera pierwszych części Tomb Raider. W tym przypadku odzew był tak spory, że zawartość zostanie przywrócona. Należy kolejny raz powtórzyć, jedynie pełnowartościowa dystrybucja pudełkowa daje graczom jakąkolwiek kontrolę i pewność, że za x lat będą mogli zagrać dokładnie w to samo co grali x lat wcześniej.
    • Mamy dostęp do nowych danych z przecieku od Insomniac. Tym razem dotyczą wszystkich gier wydanych cyfrowo przez Sony (PS Store) do czerwca 2023 roku.
    • To ciesz się że nie masz japońca, makarona czy niektórych niemców...wtedy byś dopiero przeklinał że gniją  Akurat jestem diagnostą, codziennie wchodzę pod kilkanaście aut różnych marek i mam porównanie. W kwestii awarii też wcale źle francuzy nie wypadają przy innych, trzeba wiedzieć z jakim silnikiem kupić żeby nie wtopić, ale to dotyczy wszystkich marek. Obecnie mam też dwa francuzy, z tym że akurat wybrałem z najlepszymi silnikami w klasie (lepszymi niż większość konkurencji z tych lat)...no i złego słowa nie powiem na nie. Po przejściu z aut niemieckich wreszcie zrozumiałem pojęcia "bezawaryjny" 😛
    • Przecież masz już w necie testy, i nawet G4 dalej leci w róż na białym. Na YT nawet gość postawił obok siebie 3 ostatnie modele g i najwyższy model sony i robił porównanie zafarbów. W G4 najmniej, ale dalej widoczne. I niekoniecznie inna sztuka byłaby tak samo dobra.  To się tam nigdy nie zmieni bo taka jest ich budowa. Jest jakiś filtr który nie występuje w Qd-oled i on stanowi problem.  Moja 77 miała jedynie krawędzie białe, reszta ekranu to delikatny róż i sceny zimowe takie typowe bez cieni i jakich elementów to była porażka. 
    • Listy Lewicy w wyborach do PE. Taka Żukowska ma trudny okręg, więc najprawdopodobniej pozostanie w Sejmie i dalej będzie nam serwowała swoje przebłyski .
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...