Skocz do zawartości
mahald

wymiana procesora czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
6 godzin temu, krzysiak napisał:

Ale tak było zawsze i wszędzie, dotyczyło każdej platformy jaka po sobie następowała ;) Chciałeś coś lepszego w kwestii wyposażenia to kupowałeś droższe mobo, wystarczało co dają tanie mobasy to brałeś tanie. Sam prawie 4 lata temu płaciłem 600 za mobo am4 (MSI B550 Gaming Plus), było to powiedzmy już na pewno nie najtańsze mobo na tę podstawkę, bo już za połowę tego lub taniej się "tanie asrocki" kupowało...i co? Ano to że miało alc897... czy później MSI Z690 A-PRO za 1000zł też miał alc897 :E 

 

6 godzin temu, krzysiak napisał:

MSI brałem tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia, nie chciało mi się "uczyć" nowych biosów (od ~2010 do września 2023 tylko MSI) ;) Nawet w trzecim kompie w domu mam tanie mobo... co prawda nie asrocka a msi b450m a pro max obecnie za 250zł (ja kupiłem taniej bo używkę) i 5600g działa na niej tak samo szybko lub wolno jak na tym b550 gaming plus :P

Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 9800X3D i nie będzie miał żadnych problemów. 

Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony.

Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu?

10400f

Gigabyte B460 Torpedo

memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200

MSI RTX3080 10GB 3x Ventus

mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p

 

Edytowane przez harygiewont

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skunRacetylko tutaj ta "wszelka" cena to wcale nie tak wysoka cena, co wyżej pisałem...bo osobiście akuratnie w wyliczeniach podawałem b650 gaming x ax czy livemixer, czyli nie najtańsze płyty am5 i wcale to nie wychodziło źle względem ceny 5800x3d ;)

W dniu 27.03.2024 o 08:03, krzysiak napisał:

Gość chce wydać 1200 na 5800x3d, za to mniej więcej ma 7500f + 32gb ddr5. Sprzedaje to co ma powiedzmy za ~5 stów (?), dokłada kolejne ~3 i ma chociażby gigusia b650 gaming x ax czy asrocka livemixera. Nadal uważam że pchanie się w 5800x3d nie ma sensu w tym wypadku :P 

 

Godzinę temu, skunRace napisał:

Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F.

W tym konkretnym przypadku mamy jednak "tanie mobo" dające sobie radę nie tylko z 7500f a 7950x ;) Nie sugeruj się tym że kolega @abezus pomylił sobie modele płyt i całe jego wywody jak zła to jest płyta w tym temacie można wyrzucić do śmietnika...bo nie chciało mu się obejrzeć wrzuconego wcześniej tu testu :P 

 

Jeszcze raz podkreślam od czego się wzięło w ogóle rozważanie am5 - od tego że gość chce wydać 1200pln na 5800x3d co ekonomicznie przestaje mieć sens powoli, nie tego że chce inwestować w am4...sam często ludziom polecam "pchanie się"  przykładowo w 5600, sam nadal mam jednego kompa na am4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ja to wszystko rozumiem, dlatego pisałem, wszystko zależy od tego ile ta dopłata wyniesie i co chcemy osiągnąć. Cały czas mówiliśmy też o sprzedaży starych bebechów, u mnie po sprzedaży starego procka, dopłata do 5800X3D to 750zł i stwierdziłem, że na dzień dzisiejszy zrobię tak i odstawie przesiadkę na AM5. Autor ma R3600 i niech zdecyduje, czy chce już teraz przechodzić na AM5 i resztę sprzedawać, czy nie. Zaznaczyłem tylko, że jak już przechodzić to nie oszczędzać aż tak bardzo ma MOBO jak to było wspominane, bo czasem dwie stówki do przodu za płytę, potrafią zrobić później spora różnicę przy kolejnym upgrejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zestaw z 7800x3d to był kaprys, bo przesiadałem się z Z690 i kręconego 12600kf, więc wydajności przy 6950xt mi nie brakowało...ot chciałem już wejść w DDR5 i stwierdziłem, że jak to robić to z "petardą" do gier, a też nie chciałem intela...drugi to była właśnie kalkulacja, czy zmieniać MSI B550 gaming plus + kręcony 5600X na 5800x3d, czy iść w am5, trochę w tej kalkulacji pomogło to, że akurat trafił się kupiec na całość (mobo, cpu, ram), do tego płacił sensowny grosz...choć wtedy próg wejścia w am5 był zauważalnie wyższy niż obecnie, bo nie było na rynku 7500f, 7600 stał powyżej 1k, najtańsze sensowne mobasy też pod 1k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, harygiewont napisał:

podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu?

10400f

Gigabyte B460 Torpedo

memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200

MSI RTX3080 10GB 3x Ventus

mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p

 

Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci. 

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, krzysiak napisał:

@skunRacetylko tutaj ta "wszelka" cena to wcale nie tak wysoka cena, co wyżej pisałem...bo osobiście akuratnie w wyliczeniach podawałem b650 gaming x ax czy livemixer, czyli nie najtańsze płyty am5 i wcale to nie wychodziło źle względem ceny 5800x3d ;)

 

W tym konkretnym przypadku mamy jednak "tanie mobo" dające sobie radę nie tylko z 7500f a 7950x ;) Nie sugeruj się tym że kolega @abezus pomylił sobie modele płyt i całe jego wywody jak zła to jest płyta w tym temacie można wyrzucić do śmietnika...bo nie chciało mu się obejrzeć wrzuconego wcześniej tu testu :P 

 

Jeszcze raz podkreślam od czego się wzięło w ogóle rozważanie am5 - od tego że gość chce wydać 1200pln na 5800x3d co ekonomicznie przestaje mieć sens powoli, nie tego że chce inwestować w am4...sam często ludziom polecam "pchanie się"  przykładowo w 5600, sam nadal mam jednego kompa na am4 ;)

Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje.

Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali. 

Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 

Edytowane przez abezus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje.
Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo.

Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje.

Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej.

Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł.
Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała.

Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c :E do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@abezustyle że my mówiliśmy o konkretnym modelu płyty, modelu który akurat ma dobrą sekcję zasilania, więc model jak najbardziej ma znaczenie. Ty wpadasz w temat i ciągle 100* jako główny argument, gdy Ci to wytykamy to odwracasz narrację, że piszesz ogólnie o słabych płytach a nie tej konkretnej ;) 

Od początku pisałem, że skoro dana płyta ma sensowną sekcję zasilania, to tak naprawdę decydującym czynnikiem przy wyborze będzie jej wyposażenie, jednemu będzie ono pasować, innemu nie...wtedy ten drugi dopłaci do lepiej wyposażonej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Problem w tym że ja nigdzie nie pisałem o konkretnym modelu płyty głównej tylko wyszstkich tanich płytach asrocka, Ty twierdzisz uparcie że ja złapałem się jakiegoś modelu. Nie, mówię o tanich asrockach bo odkąd pamiętam czyli 15 lat wstecz, gdy wychodziła jakaś podstawka to polecane były tanie asrocki bo były tanie. Jak normalne płyty staniały patrz msi Asus gigabyte to już nikt nie polecał ty h tanich asrockow i tylko o to mi chodzi. To jest temat który się przewija od lat i to wielu. I powtórzę, cały paradoks polega na tym że tych tanich asrockow bronią ludzie którzy nie mają tych płyt bo woleli dopłacić do czegos lepszego. Powtórzę po raz ostatni. Nie liczą się słowa a czyny. 

 

Jeszcze tylk o dodam że nie można porównywać cen sprzed lat mówię o Tomahawk B450 bo to było dawno temu. Natomiast znów mówimy o wyborze Tomahawka a nie asrocka. 

Edytowane przez abezus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja twierdzę, że to my się złapaliśmy jednego modelu i jego poleciliśmy z tanich płyt ;) To Ty sobie ubzdurałeś 100* na sekcji podpierając się (do czego doszliśmy sami) Liptonem robiącym test innej płyty ;)

 

Co do czynów...gdybym potrzebował matx to bym rozważył tego asrocka, ale ja musiałem mieć pełny atx w obu kompach, że w trzecim było mi wszystko jedno i jedynym wymogiem było "ma działać", to jest matx bieda opcja ;) 

Żeby nie być gołosłownym, że wybrałem bieda matx do jednego kompa.

47c59c89a9487beemed.jpg

 

No i po raz kolejny przypomnę - swoje wyliczenia robiłem nie na podstawie najtańszych asrocków, a gigabyte i asrocka za ~800pln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podpierałem się nie jakimś liptonem bo podstawowa zasada jest taka że jutjuberom nie wierzymy gdyz mówią to za co dostaną pieniądze tylko:

a: informacjom z paru źródeł że z zasady matx mają gorsze sekcje zasilania niezależnie od marki (więc jedynym argumentem za kupnem plyty matx jest ilość miejsca w obudowie, domu)

b: wiedzy sprzed lat o czym już pisałem. Zawsze na początku jakiejś podstawki ludzie polecają asrocki bo są tanie, później polecajki zmieniają się na normalne płyty w stylu msi gigabyte czy Asus. Może moje uprzedzenie jest błędne ale ASRock kojarzy mi się z takimi płytami ECS (ciekawe czy ktoś pamięta to barachło) które byky dobre bo były tanie i na tym się ich wspaniałość kończyła. 2-3 lata i kondensatory sie wylewały, zaczynały się restartu i bsody z dupy. 

Oczywiscie nie jestem super znawca i fachowcem dlatego nie idę w zaparte że ASRock to barachło, natomiast twierdzę że 350zl dziś to nawet nie jest pełny bak paliwa więc wydaje mi się głupotą nie dołożyć takich pieniędzy do płyty lepszej firmy. Natomiast znów, NAJWAŻNIEJSZE żeby osoby które czytają ten post nie brały jako pewnik polecajek jutjuberom, polecajek na forach tylko uzyly głowy, zebrały informacje i wybrały produkt który DLA NICH będzie najlepszy. 

Ja nigdy nie kupuje najtańszych produktów bo z zasady co tanie to drogie i co tanie to kiepskie i nie uwierzę ze takie tanie płyty główne (tanie porównując do innych marek) będą takie same jakościowo. 

Edit: @krzysiak jakiej firmy masz tą bieda płytę? Obstawiam że nie ASRock ?

 

Edytowane przez abezus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, abezus napisał:

Odnośnie temperatur, gdzieś na polskim yt jest filmik odnośnie jakiegoś taniego asrocka gdzie koleś który wszystko zawsze poleca, odradza akurat taniego asrocka ze względu na pomierzone temperatury. 

Nie podpierasz się YT... :hmm: ;) 

 

MSI bo akurat taką używkę trafiłem tanio... ale Asrock akurat był droższy :E 

 

Też z zasady nie polecam tanich płyt, ale jeśli coś dobrze wypada w testach, jest stosunkowo tanie to czemu tego nie robić ;)

ps.

Sprytnie omijasz fragmenty moich wypowiedzi, w których wprost piszę, że próg wejścia w am5 nie był przeze mnie liczony na najtańszych płytach i nadal wychodził sensownie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem jednego porównania i to wszystko. Wystarczy poszukać na reddicie i będą opinie użytkowników które będą znaczyły więcej niż osoby której za to płacą. Odnoszę wrażenie że my się cały czas nie rozumiemy. Ja mowie ogólnie o tanich płytach ASRock a Ty złapałeś się tego jednego modelu który kosztuje 400zl i myślisz że ja pisze cały czas tylko o nim. Gdybym miał kupić samochód w salonie i za 100tys byłby fiat a za 120 nie wiem mazda, to jednak kupiłbym mazdę. Tylko o tym mówie cały czas. O marce nie konkretnym modelu i czy warto dopłacić trochę więcej do marki, wg mnie tak. Według Ciebie nie ale sam jeśli masz wybór to idziesz w te lepsze marki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty nie chcesz zrozumieć o co chodzi ;) Po cholerę pisać o różnych płytach, które mają badziewne sekcje jeśli tu polecona została jedna konkretna i to na niej się wszyscy skupili...poza Tobą ;) 

Ciekawostka co do marki... asrock jest jedną z najczęściej polecanych marek pod am5 i nie jest to spowodowane ceną :P

26 minut temu, abezus napisał:

 Gdybym miał kupić samochód w salonie i za 100tys byłby fiat a za 120 nie wiem mazda, to jednak kupiłbym mazdę. 

Pomijając fakt, że mazdy bym nie wziął bo gniją :E Ale co ja niby poleciłem w tym temacie i na podstawie czego robiłem wyliczenia? Fiata za 100k (asrock za 4 stówy) czy mazdy za 120 (gigabyte, asrock za 8 stów)? Ciągle mówię, że wspomniany asrock ma po prostu wystarczającą sekcję, jeśli wyposażenie pasuje można brać...jeśli nie to dopłacić do czegoś droższego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
25 minut temu, krzysiak napisał:

Ciekawostka co do marki... asrock jest jedną z najczęściej polecanych marek pod am5 i nie jest to spowodowane ceną :P

 

Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie. Na am5 asrock jest zdecydowanie godny polecenia i to jest fakt.

Edytowane przez razeks
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym konkretnym przypadku był taki, że asus i asrock miały najlepiej ogarnięte biosy na am5, gigabyte ciut gorzej a msi i reszta słabo.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus też miał chwilę słabości gdy zaczął palić proce x3d przez zbyt wysokie napięcie vsoc na automacie, ale to ogarnęli i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, abezus napisał:

Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. 

...czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. 

Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali. 

Cały czas jest mówione o konkretnym modelu, a ty wylatujesz z "tanimi asrockami". Ten konkretny model ma sekcję dobrą do wszystkiego, skoro Ci tak bardzo przeszkadza słowo wystarczające. ;) 70 stopni w ustawieniach z fabryki i 3% mniej wydajności na 7950x. Już się nie pogrążaj dalej w swojej narracji. Po prostu myślałeś, że wszystkie są tak złe, jak ta z testu Liptona, gdzie było ponad 110 z 7950x.

Polecają ten konkretny model, ale że odmawiasz nauczenia się specyfikacji oraz nazw tańszych płyt, aby je odróżnić... To już nie mój problem. Nawet w tym teście Liptona o którym wspomniałeś poleca właśnie dopłacić do B650m-HDV.
Hardware Unboxed wspomina, że Arocki miewały liche produkty wcześniej, ale na AM5 postarali się.

Edytowane przez musichunter1x
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam doczynienia z podobnym zapytaniem jak autor, skąd takie zainteresowanie 5700x3d z aliexpress? Jest wtedy gwarancja producenta? Może ktoś podrzuci linka do jakiejś aukcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...