Skocz do zawartości
Gornik92

Jaka karta graficzna za GTX 1060?

Rekomendowane odpowiedzi

Do takich wymagan i rozdzielczości to rtx 4070 będzie cienki. No i celuj w kartę pow 8GB vram. Nie ma sensu dziś kupowania karty 8GB nawet na 1080p gdzie w tym segmencie ludzie zmeiniaja karty co kilka lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem jeszcze na pomysł by kupić coś na przeczekanie np 3060 która i tak będzie grubo ponad dwa razy szybsza od obecnego 1060. Przecieki wskazują że RTXy 50x0 mają być dużo szybsze od obecnej generacji więc może warto? 

Co do wymagań to nie musi być WSZYSTKO na ultra i 120fps w każdej grze. Wydaje mi się że 3070 będzie ok ( zwłaszcza za 1400zł brutto bo po tyle chodzą używki) tylko pytanie co z zasilaczem czy da radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8GB Vram, uruchomisz nową grę i spadek fps do 10 :E Wiem o piszę, bo mam 3060ti 8GB i szlag mnie trafia :lol2:

Tak, że wybór karty stanowczo z minimum 12GB Vram lub wyżej.

p.s.. nawet zejście z suwakami w lewo nic nie daje, bo Vram zapycha się po prostu dłużej co i tak skutkuje spadkiem fps i brakiem możliwości dalszego grania bez ponownego uruchomienia gry.

Czyli pozostaje z najtańszej alternatywy 4060ti 16GB lub coś od czerwonych.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ironfan napisał:

Witam,

nie będę zakładał nowego tematu bo mam podobny dylemat czyli co kupić  :) Obecnie mam podobnie jak Autor GTXa 1060 6GB który po zmianie monitora na 3440 x 1440 przestał sobie radzić w grach które mnie interesują na wysokich/max detalach (m.in RDR2, Kingdom Come, w dalszej perspektywie chciałbym zakupić CP2077 i pograć z RT, do tego PUBG). 

Początkowo myślałem o 4070 ale jednak wydawanie 2.5k zł na kartę graf to lekka przesada więc stonowałem wymagania.

Pytanie: czy lepiej kupić nową 4060, używkę 3070 czy może pogrzebać jeszcze dalej w historii i szukać 2080 Super czy czegoś podobnego? 

Co do 3070 i 2080 i pochodnych to zastanawiam się czy zasilacz by uciągnął? Jest to be quiet! Pure Power 11 600W. CPU To Ryzen 3900X więc o bottleneck bym się nie martwił, ale o wymagania względem zasilacza jak najbardziej :)  PC używam głównie do pracy w programach które lepiej radzą sobie z Nvidią stąd AMD odrzucam acz bardzo miło wspominam ich Radka 9000 Pro lata temu :) 

O ile nie przeszkadza Ci 8gb vram to 3070 dostaniesz w granicach 1100-1200zł. Miałem u siebie przez tydzień wersję Inno3D z 4 wentylatorami i sprawowała się świetnie. Gdyby nie to, że od tego samego sprzedawcy mogłem wziąć 3080 w wersji SuprimX zostawiając mu w rozliczeniu swojego ryża 3600 to pewnie bym ją sobie zostawił. No ale wracając - do 1440p i suwaki na wysokich, czasem bardzo wysokich i spokojnie 60 klatek trzyma. Jeżeli nie potrzebujesz więcej to jak najbardziej jest wystarczająca. Co do zużycia papu - mój egzemplarz więcej jak 240W nie brał. Teraz mam 3080 z kagańcem na 60 fps i UV, i bierze mi 270W maks. BQ System Power 9 600W Bronze i 572W na lini 12v. Jak narazie działa sprawnie.

Branie 4070 golasa w cenie MSRP dzisiaj to głupota. Albo wyraźnie taniej i ze względu na FG, albo dokładasz i bierzesz nawet nie tyle Ti co Ti Super i dopiero jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, leven napisał:

8GB Vram, uruchomisz nową grę i spadek fps do 10 :E Wiem o piszę, bo mam 3060ti 8GB i szlag mnie trafia :lol2:

Tak, że wybór karty stanowczo z minimum 12GB Vram lub wyżej.

p.s.. nawet zejście z suwakami w lewo nic nie daje, bo Vram zapycha się po prostu dłużej co i tak skutkuje spadkiem fps i brakiem możliwości dalszego grania bez ponownego uruchomienia gry.

Czyli pozostaje z najtańszej alternatywy 4060ti 16GB lub coś od czerwonych.

Dzięki za odpowiedź, która gra taka głodna na VRAM? Z najtańszej alternatywy to chyba 3060 12GB ale to już odstaje wydajnościowo z kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wystarczy HFW :)  Kupiłem i to biegiem, albo jeszcze szybciej, bo bardzo do gustu przypadła mi pierwsza część HZD i jej optymalizacja (2160p w najwyższych ustawieniach z DLSS i jest 60+ fps) a tutaj w 1440p wysokie DLSS jakość i co chwilę przeładowanie Vram i nie da się grać. Nawet suwak texture na średnie nie wiele daje, bo po czasie Vram zapchany i znowu spadki. A w 1080p w 2024 roku nie mam zamiaru grać na karcie, która powinna obsłużyć 1440p. Teraz gry będą coraz bardziej  zapełniać pamięć kart, dla tego daj sobie powiedzieć, że 8GB Vram jest za mało na już, a co dopiero na później. 4060ti 16GB jest sprytna, chociaż dość słaba, ale da się fps nadgonić bajerami od zielonych i nie tylko, bo karty od zielonych obsługują wszystkie wodotryski od AMD i Intela + swoje ofkors :)

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HFW jest zabugowany jak diabli przy niektórych ustawieniach na ON. Przy przeładowaniu mapy nie czyści starej zawartości tylko nadpisuje drugą pulą i zaczynają się jaja. To nie wina karty, że programiści umarli :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dla tego nie można liczyć na programistów, tylko niestety, albo stety zaopatrywać się w karty z większą pojemnością Vram :E

Aktualnie 3060 12GB  lepiej sobie radzi w HFW niż 3060ti 8GB  nie mówiąc o 4060ti 16GB  :P

Czytam i... RTX 3080 10GB ma problemy z HFW, bo nagle klatki padają na .ysk i człowiek rozkłada ręce w bezsilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ironfan napisał:

Pytanie: czy lepiej kupić nową 4060, używkę 3070 czy może pogrzebać jeszcze dalej w historii i szukać 2080 Super czy czegoś podobnego? 

IMO sweet spot to używka 3080 za ~1500zł.

Jedyny minus to znacznie większy pobór prądu niż 3070 (100W więcej). Natomiast jest z 50% szybszy niż 4060 i 30% szybszy od 3070. Dodatkowe 2GB pamięci też nie zawadzi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4070S to jest klasa. Po OC spokojnie łapie pułapy Ti w wydajności. Polecam.

No ale niestety 12GB VRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, inconnu napisał:

IMO sweet spot to używka 3080 za ~1500zł.

Nah, jak celować w serię 3xxx to do ~1000 zł. Za dużo koparek na nich było, a już poniżej 2000 zł spada używany rtx4070.
Lepiej siedzieć na tym co się ma i czekać na następną generację to wtedy będą rtx 4xxx w dobrych cenach, bez ryzyka koparki.
Polecam kupić używanego rx6600 z gwarancją do 650 zł i czekać na spadki cen używanych rtx4xxx.

Sam miałem kupować rtx3060ti, ale gtx1660ti na razie wystarczy do nadrobienia paru gier i przeczekam na nim do rtx4070 lub rtx5060ti w jakiejś krótkiej wersji, to wstawię go do zmodyfikowanej obudowy Metis Plus. Na moje pomiary wejdzie tam coś do ~240mm i 2.5 slota.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, inconnu napisał:

IMO sweet spot to używka 3080 za ~1500zł.

Jedyny minus to znacznie większy pobór prądu niż 3070 (100W więcej). Natomiast jest z 50% szybszy niż 4060 i 30% szybszy od 3070. Dodatkowe 2GB pamięci też nie zawadzi.

Gdzie znaleźć za 1500? Raczej nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie, ale nie jest to nierealne. Tyle tylko że raczej ustrzeli się jakiegoś golasa lub kartę po koparce. I tutaj bym już pewnie się drapał po makówce, bo przy TGP na poziomie 320W słaby układ chłodzenia to będzie katastrofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź poprawkę, że w tych po zwrócić mogą cewki grać. W tym budżecie celowałbym w Inno3d lub PNY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie nabyłem 4070S tego samego producenta ale bez dopisku "OC" 200zł taniej czyli 2399zł brutto. Jeśli cewki będą piszczeć to zwrócę, trudno. Co do Inno3D / PNY lub innych firm to nie znalazłem w tej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 29.04.2024 o 10:08, Ironfan napisał:

Po przemyśleniach wygląda na to, że kupię 4070S :E

Oczywiście jakąś najtańszą, co myślicie o tym konkretnym egzemplarzu? Zależy mi by było na FV więc używki z OLX odpadają. 

https://allegro.pl/oferta/outlet-karta-graficzna-gainward-geforce-rtx-4070-super-ghost-oc-12gb-gddr6x-15530731478

 

 

W dniu 28.04.2024 o 13:30, Ironfan napisał:

Dzięki za odpowiedź, która gra taka głodna na VRAM? Z najtańszej alternatywy to chyba 3060 12GB ale to już odstaje wydajnościowo z kolei.

Dobrze, że kupiłeś 4070S bo właśnie zauważyłem kilkusekundowe przycięcie ekranu w Borderlands 3 :E

Gram sobie ślicznie, a tu nagle zaczyna szarpać i to akurat w czasie walki, a w tej grze jest z czym walczyć i patrze na użycie Vram... a tu 7900MB !!

I znowu lecą k... ja pier.. itd, bo znowu brakuje Vram !! Nie kupię już karty z mniej niż obecne 12GB a najlepiej 16GB. Są średniaki, które mi wystarczą na średnie ustawienia, ale z większą ilością pamięci na pokładzie.

Zobacz na OSD dotyczące Vram:

Borderlands3-2024-04-30-12-23-24-732.jpg Borderlands3-2024-04-30-12-47-27-884.jpg

Napisz coś, jak kartę zamontujesz :)

Edytowane przez leven
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż mogę napisać, karta w stosunku do 1060 6GB to rakieta, w dodatku zdziwiłem się, że nieco cichsza.

Zrobiłem mały UV i temp w benchmarkach to około 75*C, podczas grania mniej. Pewnie dałoby się zejść z tym niżej ale 3900X skutecznie podgrzewa atmosferę w obudowie :) 

Ogólnie jestem "super" :) zadowolony, cenowo wyszło poniżej 2k netto, cewki nie piszczą i wygląda, że wszystko jest git. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.. czyli nie ma AIO na CPU i jest karta też bez LC.

Buda ciepła, znam bo miałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, leven napisał:

 

Dobrze, że kupiłeś 4070S bo właśnie zauważyłem kilkusekundowe przycięcie ekranu w Borderlands 3 :E

Gram sobie ślicznie, a tu nagle zaczyna szarpać i to akurat w czasie walki, a w tej grze jest z czym walczyć i patrze na użycie Vram... a tu 7900MB !!

I znowu lecą k... ja pier.. itd, bo znowu brakuje Vram !! Nie kupię już karty z mniej niż obecne 12GB a najlepiej 16GB. Są średniaki, które mi wystarczą na średnie ustawienia, ale z większą ilością pamięci na pokładzie.

Zobacz na OSD dotyczące Vram:

Borderlands3-2024-04-30-12-23-24-732.jpg Borderlands3-2024-04-30-12-47-27-884.jpg

Napisz coś, jak kartę zamontujesz :)

Kup sobie 4080 super tam nie będziesz miał takich problemów 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale ja pisałem o 3060ti 8GB. 8GB jest obecnie za mało, nie 12GB :) yyy 16 już ? się dzieje...

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić Rx 6700xt Hellhound z jeszcze około 1,5 roku gwarancji za 1200zł? 

Mam Ryzen 5 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Występują: - Case Fractal Torrent (normalna, nie kompakt) - Chłodzenie Noctua NH-D15s - CPU 13700k - ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI Pytanie chyba do znawców ustawień BIOSU w Asus, ale kto wie. Wczoraj postanowiłem zaktualizować BIOS w moim Asus Strix Z790-E do 2202, wcześniej miałem jakiś z zeszłego roku. Po aktualizacji ustawiłem bios mniej więcej tak jak wcześniej gdzie mi wszystko chodziło w miare ok, generalnie większość to na auto co do ustawień CPU, wyłączyłem też AI Tweak itp (w razie co mogę dostarczyć screenshoty). I dzisiaj odpalam apkę na które pracuję, powiedzmy że pakowałem coś wielkiego w 7-zip, i nagle apka Core Temp zaczęła mi rzucać ostrzeżenia o krytycznej temperaturze, patrze a tam na wielu rdzeniach dobija do 100, niektóre nawet miały 100'C. Zauważyłem też ze VID był około 1.45V przy poborze okołu 194W, gdzie normalnie  idle mam coś około 1.33V. Odpaliłem na momet RealBencha, to pobór mocy kolo 240W i wszystko tak throtthlingowało że miałem problem zrobić screenshota z aplikacji Core Temp.  Intel Baseline Profile - wybrałem też tą opcję, jak to włączam pisze że załaduje minimalne ustawienia ale potrzebny jest Reboot, daje YES, ale nic się nie rebootuje także nie wiem o co tu chodzi też... Coś ktoś poradzi o co tu chodzi? Wcześniejsze ustawienia BIOS nie były jakieś nie wiadomo co, po prostu wszystko na auto, bez tweakowania, boostów, multi-core dopalaczy itp, jedyne co to pamięci są na D.O.C.P.I I. Skąd nagle takie problemy z temperaturą? Screenshoty: https://imgur.com/a/E5Be7ZI
    • Tanie to bedzie chyba kupic konsole XSS, uzywki za 700zl.
    • On nie twierdził, że Wilmont nie miał problemów z głową. Pisał w takim sensie, że bez żadnych problemów zabił Adamowicza.  Na wp znowu podają info, że dziadek był powiązany z prorosyjską bojówką także kij wie 😉 Jeszcze zostaje kwestia samych sympatii do Rosji. Słowacy przez historyczne zaszłości nie są tak antynastawieni na ruskich jak np my. Tam jest pod tym względem zupełnie inny klimat, jeżeli mówimy o samym społeczeństwie. 
    • @Ezio20PL Na to wychodzi, że jest tak jak mówisz. Ciekawi mnie co jest lesze: ciut mniejszy boost na procku + szybsze pamięci, czy szybszy boost na procku i pamięci na domyślnych ustawieniach, czyli niższych 🤔. Wiem (bo trochę poczytałem o tym), że UV bywa zbawienne dla procka, ale wstępnie nie planowałem bawić się w to, może jak będę miał więcej czasu i zapału to posiedzę przy tym i zobaczę jakie będą z tego wyniki. Nie omieszkam wtedy się nimi pochwalić na forum 😉.
    • @wii to jest wina między innymi Ukraińców i ich rządu   Banderyzm żywy i gloryfikowany ulice bandery i UPA  Pieniądze i sprzęt które dostali jest rozkradany masowo , masowe łapówkarstwo itd W warunkach wojennych powinni korupcję i banderyzm karać śmiercią Oni ta wojnę przegrają jak tylko w USA zmieni się prezydent i skończy się kroplówka
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...