Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Zakupiłem niedawno obudowę NZXT H5 Flow która ma na froncie USB-C. Niestety moja płyta główna (MSI B450 Tomahawk) nie ma złącza USB-C przez co nie mogę z niego korzystać. Czy jest jakaś przejściówka albo adapter dzięki któremu będę mógł podłączyć USB-C do mojej płyty głównej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są przejściówki z USB 3.0, ale jest tylko jedno takie złącze na Twojej płycie, więc nie będzie działać jednocześnie USB 3.0 i USB-C na front panelu. Są też przejściówki z USB 2.0, ale będziesz miał naturalnie transfery jak z USB 2.0. I na koniec są też adaptery PCI-e ze złączem USB-C (zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym), tyle że mogą być dość drogie (zwłaszcza te z wewnętrznym). Możesz też kupić sobie kabelek typu przedłużka i wykorzystać złącze USB-C z tyłu płyty głównej. 

Wszystko zależy od tego, co chcesz konkretnie osiągnąć i ile chcesz wydać. Mogę podać jakieś przykładowe produkty danego typu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, stark2991 napisał:

Są przejściówki z USB 3.0, ale jest tylko jedno takie złącze na Twojej płycie, więc nie będzie działać jednocześnie USB 3.0 i USB-C na front panelu. Są też przejściówki z USB 2.0, ale będziesz miał naturalnie transfery jak z USB 2.0. I na koniec są też adaptery PCI-e ze złączem USB-C (zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym), tyle że mogą być dość drogie (zwłaszcza te z wewnętrznym). Możesz też kupić sobie kabelek typu przedłużka i wykorzystać złącze USB-C z tyłu płyty głównej. 

Wszystko zależy od tego, co chcesz konkretnie osiągnąć i ile chcesz wydać. Mogę podać jakieś przykładowe produkty danego typu. 

Jakbym chciał kupić przejściówkę z USB 2.0 na to USB-C jaką powinienem kupić ? Na prędkościach zbytnio mi nie zależy, okazjonalnie bym tylko parę zdjęć z telefonu zrzucał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Chin: https://www.amazon.pl/Naglówek-Panelu-Przedniego-Wewnętrzny-Adapter/dp/B0CFQGXM42 i ta sama drożej na miejscu: https://allegro.pl/oferta/usb2-0-do-typu-e-usb2-0-9pin-do-typu-c-przod-typu-15008230969
Ale moim zdaniem równie dobrze możesz sobie kupić po prostu kabel USB-A - USB-C i używać zwykłych złącz USB 3.0. Zapewne będzie szybciej w ten sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na Ryzenach tak, na Intelach wypada gorzej. Ogólnie jest duży rozstrzał w wynikach testów na Intelu, co jest niepokojące. Na reddit też był ten problem poruszany i też ludzie zgłaszali, że coś tu jest chyba nie tak w kwestii tej ich ramki montażowej. Jeden gość ściągał i zakładał ponownie pompke i ramkę trzy razy i za każdym razem miał inne wyniki w testach. I to rozstrzał na poziomie dobrych kilku stopni w te czy tamtą.   Ja bym nie ryzykował pod tak gorące procki, są sprawdzone rozwiązania od konkurencji które założysz i masz pewność, że będzie ok. Może trochę droższe ale przy tym budżecie 2-3 stówy w te czy tamta to nie jest problem.
    • Akurat jeśli o mnie chodzi i nowy standard 12V 2x6 to czy chcę czy nie chcę jestem zmuszony do kątowego przewodu bo Seasonic nie ma w swojej ofercie zwykłych 12V 2x6 pod ATX 2.0. Owszem istnieją zwykłe przewody z prostą wtyczką ale w starym standardzie 12VHPWR więc kupowanie tego mija się z celem kiedy właśnie wypuścili nowy 12V 2x6. Plus taki jak sam zauważyłeś, że estetyka w budzie będzie lepsza, a odkąd mam teraz Phanteksa ze szkłem z przodu to wszystko widać. Minus to ograniczenie się do kart od Asusa no chyba, że RTX 5xxx w standardzie będzie mieć odwrócone gniazdo ale to też nie jest pewne. Tak czy siak jest jak jest i jakoś sobie z tym poradzę. Czy brać RTX 4070 Super to dalej boksuję się z myślami, jeśli już to brałbym ASUSa TUF Gaming zamiast Duala bo nie po to zmieniałem budę by kisić się dalej na 2 wentylach. Cena tego TUFa nie jest wesoła, najtaniej widziałem ~3285zł w KRSystem ale nie wiem czy jest to opłacalne mimo wszystko biorąc pod uwagę wyznacznik wydajność/cena.
    • dzięki za odpowiedź. jedyna rada to teraz odzyskanie nadpisanych plików rozumiem ?  
    • Bo oba procki są tej samej klasy ( nie najwyższe) - Intel miał 13900KS a AMD 7950x3D  - UPS w tym porównaniu też Intel na premierę tańszy  Ups2 - 79003D vs 13700K - cena na premierę 3200 vs 2500 Tak AMD zawsze było tańsze... I po co gadać bzdury 
    • Stówkę taniej wychodzi biały PSU https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-850-atx-3-0-white-80plus-gold-850w-p8120423
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...