Skocz do zawartości
Rtx4060tiUser

INNO3D RTX 4060 TI 16GB UV problem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Crypt AB nie wrzuca karty na zegary stockowe tylko minimalnie zmienia krzywa po restarcie komputera, podczas testow nic sie nie wywala.

Robilem nawet 2550 na 950 i tak AB robi ciagle to samo. Sprobuje tak jak piszesz na zagar z pudla ustawic i zobaczymy ale watpie by to cos zmienilo.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Rtx4060tiUser napisał:

 Bede musial zmienic bude w tym roku bo po sciagnieciu frontu temperatury spadaja na CPU o 10 stopni a na karcie 6-7, brak mesha boli.

Też mam 4060Ti 16GB i 70 stopni to mam na HOT-Spot, a obudowa bez mesh. Także niekoniecznie musi być mesh, choć oczywiście umożliwia on uzyskanie przepływów na tyle dużych, że bardziej zabudowane obudowy mogłyby być już kłopotliwe - jednak z drugiej strony 4060Ti 165W to nie 4090 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kyle_PL

Jaki masz model? I jak wentylatory w obudowie ulozone?

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam ROG STRIX. Natomiast obudowę chłodzi wentylator 140mm z tyłu (wyrzuca) + 140mm z tyłu na górze (też wyrzuca) - to wszystkie wentylatory chłodzące obudowę. Kręcą się tam kilkaset RPM (poniżej 1000 w stresie) - Silent Wings 3 (takie były z obudową).

ps. natomiast przy stałym (czyli nie pałowane na 165W non-stop) fps wentylatory kręcą się wolniej w stresie - pobór skacze czasem do 165W, ale średnio oczywiście jest wyraźnie niższy

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kyle_PL

No to masz wypasione chlodzenie na karcie i na CPU pewnie tez, ja mam fera 5 na r5 5600. Nie ma co sie dziwic ze takie temp.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jednak skoro u Ciebie tak znacznie spadają temp. po otwarciu budy, to obstawiam problemy w kwestii "optymalności" obiegu.

ps. u mnie tak to wymodziłem:

1b67481851782.jpg

- jak widać zmusiłem powietrze do tego, by po wlocie frontem nie uciekało tam gdzie nie powinno, a przy wyrzucaniu górą, by nie mieszało się powietrze wylotowe (nagrzane) z wlotowym (zimnym) - aż dziw bierze, że producent o tym nie pomyślał fabrycznie.

Efektywność - to jest moim zdaniem fundament. A nie wrzucanie 10 wentylatorów jak niektórzy 🤠

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Crypt napisał:

@Rtx4060tiUser Moim zdaniem robisz coś ewidentnie źle / lub / nie umiesz obchodzić się z Afterburnerem. Co jak co, ale ten program ewidentnie lubi się z kartami zielonych. Może na początek obejrzyj sobie CAŁY film z TEGO linku. Nie urywkami - ale cały. Może sam złapiesz się na czymś, co robisz źle.

Druga sprawa - zobacz sobie jak, wg producenta karty, Twoja karta ma boostować, a ma boostować prosto z pudełka na 2595MHz, a nie prawie 2700MHz, jak piszesz wcześniej. Owszem, karta da więcej, jak będzie mieć sprzyjające warunki do tego, ale jak Ty chcesz lecieć na 0,975V i 2745MHz, no to życzę powodzenia :D bo miałem w ostatnim czasie 2 inne karty i żadna, powtarzam - żadna nie szła wyżej niż 2650-2660MHz na stocku, nie mówiąc o UV.

Uważam, że powinieneś szukać gwarantowanych zegarów (czyli 2595MHz) na czymś pomiędzy 0,925V-0,975V i tutaj pewnie znajdziesz właściwe ustawienie, bo teraz to lecisz na OC i nawet o tym nie wiesz, a narzekasz, że karta się wysypuje. No jak ma się nie wysypywać :E 

Trzecia rzecz - ja mam, dla kontrastu, typowo kiepską obudowę, jeśli chodzi o wentylację, bo H1 i tu mam kartę na UV na 0,950V i 2565MHz (czyli gwarantowane zegary w booście dla stocka). I to jest właśnie UV. Sama karta utrzymuje obecnie coś w okolicy 120W i temperatury w okolicy 70stC dla GPU i ok 85stC HS, a jest 24,5stC w mieszkaniu. Tak było do dzisiaj, bo właśnie skończyłem panel-moda dla frontu i temperatury dla GPU spadły o 4stC a dla HS o 5stC, do tego wentylatory z ~2100rpm kręcą się teraz jakieś ~1850rpm. Więc jest ciszej i chłodniej.

Czwarta rzecz - jak zegary nie będą stabilne, to tak właśnie się zachowa AB, wrzuci kartę na ustawienia stockowe i tak ma być. To powinno Ci dać do zrozumienia, że coś jest źle ustawione, a nie narzekać na soft, że nie chce z Tobą współpracować. No jak ma współpracować, skoro go nie słuchasz :E 

No i na koniec - oczywiście zmiana obudowy na coś przewiewnego oczywiście, że pomoże i to pewnie sporo, co ja sam zauważyłeś - będziesz robił.

Ustawilem 2535mhz/900mv, troche pogralem i faktycznie trzyma po resecie. Zobaczymy czy do jutra wytrzyma. Stracilem jakies 8% wydajnosci i chyba tak zostawie na okres letni lub do czasy wymiany obudowy jesli oczywiscie AB znowu nie zmieni wartosci.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16GB (ona ma PowerLimit 165W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rtx4060tiUser napisał:

Ustawilem 2535mhz/900mv, troche pogralem i faktycznie trzyma po resecie. Zobaczymy czy do jutra wytrzyma. Stracilem jakies 8% wydajnosci i chyba tak zostawie na okres letni lub do czasy wymiany obudowy jesli oczywiscie AB znowu nie zmieni wartosci.

No i OK, potestuj, sam zobaczysz co "znajdziesz". Tak przy okazji -  wcześniej moja karta była w NR200P i miała 2x A12x25 od spodu (~850rpm) i temperatury nie przekroczyły 65stC i 72stC na HS. Wentylatory wtedy nie wchodziły wyżej, niż ~1650rpm. Karta była bardzo chłodna i cicha. Zatem - dobre warunki też swoje zrobią, jeśli chcesz wykorzystać karciochę na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kyle_PL napisał:

Jednak skoro u Ciebie tak znacznie spadają temp. po otwarciu budy, to obstawiam problemy w kwestii "optymalności" obiegu.

ps. u mnie tak to wymodziłem:

 

- jak widać zmusiłem powietrze do tego, by po wlocie frontem nie uciekało tam gdzie nie powinno, a przy wyrzucaniu górą, by nie mieszało się powietrze wylotowe (nagrzane) z wlotowym (zimnym) - aż dziw bierze, że producent o tym nie pomyślał fabrycznie.

Efektywność - to jest moim zdaniem fundament. A nie wrzucanie 10 wentylatorów jak niektórzy 🤠

Bardzo słusznie też mam minimum wentylatorów w obudowie i bardzo przyzwoite temperatury. Aha i też zakryty, żeby powietrze szło na tylny 140mm wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, Kyle_PL napisał:

16GB (ona ma PowerLimit 165W)

Elegancki egzemplarz, ja nie mialem tyle kasy zeby dolozyc 500zl dodatkowe.

@Kyle_PL@leven

Z drugiej strony jak sie tak nad tym wszystkim zastanawiam to mialem kilka kart w swoim zyciu i nigdy zadna nie padla mimo ze nie bawilem sie w zadne UV i wszystko dzialalo w stocku. Pytanie czy faktycznie jest sens zamartwiac sie tym wszystkim. Wiadomo ze im chlodniej tym lepiej ale czy ta walka o te kilka stopni faktycznie tak bardzo wplywa na zywotnosc karty? Mam 3 lata gwarancji wiec teoretycznie moge miec w to wywalone przez ten okres a tak sobie mysle ze przed koncem gwarancji pewnie wymienie na cos nowszego.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Crypt Po nocy zostawionej na 900 znowu afterburner sobie przestawil wiec zmienilem na 950 i teraz dziala to faktycznie turbo stabilnie, testuje od 5 rano z przerwami zeby sprawdzic czy sie nie wysypie po wystygnieciu ale dziala, dzieki :) Temperatury - 66 stopni na rdzeniu, 83 hotspot a pobor to srednio okolo 120 wat pod maksymalnym obciazeniem.

Krecisz pamieci czy jestes tego przeciwnikiem?

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rtx4060tiUser Osobiście nie kręcę, bo nie widzę takiej potrzeby. Wyleczyłem się z pogoni za każdym fps na siłę, bo dzisiaj to już nie to samo, jak kiedyś, że ten przyrost wydajności był wart zachodu. Z tego co wiem, i co pisali inni użytkownicy w temacie RTX4000, to nie ma problemów z tym, żeby pamięci kręcić. Jak ktoś chce, a do tego jego model karty ma jeszcze chłodzone pamięci przez radiator - to niech kręci. Plus tej sytuacji jest taki, że tej serii nie dotknęła plaga krypto, a samo kręcenie pamięci do codziennego użytkowania nic im nie zrobi, najwyżej AB wywali na ustawienia stockowe, a użytkownik będzie szukał mniejszego, stabilnego ustawienia.

Co do ustawień pod UV - jak pisałem, powinieneś bez problemu znaleźć ustawienie dla siebie w przedziale 0,925 - 0,975V, zależne od sztuki karty i jej chłodzenia. Spadek tych ~20W może nie powala, ale na tej karcie znacząco poprawia się kultura pracy (nawet najprostszych modeli, bez wypasionego chłodzenia), co wiem po własnym przykładzie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Crypt Trzyma elegancko 2535/950, caly dzien testowalem. Jak podbije zegar wyzej to zaczyna sie krzaczyc takze 2535 to taki sweet spot u mnie, mozliwe ze moglbym zjechac na 920-930 ale jeszcze tego nie testowalem.

Update:

Nie, dopiero od 950 dziala stabilnie na 2535 takze tak musi zostac. Nie bede krecil tych pamieci, wydajnosci na dzien dzisiejszy nie brakuje na te 60fps wiec nie ma co.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...