Skocz do zawartości
Pawelos47

Powercolor RX 7800 XT Fighter - OC/UV

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wskazówki co do OC i UV tej karty. Jakie wartości mogę  mniej więcej uzyskać? Na stockowych ustawieniach pod obciążeniem karta pobiera około 270W i temperatura max 59 stopni. Chciałbym trochę zmniejszyć pobór mocy i jakby dało radę podbić taktowania. Nie chcę przy tym spędzić całego dnia kombinując na różne sposoby, bo nie jestem ostatnio w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie idzie zrobić OC i UV jednocześnie :) jak chcesz OC pobór prądu będzie wzrastał, po za tym to już nie czasy OC. Ale co do UV to patrzysz jaki masz max. zegar w gpuz i wtedy w adrenaline OBNIŻASZ maksymalne taktowanie np. 2300 w zakładce dostrajanie. Jak Cię zadowala i gry działają ok, to możesz jeszcze zniżyć, wtedy pobór  znacznie spada. Ja mam ustawione na challengerze 7800xt na 2100mhz (sterownik podbija o 100mhz) ale ja malutko co gram, ale pobór jest na poziomie 200W, pewnie można by było jeszcze zjechać, ale dla mnie czasy takiego bawienia się skończyły i mi się po prostu nie chce  :)  

PS.

Bawienie się napięciem w adrenaline mi za każdym razem wywalało sterownik nawet obniżenie o 0.025mV.

Minimalne taktowanie ustaw na "100mhz" mniej niż maksymalne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...