Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, mmassnaff napisał:

na tomshardware zadałem takie same pytanie i dowiedziałem się że mam za słaby zasilacz.

No nie no głupoty gadają, do 4070 proponują jako minimum 750W, gdy karta bierze 200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kyle_PL napisał:

NO ale przycinki od zasilacza? Ja bym tam bardziej obstawiał zawieszanie/BSOD'y gdyby zasilacz nie trzymał parametrów. No ale wiadomo - różne cuda możliwe (może somsiadł 3 bloki dalej odpalał spawarkę i w tych momentach kolega miał ścinkę 🤣)

Ta, zasilacz jako powód byłby bliżej końca listy potencjalnych przyczyn dla mnie. Tak jak mówisz BSOD czy jakiś restart pc prędzej bym obstawiał gdyby były jakieś problemy.

@mmassnaff pierwsze zacznij od podstaw czyli tak jak wyżej było pisane update BIOSu płyty głównej, aktualizacja Windowsa, sterownik GPU na czysto (Display Driver Uninstaller w safe mode i z odłączonym internetem), zaglądniecie na procesy w tle, usunięcie wszelkich gównoantywirusów, podejrzanych wtyczek z przeglądarek i jako wisienka skan komputera darmowym Malwarebytes. Jeśli to nadal nic nie pomoże to testuj z jak najmniejszą ilością odpalonych programów w tle i drogą eliminacji szukaj potencjalnego problemu. Jak to wszystko nic nie da - teraz zacząłbym szukać problemu sprzętowego gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, unadarek napisał:

Nie kcem :P robić zamętu  ale tu może nie chodzić że braki w 700W   a o jakość wspaniałych SILENTIUM PC  :E  zapewne ten siutering :P nie ma nic  wspólnego z tym hmmm vero ale dla zasady obadałbym na innym zasilaczu

Miałem wcześniejsze ich serie, teraz mam w jednym kompie supremo fm5 750W, w drugim Vero l5 700W i zero problemów...przy sprzęcie jakby bardziej łakomym na prund 😛

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, krzysiak napisał:

Miałem wcześniejsze ich serie, teraz mam w jednym kompie supremo fm5 750W, w drugim Vero l5 700W i zero problemów...przy sprzęcie jakby bardziej łakomym na prund 😛

Jak najbardziej rozumiem ludzi którzy nie mają czy nie mieli problemów i jasna sprawa że będą pisali o produkcie dobrze ale obrócić całą sytuację i ci co mieli jazdy już nie napiszą że jest wszystko ok ;)  mam jeszcze ciekawą sytuację  trwa na przestrzeni kilku miesiecy  ,vero l2 600W , i5 12400 ,b660,2x8 ddr4 i reszta gratów  po 3 miesiącach od złożenia komputer się nie włączył (martwa płyta i procesor ) pojechało na gwarkę ,mobas naprawiony ,procek nowy ,po 2 miesiącach sytuacja bliźniacza (martwa płyta i procek) teraz jak pojedzie na gwarkę i wróci  już będzie złożone z inna zasiłką :P  pech ??? całkiem możliwe :-)  ale qrw.... jakoś tak nie do końca mi się wydaje :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasiłce nie powinno się oszczędzać. Warto kupić raz a dobrze porządnego golda na japońskich kondkach, solidne zabezpieczenia, niski poziom tętnienia i z bani temat na lata. Osobiście nigdy już dla siebie nie kupiłbym żadnej zasiłki spc ani innej budżetowej popierdółki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kelam napisał:

Na zasiłce nie powinno się oszczędzać. Warto kupić raz a dobrze porządnego golda na japońskich kondkach, solidne zabezpieczenia, niski poziom tętnienia i z bani temat na lata. Osobiście nigdy już dla siebie nie kupiłbym żadnej zasiłki spc ani innej budżetowej popierdółki. 

Bo to chyba takie Polskie wydać na kartę i procka 4000zł a zaoszczędzić na zasilaczu 200-300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na budzie lub mobo też:szczerbaty:. Zresztą nie muszę przykładów z sieci brać - mój własny osobisty szwagier w zeszłym roku miał zamiar pakować graty warte ~9k w śmieszny plastikowy piekarnik udający obudowę i zasiłkę byle jaką w bronzie. Pół godziny mu tłumaczyłem i prostowałem jego podejście - a po co lepsze:szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unadarektrafić można źle przy każdej marce ;) Kumpel teraz odsyła na gwarę polecanego tu w prawie każdym temacie jeszcze niedawno MSI 850W w goldzie (nie pamiętam dokładnej nazwy modelu)...u niego ubił już 2 GPU ;)

 

W każdym razie jeśli ta 700 w bronzie nie jest uszkodzona, to na luzie ogarnia 12400f i 3060 o których mowa w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 minut temu, krzysiak napisał:

@unadarektrafić można źle przy każdej marce ;) Kumpel teraz odsyła na gwarę polecanego tu w prawie każdym temacie jeszcze niedawno MSI 850W w goldzie (nie pamiętam dokładnej nazwy modelu) ;)

Oczywista sprawa że każda elektronika się sypie lub nawet od nowości jest ujeb... ale jak widzę naocznie kilka szt. tego samego producenta który robi kuku  i to nie fajnie to już coś jest nie tak,nawet tu na forum jest temat o jazdach z vero ale jak się okazuje nie tylko z vero :-)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście złożyłem w ostatnich 3 latach przynajmniej 30  kompów znajomych (robię to hobbystycznie) na zasilaczach spc, w tym sam mam dwa w swoich kompach, choć akurat "bronzowy" to nie był mój wybór. Zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam uraz do spc od czasu gladiusa m40. Nówka buda, kompa składam, a śrubki z gównolitu pękały mi w palcach :szczerbaty:. Niedługo potem posypał się kontroler wentyli i jeden wentyl z frontu :szczerbaty:. Gardzę mocno.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, krzysiak napisał:

Osobiście złożyłem w ostatnich 3 latach przynajmniej 30  kompów znajomych na zasilaczach spc, w tym sam mam dwa w swoich kompach, choć akurat "bronzowy" to nie był mój wybór. Zero problemów.

Też kiedyś troche ich poskładałem na spc i to nawet tych jeszcze starszych i powiedzmy ze nie bylo jako takich problemów ale potem zaczął się czarny scenariusz i jak coś skladam omijam wszelakie spc ,jak najbardziej budy spc lub chłodzenia powietrzem są w miarę ok i tuuu nie ma do czego się przyczepić  ale zasiłki omijam i będę omijał ;)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat znów nie lubię ich bud... blacha jak z papieru. Nie wiem jak te nowe, które niedawno wyszły bo akurat z nimi nie miałem styczności na żywo... chłodzenia ok, choć z aio w moich kompach jest 1:1 bo jedno padło kilka dni po gwarze, drugie od 1.5 roku jeszcze chodzi. Także w sumie właśnie do zasiłek mam największe "zaufanie" w kwestii ich produktów :lol2: Stąd gdy przyszło kupić coś do swojego kompa po seasonicu 550W w goldzie wpadł endorfy 750W w goldzie ponoć też na japończykach.

 

Edit 

Jeszcze fluctusy uważam, że są przereklamowane...no przynajmniej 140. Bo terkotają i z tego co wiem jest to stosunkowo częsta przypadłość :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tą arx 700  i źle nie jest a szczególnie że coraz częściej są na nie promki i można wytargać za nie całe 4 setki  a to dobra cena za budę z 4-5 wentylami które też nie są tragiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, fakeman napisał:

Ta, zasilacz jako powód byłby bliżej końca listy potencjalnych przyczyn dla mnie. Tak jak mówisz BSOD czy jakiś restart pc prędzej bym obstawiał gdyby były jakieś problemy.

@mmassnaff pierwsze zacznij od podstaw czyli tak jak wyżej było pisane update BIOSu płyty głównej, aktualizacja Windowsa, sterownik GPU na czysto (Display Driver Uninstaller w safe mode i z odłączonym internetem), zaglądniecie na procesy w tle, usunięcie wszelkich gównoantywirusów, podejrzanych wtyczek z przeglądarek i jako wisienka skan komputera darmowym Malwarebytes. Jeśli to nadal nic nie pomoże to testuj z jak najmniejszą ilością odpalonych programów w tle i drogą eliminacji szukaj potencjalnego problemu. Jak to wszystko nic nie da - teraz zacząłbym szukać problemu sprzętowego gdzieś.

Już to wszystko robiłem - tam gdzie był micro sutter jest i teraz (z czego jeszcze raz  mówie że nie wszystkie gierki się zacinają. W niektórych gierkach tylko gdy dużo się dzieję na ekranie, niektore mają stuttering co kilka minut, niektóre Kilkanaście sekund. Taki W3 - zależnie od grafiki ma co Kilkanaście/co kilka sekund spadek. W niektórych jest sttuteringu całe zero. Nie wiem czy to zasilacz ale czasami wiatraki w obudowie się nie kręcę, włączają się dopiero jakiś czas o włączeniu komp, a raz to nie kręciły się przez miesiąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 9.05.2024 o 13:23, mmassnaff napisał:

Taki choćby Elden Ring potrafi mieć micro stuttering co kilka-kilkanaście sekund. Tak - RAM w dualu z XMP, sprawdzałem i bez XMP.

Dusi to raczej złe określenie - występuję microsuttering - FPS spadają do 30-10 fps na te 0.5 sekundy ale jest to zauważalne. A obciążenie zależy od gry - taki ER to jest od 60-90%

Elder Ring to sprawka kompilowania shaderów, pograsz trochę i to minie. Cyberpunk nie ma shutteringu nawet na moim ryzen 5500 (48-60fps) oraz i3 8100 (27-40fps) :E 
Może masz coś nie tak z windowsem? Oczywiście grasz na SSD? 

Możesz spróbować skryptu czyszczącego i optymalizującego windows w jednym z tematów na forum.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować odpalić GPU-Z i sprawdzić na jakim interfejsie chodzi karta PCiEx . Kiedyś miałem podobną sytuacje i karta pracowała z zaniżonym PCIEx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może padło te pytanie, ale w który slot masz włożoną grafikę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...