Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wyłączasz limity fps/synchronizacje/gsync/freesync, odpalasz grę w której GPU idzie ciągle na poziomie PowerLimitu (przy 2560x1440 potrzeba czegoś mocno wymagającego ... przy 3840x2160 jest łatwiej) i sprawdzasz temp. hotSpot po np. pół godziny.

Do pomiaru wydajności np. wbudowany test w ShadowOfThe Tomb Raider, lub World War Z (znowu - fajnie tak ustawić, by CPU nie było wąskim gardłem - przy GPU oznacza to wysoką rozdzielczość)

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mosiu92 Ja na Quake2RTX w oknie, demo jest darmowe a karta leci na max obrotach nawet w 1080p.

Edytowane przez Rtx4060tiUser
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, mosiu92 napisał:

Widze temat wciąż żywy, ekstra. Powiedzcie mi jeszcze jedno czym testujecie swoje karty graficzne ? Jak puszcze Heaven Benchmark 4.0 przeleci na extreme i 1440p wszystkie 26 scen bez żadnych problemów wtedy moge stwierdzić, że jest wszystko git ? Mówie o darmowych programach, bo domyslam się, że głownie króluje 3dmark, ale nie uśmiecha mi sie płacić 100 za program do testów karty graficznej. Może jakiś wyjadacz z forum ma jakiś wątek jak najlepiej testowac karty ? 

Heaven jest stary, ja testuje na Superposition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z superposition byłem jako tako zadowolony na nv ale testy na radku to jest masakra, w tym benchu potrafi mi przejść nastaw 2600mhz na 1.080v :E po czym każda gierka się wywala a timespy na takim napięciu wywala się nawet poniżej 2000mhz :] 

@Rtx4060tiUsermożna pobrać darmowy 3dmark w którym możesz puścić time spy i firestrike https://www.guru3d.com/download/3dmark-download/ sam go mam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te wyniki mi coś mówia ? Dodam, że temperatury w tetach wypadły bardzo dobrze nie przekorczyły 73 stopni, na hw monitor hot spot maksymalnie 88. 3dmark.png.f05b3fb99dd1d8dc3e098cbacdb1d32b.png 

TimeSpy.1920062565_Zrzutekranu2024-05-23203236.png.3b20d8b8ded99ae473aa25e8717b71b0.png

Wykres  3dmark1759829757_Zrzutekranu2024-05-23202405.png.26c5ad4308982c36aa1ec3113aa68756.png

Wykres timepsy1508574157_Zrzutekranu2024-05-23203304.thumb.png.077f5681cc78c9164563fb24966f5d11.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Rtx4060tiUser napisał:

@mosiu92Cieplo ale tragedii nie ma. Glosno Ci chodzi komputer?

Nie słychać, że wentylatory pracują, ale dramatu nie ma. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.05.2024 o 20:41, mosiu92 napisał:

Widze temat wciąż żywy, ekstra. Powiedzcie mi jeszcze jedno czym testujecie swoje karty graficzne ? Jak puszcze Heaven Benchmark 4.0 przeleci na extreme i 1440p wszystkie 26 scen bez żadnych problemów wtedy moge stwierdzić, że jest wszystko git ? Mówie o darmowych programach, bo domyslam się, że głownie króluje 3dmark, ale nie uśmiecha mi sie płacić 100 za program do testów karty graficznej. Może jakiś wyjadacz z forum ma jakiś wątek jak najlepiej testowac karty ? 

Demo Quake 2 RTX jak chcesz konkretnie przetestować chłodzenie, bez limitu klatek.

https://store.steampowered.com/app/1089130/Quake_II_RTX/

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przetestowałem w benchmarku superposition no i juz było ciepło.

 image.png.ed447d38a82dfb0d99782c00dd0e206f.png

1259157439_Zrzutekranu2024-05-26024709_11zon.png.558cde080c7aaf05af29d108150c3fbc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mosiu92 No nie ma cudow, chlodzenie jest slabe, jak kultura pracy jest znosna to uzywaj. Z wyjatkiem UV nic z tym nie zrobisz bo zmieniac paste w nowej karcie tracac przy tym gwarancje raczej nie jest tego warte 😜 

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie. Taki, a nie inny model karty. Oddać nie możesz jak sam napisałeś, zareklamować nie zareklamujesz bo temperatury pod gwarancję czy rękojmie nie podpadają. Widać, że zegary idą wysoko, do limitu temperaturowego jest jeszcze kilka stopni zapasu. Tak to producent zaprojektował i uznał za bezpieczne. Nie wnikać, używać. A na przyszłość poczytać czy pooglądać testy kart innych producentów. Dla porównania mój 4060 Asus dual w trybie bios - performance. Co ciekawe mimo 2k obrotów wentylatora, karty praktycznie nie słyszę. Fera 5 na procesorze jest głośniejsza. Komputer stoi na podłodze.

quakertx.png

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rtx4060tiUser napisał:

@pablonas Komputer na podlodze? Kup chociaz jakas podstawke bo zasyfisz go na amen.

Skrzynka na fajne filtry. W budzie jest czyściutko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pablonas napisał:

No dokładnie. Taki, a nie inny model karty. Oddać nie możesz jak sam napisałeś, zareklamować nie zareklamujesz bo temperatury pod gwarancję czy rękojmie nie podpadają. Widać, że zegary idą wysoko, do limitu temperaturowego jest jeszcze kilka stopni zapasu. Tak to producent zaprojektował i uznał za bezpieczne. Nie wnikać, używać. A na przyszłość poczytać czy pooglądać testy kart innych producentów. Dla porównania mój 4060 Asus dual w trybie bios - performance. Co ciekawe mimo 2k obrotów wentylatora, karty praktycznie nie słyszę. Fera 5 na procesorze jest głośniejsza. Komputer stoi na podłodze.

quakertx.png

Wentylatory, wentylatorom nie równe, Asus Dual jest cichy i wypadał najlepiej z tych tańszych. Choć nawet na naszym forum trafiały się karty z źle nałożoną pastą i dwie osoby wymieniając pastę sami, zbili na Hot Spocie kilkanaście stopni.

Jako ciekawostkę wrzucę testy swojej karty, przy poborze ponad dwa razy większym, dobijając pod 270W w 1440p i 2160p, ale za to z konkretnym 3 wentylatorowym chłodzeniem. Temperatury w okolicach 61-64 stopnie Hot Spot 71-75 maksymalnie przy obrotach w okolicy 1200 rpm.

1440p

3w8nDA9.jpeg

2160p

csWsxV6.jpeg

IkXpNHc.png

Normalnie na co dzień w grach z delikatnym UV nie wpływającym na wydajność, lub korzystając z DLSSQ to w takim Cyberpunku, W3 Next Gen, RDR2 w 2160p na Ultra ledwo ponad 50 stopni i Hot Spot ledwo ponad 60 stopni, lub nawet nie dobija do 60 i to wszystko nie przekraczając 1200rpm :E GPU Temps na różowo to temperatura GPU a obok HS.

cSAZ6Ob.jpg

FnJ2qVa.jpg

Xkf6Aw9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Karty to loteria, kupujesz to trzeba odrazu sprawdzac i oddawac jak temperatury sie nie zgadzaja a pozniej cierpliwie testowac kolejna. Ja przy nastepnym zakupie bankowo bede tak robic bo nawet te ,,dobre" Asus duale maja gorsze sztuki. Zaczaje sie na jakiegos fajnego radka w przyszlym roku i licze na to ze AMD ogarnie sie z FG i ulepszy FSR do tego czasu 👌, Ray Tracing mnie nie oczarowal niestety.

Edytowane przez Rtx4060tiUser
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W jakimś stopniu tak, ale w 95% przypadków temperatury będą się pokrywać z testami w necie przy dobrze wentylowanej budzie, dlatego zawsze mówię, żeby temat zakładać i przeglądnąć testy przed zakupem, nie po. Ewentualnie przetestować porządnie przez te dwa tygodnie i w razie czego zwrot. Do tej pory odpukać, zawsze mi się wszystko pokrywało, a trochę kart już się kupiło, jak nie sobie to znajomym. Asus Dual, który też często polecałem, wypada najlepiej z dwóch wentyli jeśli chodzi o kulturę pracy i temperatury, ale jak widzisz na forum mamy dwa przypadki z którymi ewidentnie coś jest nie tak, a już na pewno z tym jednym.

 

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaczęły się dziać jakieś dziwne rzeczy, i zaczynam sie zastanawiać czy pomimo słabego chłodzenia ta karta nie jest po prostu "walnięta|. Temperatura podczas ogladania yt / twitch / grania wzrasta sobie do wartosci przykładowo 60/65 stopni odpalaja sie wenty, nastepnie jeżeli wsio wyłącze to spada do 45/50 stopni i dalej w dół nie leci. Wentylatory oczywiście poniżej 60stopni tak mi sie wydaje przechodzą w tryb p asywny. Zostawiłem przy 50 sotpniach, odpalonego epica wracam za 10 min a tu takie coś, odpalony tylko epic i pulpit. 

875661070_epic.thumb.jpg.734f8624927f0bb27cebadfffd4c4f20.jpg

Edytowane przez mosiu92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mosiu92 Nie masz przypadkiem odpalonego ,,preferuj maksymalna wydajnosc w sterowniku nvidia"? Stad moga wynikac takie zegary podczas spoczynku nawet. Kolejna sprawa, jakie masz odswiezanie monitora? Przy wysokim odswiezaniu  moga wystapic wyzsze temperatury w idlu. Moja 4060ti odpala wentylatory w okolicy 60 stopni wiec to sie zgadza. Sprawdz co jest odpalone w tle, sam epic u mnie nie generuje zadnego obciazenia.

Edytowane przez Rtx4060tiUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na monitoringu jest pokazane pobór mocy 50Wat, to jak karta ma mieć stan 2D ? Coś działa w tle.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, leven napisał:

Na monitoringu jest pokazane pobór mocy 50Wat, to jak karta ma mieć stan 2D ? Coś działa w tle.

W tle odpalony był tylko epic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Epic jest wyłączony, to karta też ma pobór mocy 50Wat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
34 minuty temu, mosiu92 napisał:

Zaczęły się dziać jakieś dziwne rzeczy, i zaczynam sie zastanawiać czy pomimo słabego chłodzenia ta karta nie jest po prostu "walnięta|. Temperatura podczas ogladania yt / twitch / grania wzrasta sobie do wartosci przykładowo 60/65 stopni odpalaja sie wenty, nastepnie jeżeli wsio wyłącze to spada do 45/50 stopni i dalej w dół nie leci. Wentylatory oczywiście poniżej 60stopni tak mi sie wydaje przechodzą w tryb p asywny. Zostawiłem przy 50 sotpniach, odpalonego epica wracam za 10 min a tu takie coś, odpalony tylko epic i pulpit. 

875661070_epic.thumb.jpg.734f8624927f0bb27cebadfffd4c4f20.jpg

Widzę że masz świeżutki sterownik :D proponuję zrobić rollback do wersji 552.xx. U siebie musiałem wczoraj cofnąć bo wersja 555.xx niestety powodowała u mnie błąd z brakiem vramu w TLOU1. Kolejny bubelek nvidii :/ wgraj na czysto stary sterownik i sprawdź. Obstawiam że to to.

image.png.a1b7b44c22c1e3213953ee698cf62a91.png

3080 po godzince w GoT, więc Twój ciągnie zdecydowanie za dużo papu z gniazdka, coś go tam męczy, obstawiałbym ten driver stuknięty.

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, leven napisał:

A jak Epic jest wyłączony, to karta też ma pobór mocy 50Wat ?

No własnie teraz na to zwróciłem uwage, wyłączone wszystko podrzucam screen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu nie ma specjalnie reguły, możesz mieć kartę z tej samej serii nawet, dwie wydane jedna po drugiej, z tego samego wafla - jedna będzie ok a druga będzie się sypać. Najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze - wystarczy wejść na forum nvidii i sprawdzić co tam się dzieje po nowym wypuście sterów.

Swoją drogą, pisaliśmy tam wcześniej że coś ciepławy ten mój SuprimX, chyba go opanowałem. Krzywa wentylatorów tak żeby przy 60C odpalał już 55% i nagle jest chłodniutko. Do 65C nawet nie dobija :/ ale i tak wymiana pasty jakoś w wakacje, bo od nowości jest truchełko :D 

Edytowane przez Qrdello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...