Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam pytanie odnośnie tego czym się różnią płyty główne b650 od płyt z x670e chodzi o płyty od msi głównie

Edytowane przez tolfu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B650 I X670 nie mają PCI-E x16 w wersji 5.0. B650-E i X670-E mają. Najwięcej osób które chcą być "Future proof" biorą ASRocka Riptide na B650-E (koszt koło 1000zł, świetnie wyceniona płyta). Poszukaj w grafice google, znajdziesz tabelę porównawczą różnic chipsetów. Najtańsza sensowna płyta pod AM5 to ta którą mam w sygnaturze. A620 omijaj, bo kompletnie bez sensu zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

czy MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI będzie spoko jeżeli chodzi o przyszłościowy zakup?

czy to PCI-E X 16 5.0 jest bardzo istotne jeżeli chodzi o przyszłość płyt głównych?

Edytowane przez tolfu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież mówię, że B650-E jest bardziej przyszłościowy od B650, a Ty praktycznie w tej samej cenie wybierasz B650 bez E.

https://www.x-kom.pl/p/1079826-plyta-glowna-socket-am5-asrock-b650e-pg-riptide-wifi.html

No i nie upieraj się.koniecznie na jedną firmę bo tylko sobie krzywdę robisz. Mi od nastu lat najwięcej płyt padło właśnie od MSI więc zawsze prędzej kupię Gigabyte, Asusa czy ASRocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.05.2024 o 13:54, tolfu napisał:

czym się różnią płyty główne b650 od płyt z x670e

Pomijając obsługę PCI-e 5.0, o czym była mowa wyżej, chipset X670(E) daje więcej linii PCI-e, więc płyta może mieć więcej slotów PCI-e i więcej złącz m.2. Nie widziałem płyty B650(E), która ma więcej niż 3 złącza m.2, a X670(E) już jak najbardziej mają. Jest jeszcze parę różnic jak większa liczba portów USB i mogą być one szybsze. 

W dniu 21.05.2024 o 22:22, tolfu napisał:

czy to PCI-E X 16 5.0 jest bardzo istotne jeżeli chodzi o przyszłość płyt głównych?

Na ten moment nie jest, ale nikt nie wie co przyniesie przyszłość. Być może nagle przepustowość złącza stanie się bardzo ważna. A być może nie. Lub być może zmienisz całą platformę na coś innego zanim zdążysz to wykorzystać. To już jest loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...