Skocz do zawartości
xardas86

Jak zablokować połączenia i SMS-y na Androidzie, zostawiając tylko internet?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
temat może być dziwny, ale planuję zamówić sobie internet mobilny (samą kartę SIM), którą włożę do starego smartfona i z niego chciałem zrobić urządzenie tylko i wyłącznie do udostępniania internetu innym urządzeniom i jako nawigacja do samochodu. Ponieważ w abonamencie jest bezpłatny (limit) tylko internetu, a wszystkie inne połączenia i SMS-y są dodatkowo płatne, stąd moje pytanie: jak w tym smartfonie (android) zablokować wszystkie połączenia wychodzące oraz wiadomości SMS/MMS, by przypadkiem nie naliczyć dodatkowych opłat.
Operator powiedział, że u niego nie mogę tego zrobić - jedyne blokady to jakieś usługi premium, co mogę zablokować itp.
Aktywny ma pozostać tylko transfer danych komórkowych - czyli dostęp do internetu na tym urządzeniu oraz jako router WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wyłączyć aplikację Telefon oraz Wiadomości, w większości przypadków jest taka możliwość fabrycznie w ustawieniach > aplikacje.

Jeżeli producent jednak zdecydował się zablokować możliwość wyłączenia aplikacji systemowych musisz włączyć opcje deweloperskie oraz debugowanie USB i po podłączeniu do komputera i zainstalowaniu np minimal ADB użyć polecenia np: "pm uninstall --user 0 -k com.google.android.apps.messaging" lub w przypadku Samsungów "pm uninstall --user 0 -k com.samsung.android.messaging" ale to musisz napisać jaki masz telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...