Skocz do zawartości
xxmc16

monitor przestał wyświetlać biosu i startu pc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna mam problem z grą league of legends i riot vanguard lol nie uruchamiał się więc poszukałem porad na yt zrobiłem w biosie tak jak na tym filmie (VAN9003 VALORANT WINDOWS 11 FIX🔥 | Fix This Build of Vanguard is Out of Compliance✔️) i teraz jak bios startuje jest zgaszony monitor i pojawia się dopiero jak załaduje się windows i tu jest mój problem na razie nie potrzebuje grzebać w biosie ale jeśli będę chciał to nic nie widać czy da się to jakoś naprawić?

napisze jeszcze że wcześniej wszystko działało normalnie tylko po tej zmianie się popsuło 

teraz nawet jak wchodzę do biosu przez windows update jak na tym filmie (How To Enable Secure Boot In Windows 11 - Full Guide) to kiedy powinienem zobaczyć to niebieskie menu monitor gaśnie aż do resetu pc i ponownym włączeniu windowsa

 

na koniec raz gra zadziałała a teraz nie działa ani bios nie widzi monitora :( już nawet nie chce grać w tę grę powiedzcie czy da się to jakoś cofnąć

mam windowsa 11 

płytę główną gigabyte B450M

gpu gtx 1070

monitory Gigabyte M27U 

Eizo FlexScan EV2450 

oba podpięte pod DisplayPort zamiana podpięcia pod inne porty nic nie daje

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawiłem temat do zamknięcia

znalazłem w necie coś takiego ((( jezeli dalej nie wiesz jak to wystarczy, że naciśniej win +r napiszeszz tam msconfig wejdziesz w zakładkę "ruch" i zaznaczysz opxje "bezpieczny rozruch" ))) zrobiłem tak i pc popsuł się na amen kompletnie nic się już nie pokazywało wyciągnołem wszystkie wtyczki z gpu podpiąłem tylko 1 stary monitor przez hdmi i zobaczyłem w końcu logo płyty głównej a windows uruchomił się w trybie awaryjnym wyłączyłem to coś z komentarza uruchomiłem ponownie pc i wyłączyłem to coś z poradników komputer normalnie się włączył podpiąłem ponownie monitory w DisplayPort uruchamiam ponownie wszystko działa a lol poleciał do kosza nigdy więcej w to nie zagram więc chyba podwójnie wygrałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj sobie firmware gpu: https://www.nvidia.com/en-us/drivers/nv-uefi-update-x64/
Powinno pomóc z problemem braku obrazu przed załadowaniem systemu, gdy masz ustawiony tryb uefi i monitor podpięty pod display port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...