Skocz do zawartości
Astec

Jaki procesor za R5 7600X?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać was co o tym myślicie. Obecnie posiadam zestaw z 7600X, 4070 i 32 GB 5600 M/T CL 36. Procesor posiadam półtora roku i już powoli myślę o zmianie CPU na wydajniejszy. Chodzi mi po głowie nowa generacja 9000, ale czytając doniesienia i plotki o tych CPU zacząłem bardziej przychylnie patrzeć na 7800X3D. 

Zmieniając CPU na właśnie 7800X3D zwiększył bym liczbę rdzeni, wydajność jednego wątki i wielu także. Podejrzewam, że Ryzen 9600X będzie kosztował trochę mniej niż 7800X3D, a jednak przy 7 zyskujemy 2 rdzenie więcej (nie biorąc pod uwagę wydajności). Co według was byście zrobili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekałbym do premiery zen5 i dopiero wtedy decydował :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krzysiak napisał:

Poczekałbym do premiery zen5 i dopiero wtedy decydował :D 

Kusi mnie 7800X3D a tak się składa się że nie lubię długo czekać. Dodam, że kiedyś "prawie kupiłem" 5800X3D, ale jednak postanowiłem poczekać i w konsekwencji za jakieś pół roku kupiłem 7600X. I w taki sposób ciągle mam chęć poczuć magię 3D V-cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Do jakich zastosowań procek?

Tylko i wyłącznie gry komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w jakich grach Ci procek nie domaga?

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kupowanie teraz nowego cepa jest niezbyt rozsądne. Gpu masz średniaka, a 7800x3d zdążysz kupić w razie czego. Jak chcesz coś zmienić w kompie, to sobie kup porządny ram na a-die - przyda się już teraz, ale i do kolejnych gen cepów, no i zainteresuj się oc tej pamięci. 

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Astec napisał:

Tylko i wyłącznie gry komputerowe.

W grach Ryzeny 9000 nie będą szybsze od 7800X3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe ryzeny. Nowy x3d już coś pewnie pokaże sensownego na plus. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kalderon

tylko że ryzeny serii 9000 też będą miały wersje x3D tylko na jesieni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odpowiednio wysoko wycenioną, do tego o wymianie Astec myśli już teraz .

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że obecnie ma optymalnie zbalansowany zestaw (no powiedzmy że faktycznie szybsze pamięci by nie zaszkodziły), tu nie ma problemu z "obecny CPU jest zbyt wolny", tylko "chcę szybszy mimo, że przy moim GPU nie poczuję tej przesiadki, ale po prostu chcę i już". Jak najbardziej to rozumiem, bo sam właśnie z takich pobudek przesiadłem się z 12600kf na 7800x3d.. z tym że to było 10 miesięcy temu, czyli długo przed premierą zen 5, a nie tuż przed nią. Dlatego tak czy inaczej teraz na jego miejscu bym poczekał nawet do tej jesieni na nowe x3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do RTXa 4070 nie ma sensu zmiana cpu i tyle w temacie. Zmiana na 7800XD to tez bzdurna zmiana przy tym gpu.

Ale jak ktos zmienia dla zabnawy 4fun to smialo, tylko wieksze korzysci bylyby ze zmiany gpu na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bzdurna tylko zależy w co gra, taki Tarkov, Squad czy MFS wykorzystają X3D. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej karty zmiana cepa w 1440p nie ma sensu, w 1080p kosmetyczny. Dużo więcej da sprzedanie 4070 i dołożenie nadmiaru gotówki do lepszej karty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc co niektórzy koledzy z forum (włącznie ze mną) będą sprzedawać 7800X3D na poczet zakupu nowej zabawki serii 9000 więc będzie okazja nabyć konkretny CPU w super cenie 👌 Ja rozważam 9950X lub jak wytrzymam :E 9950X3D 🤫

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego tak za 1100zl-1200zl wystawie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na promkach latał po 1300 zł albo i niżej, ciekawe jak po premierze Zen 5 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mam pytanie z doborem drugiego monitora (który może robić jako główny). Aktualnie mam Asusa Pro Arta 24 cali full hd 16:10 na wysięgniku z dwoma ramionami (jedno wolne). Mam aktualnie wolne środki i chęć kupienia drugiego monitora. Tu pojawia się pytanie czy kupować drugi taki sam czy może coś lepszego i pro arta dać jako drugi? Wstępnie myślałem o 1000-1500 zł Pro art sprawdza się u mnie, bo jest dobrym kompromisem pomiędzy używaniem go do pracy związanej z projektowaniem stron internetowych, a rozrywką: filmy i gry (75hz)
    • Judgement ukończone, na koncie 33h. Judgement to spin-off serii Yakuza, wydany w 2018 r., oparty na najnowszym silniku Dragon Engine, dzięki czemu wygląda naprawdę świetnie i odpowiada obecnym standardom. Akcja dzieje się w Kamurocho, więc wszyscy fani serii będą czuli się jak w domu, ale znajomość jakichkolwiek innych odsłon absolutnie nie jest wymagana, bo poza lokacją nie ma praktycznie żadnych połączeń fabularnych z poprzednimi Yakuzami.  Tym razem nie wcielamy się w lokalnego Yakuzę, a w prywatnego detektywa Takayuki Yagami. Nasz detektyw kiedyś był prawnikiem, a jego największy życiowy sukces przerodził się w jego największą życiową porażkę, kiedy wybroniony przez niego od zarzutu zabójstwa klient, kilka tygodni po wypuszczeniu z więzienia, brutalnie zabił i spalił swoją dziewczynę… i tutaj zaczyna się nasza historia. Przez pierwsze 2-3 godziny, ze względu na Kamurocho, jakoś dziwnie chodziło mi się po mieście, bo aż szukało się wzrokiem wychodzącego gdzieś zza zakrętu Kiryu albo Goro, ale (na szczęście) takie coś nie nastąpiło, a gra dość szybko przekonała mnie do siebie swoją nową formułą kryminału. Fabuła tej gry jest po prostu fantastyczna – jest bardzo poważna, a w tle jest naprawdę dobra zagadka kryminalna i zbrodnia, a także choroba, która dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Jest bardzo dobrze napisana, odpowiednio skondensowana i dawkowana, a ostatnie 3 chaptery (z 12) to jest po prostu mistrzostwo świata. Gra może nie jest aż tak emocjonalna jak inne odsłony Yakuzy, bo twórcy skupiali się na innym elementach, ale zamiast tego w wielu momentach wywołuje po prostu ciary, bo ciężkich i drastycznych motywów jest tutaj naprawdę sporo – to jest zdecydowanie najbardziej mroczna odsłona z tej serii jaką grałem. Postacie poboczne są naprawdę interesujące i chce się je poznawać, do tego bardzo dużo wnoszą do świata gry a ilość interakcji z nimi jak naprawdę spora. Antagoniści – cudo, są bardzo dobrze napisani, w tle jest też bardzo dużo odcieni szarości. Bardzo fajnie wyreżyserowane są cutscenki, widać, że to już znacznie wyższy poziom niż w poprzednich grach. System walki był w porządku, podobały mi się animacje podczas wykonywania różnych combo, były naprawdę świetnie zrobione. Questów pobocznych jest niewiele (moim zdaniem na plus), i większość z nich jest naprawdę fajna. Minigierki w porządku, mamy też możliwość „romansowania” z 4-ema dziewczynami, zrobiłem 3 takie „romanse” i przyznam, że ten system randek był całkiem fajnie zrobiony. No i latanie dronem jest mega! Na minus dałbym dwie rzeczy – śledzenie podejrzanych i cyklicznie wymuszane walki, kiedy poziom zagrożenia wzrasta do 100%. Śledzenie jest dość proste, ale jest po prostu monotonne, po dłuższym czasie nudne i nie zapewnia żadnych atrakcji/emocji – motyw, który trzeba po prostu odfajkować, a trochę tego śledzenia jest - a to jakiś mąż który nagle zaczyna zostawać dłużej w pracy, a to jakiś dziwny typ który śledzi młode dziewczyny itd. Te cyklicznie wymuszane walki (poprzez sms o tym, że jacyś bossowie przybyli do miasta) po jakimś czasie zaczynają wkurzać, bo jeśli się od razu nie pobiegnie i nie wyeliminuje 2 bossów, to dosłownie przy każdym zakręcie ktoś będzie do nas doskakiwał. Judgement to bardzo dobra gra, a dla fanów Yakuzy to wręcz pozycja obowiązkowa. Gdybym miał ocenić ją całościowo, sądzę że byłoby to w granicach 8/10, ale gdybym miał ocenić tylko i wyłącznie element fabularny – jest fantastyczna, świetnie napisana, wciąga na maxa i zaskakuje, a kiedy trzeba to aż przechodzą ciary – dla mnie to jest murowane 9/10, i nie dziwię się że fani Yakuzy, obok 0, uważają ją za jedną z najlepszych odsłon w całej serii.  
    • Porównanie na poziomie lepszy Mercedes czy Maluch  
    • Dzięki za odpowiedź, co do gsync/vrr/adaptive sync to nie używam  na TV strasznie migocze wtedy ekran. 
    • Da się bez problemu tylko na niektórych monitorach bo wbiciu 60Hz(taki profil) może nie działać gsync/vrr/adaptive sync. Wtedy wbijasz 100Hz czy 120Hz w zależności od modelu + blokujesz klatki do 60 i jest gitara.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...