Skocz do zawartości
pablitto91

Karta dźwiękowa lepsza od Asus Xonar Phoebous

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku lat posiadam kartę dźwiękową Asus xonar phoebus solo, rozmyślam wymianę na coś lepiej grającego również pod złącze PCI.  

Pod kartę mam podłączone głośniki Logitech z906 po analogu i cyfrze (uważam że analog daje lepszy dźwięk a to dzięki przetwornikom burr brown), a także mam podpięte słuchawki Beyerdynamic DT 770 Pro 250 Ohm.Karta jest wykorzystywana do oglądania filmów w jakośći DTS, DTS-HDMA, oraz do słuchania muzyki z głośników a także na słuchawkach mp3, flac

Nie mam upatrzonych modeli, ale chciałbym żeby następca miał wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i dawał nieco lepsze doznania z odtwarzanej muzyki,  oglądanych filmów w wyżej wymienionych formatach. No i fajnie gdyby również posiadała przetworniki od burr brown

Czy jest jakiś godny następca Asus xonar phoebus? Budżet do 1000 zł, ewentualnie mogę nieco dopłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Przetwornik nie ma wpływu na dźwięk. Zamiast zmieniać kartę, zainwestuj w dobry wzmacniacz słuchawkowy.

https://hifi-express.com/products/sabaj-a20h-headphone-amplifier

Na czysto -120 dB THD+N. Wielokrotnie więcej niż Twoja karta i możliwości ośrodka słuchu. Pod DT770 to i tak overkill.

Mają wpływ na barwę dźwięku tj. burr-brown daje ciepłe i przyjemne brzmienie

2 minuty temu, Broly napisał:

Zgadzam się z poprzednikiem odpuść sobie karty dźwiękowe

w tej cenie bardzo fajny sprzęt https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-z-dac/fiio/2022281152549151224/6953175710363/fiio-k7-wzmacniacz-sluchawkowy-z-dac miałem i polecam

Dzięki za propozycje, ale chciałbym mieć wszystko podłączone pod jedno urządzenie tak jak w obecnej karcie gdzie w windowsie zmieniam tylko źródło odtwarzanego dźwięku. Do moich potrzeb jakość z Phoebousa jest wystarczająca ale pomyślałem czy nie zmienić na coś lepiej grającego. 90% czasu używam głośników, także wydawanie 1000 zł na wzmacniacz słuchawkowy które przez większość będzie się kurzył mija się z celem, chce aby sprzęt miał możliwość podłączenia głośników po analogu oraz słuchawek

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
33 minuty temu, pablitto91 napisał:

Mają wpływ na barwę dźwięku tj. burr-brown daje ciepłe i przyjemne brzmienie

Dzięki za propozycje, ale chciałbym mieć wszystko podłączone pod jedno urządzenie tak jak w obecnej karcie gdzie w windowsie zmieniam tylko źródło odtwarzanego dźwięku. Do moich potrzeb jakość z Phoebousa jest wystarczająca ale pomyślałem czy nie zmienić na coś lepiej grającego. 90% czasu używam głośników, także wydawanie 1000 zł na wzmacniacz słuchawkowy które przez większość będzie się kurzył mija się z celem, chce aby sprzęt miał możliwość podłączenia głośników po analogu oraz słuchawek

Słuchawki / głośniki przełączasz na przodzie fiio pstryczkiem

 

Głośniki podłączasz do pre/lo 2x RCA, to bardzo dobry dac który też robił odczuwalną różnicę na głośnikach.

 

fiio-k7-wzmacniacz-sluchawkowy-z-dac.jpg

Edytowane przez Broly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2024 o 12:34, EvilKillaruna napisał:

Przetwornik nie ma wpływu na dźwięk.

w tej chwili mozesz skasować swojego bloga

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 26.07.2024 o 15:01, pablitto91 napisał:

Mają wpływ na barwę dźwięku tj. burr-brown daje ciepłe i przyjemne brzmienie

Bo coś słyszysz i myślisz że to akurat przetwornik C/A?

2 godziny temu, Lonley napisał:

w tej chwili mozesz skasować swojego bloga

Gdyż?

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyż każdy element toru audio wprowadza zniekształcenia a tym bardziej C/A i ich INL. jako fanatyk nie możesz o tym zapominać ani bagatelizować. jedne są słyszalne, a inne tylko mierzalne i w konsekwencji aplikacji są ochy i achy lub wręcz przeciwnie. w swoim doświadczeniu zapewne miałeś dokładnie tę samą aplikację z różnymi C/A różniące się wyłącznie dostosowaniem prądowo do chipu i nie możesz powiedzieć że grały identycznie, bo to byłaby bzdura i zaprzeczenie wszak tak nieomylnego słuchu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyłącznie o barwie dźwięku, bo na tym zależy autorowi wątku. Nie ma tam nic o słuchu czy zniekształceniach, które są akurat rzeczą oczywistą. Nigdy nie twierdziłem, że słuch jest nieomylny. Wręcz przeciwnie, od lat edukuję swoich czytelników w tym zakresie i stosuję pomiary jako weryfikator tego, co się realnie słyszy. Robię to zarówno w kontekście FR jak i THD, a za co często jestem nielubiany przez branżę i niektórych audiofilów. No ale cóż, takie życie fanatyka dobrego i świadomego audio. Nie wiem więc skąd przeświadczenie, że mogłoby być inaczej. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Lonley napisał:

gdyż każdy element toru audio wprowadza zniekształcenia a tym bardziej C/A i ich INL. jako fanatyk nie możesz o tym zapominać ani bagatelizować. jedne są słyszalne, a inne tylko mierzalne i w konsekwencji aplikacji są ochy i achy lub wręcz przeciwnie. w swoim doświadczeniu zapewne miałeś dokładnie tę samą aplikację z różnymi C/A różniące się wyłącznie dostosowaniem prądowo do chipu i nie możesz powiedzieć że grały identycznie, bo to byłaby bzdura i zaprzeczenie wszak tak nieomylnego słuchu.

 

2 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Pisałem wyłącznie o barwie dźwięku, bo na tym zależy autorowi wątku. Nie ma tam nic o słuchu czy zniekształceniach, które są akurat rzeczą oczywistą. Nigdy nie twierdziłem, że słuch jest nieomylny. Wręcz przeciwnie, od lat edukuję swoich czytelników w tym zakresie i stosuję pomiary jako weryfikator tego, co się realnie słyszy. Robię to zarówno w kontekście FR jak i THD, a za co często jestem nielubiany przez branżę i niektórych audiofilów. No ale cóż, takie życie fanatyka dobrego i świadomego audio. Nie wiem więc skąd przeświadczenie, że mogłoby być inaczej. :D

 

Panowie dajcie na luz, założyłem temat ze względu na to aby zrobić rozeznanie w temacie, przeanalizować czy wymiana Phoebousa ma sens i będzie to opłacalne. Jeśli chodzi o brzmienie to jest zwolennikiem ciepłego, przyjemnego i lekko basowego dźwięku no i nie przepadam za słuchawkami które mają tendencję do zalewania sceny basem. 

Asus całkiem dobrze sobie radzi z moimi wymaganiami i jestem z niego zadowolony, ale pomyślałem żeby przeskoczyć o półkę wyżej i zainwestować w lepszą kartę muzyczną, pod PCI-E, USB. W temacie źródła dźwięku ostatnio byłem na czasie kilka lat wtedy gdy przymierzałem się do zakupu Phoebousa i od tamtej pory wyszedłem z obiegu. 

Oglądam dużo filmów z dźwiękiem przestrzennym bo po prostu lubię czuć się trochę jak w kinie, rodzaj muzyki jaki słucham: klasyczna, rap, hip-hop, muzyka filmowa, rock, jazz. Ze względu na mały metraż pokoju z906 były dla mnie najlepszym wyborem. Czy dałoby się wykrzesać z nich coś więcej podłączając pod inne źródło? A może zmiana kabli głośnikowych by coś usprawniła? 

Natomiast kwestia słuchawek może być pominięta bo korzystam z nich może dwa razy w miesiącu

W dniu 26.07.2024 o 15:34, Broly napisał:

Słuchawki / głośniki przełączasz na przodzie fiio pstryczkiem

 

Głośniki podłączasz do pre/lo 2x RCA, to bardzo dobry dac który też robił odczuwalną różnicę na głośnikach.

 

fiio-k7-wzmacniacz-sluchawkowy-z-dac.jpg

I takie podłączenie będzie również dawać możliwość korzystania z 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze jeśli chcesz pcie i dobre sterowniki to przyjrzyj się Sound Blasterx ae-5 lub ae-7 lub ae-9.

Daruj sobie Szajbaja zakup czy inne chińskie kupy z Ali.

Jedynie w.w Fiio mógłbym polecić ale tam raczej 5.1 nie podłączysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, orange99 napisał:

Autorze jeśli chcesz pcie i dobre sterowniki to przyjrzyj się Sound Blasterx ae-5 lub ae-7 lub ae-9.

Daruj sobie Szajbaja zakup czy inne chińskie kupy z Ali.

Jedynie w.w Fiio mógłbym polecić ale tam raczej 5.1 nie podłączysz...

Asus ma bardzo dobre sterowniki. Tylko pytanie jaka będzie różnica w brzmieniu między Creative z serii AE? 

Czy wydatek ponad 500 zł będzie na tyle warty aby wymieniać bardzo dobrze grającego Phoebousa? 

Jaką barwą grają nowe Creativy? Miałem dwie karty z tej firmy i pamiętam że brzmiały przeciętnie, zimny i mało wyrazisty dziwięk dopiero po przesiadce na Phoebousa zacząłem czerpać przyjemność z dźwięku. 

Proszę o więcej konkretów dlaczego akurat seria AE 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to odpuściłbym raczej temat zmiany karty, skoro Asus Ci odpowiada.
Ewentualnie zamów przez internet, któryś z tych Creative, sam przetestuj i zwróć w ciągu 14 dni jeśli nie będzie Ci odpowiadać.
Jakiś gigantycznych progresów bym się nie spodziewał.
Sam oglądałem filmy i słuchałem muzyki po coax na Z5500, mam je do tej pory z sentymentu, ale muzycznie niestety przestały mi wystarczać.
Jeśli chciałbyś prawdziwy upgrade tych głośników to polecałbym dołożyć do nich głośnik wysokotonowy wstążkowy, teściu zrobił taką modyfikację i głośniki brzmią sporo lepiej.
Tylko w tym przypadku musisz trochę się na tym znać albo komuś to zlecić (cena modyfikacji pewnie wyniesie połowę kosztów głośników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy wydawanie 770 zł za Creative AE-7 jest opłacalny pod względem przeskoku jakości brzmienia i jak duże będą te różnice. 

A może istnieje alternatywa? Zamiast karty PCI-e to jakiś amplituner albo karta USB z obsługą 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pablitto91 napisał:

Zastanawiam się czy wydawanie 770 zł za Creative AE-7 jest opłacalny pod względem przeskoku jakości brzmienia i jak duże będą te różnice. 

Zamów i przetestuj, jak Ci się nie spodoba to zwrócisz.
Według mnie taka zamiana nie ma większego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2024 o 18:07, orange99 napisał:

Daruj sobie Szajbaja zakup czy inne chińskie kupy z Ali.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/sabaj-a20h-balanced-headphone-amp-review.54806/

Sabaj-A20-H-Balanced-Headphone-Amplifier

W dniu 29.07.2024 o 23:47, pablitto91 napisał:

Proszę o więcej konkretów dlaczego akurat seria AE 

Zobacz ile ich od niego dostałeś. Okrągłe zero. Tymczasem proszę, "chińska kupa z Ali" zmierzona na profesjonalnym sprzęcie osiąga to co wyżej. To jest konkret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 31.07.2024 o 12:54, Darss napisał:

Zamów i przetestuj, jak Ci się nie spodoba to zwrócisz.
Według mnie taka zamiana nie ma większego sensu.

Zamówiłem, przetestowałem AE-7 i odesłałem. Karta nie jest warta swojej ceny bo praktycznie żadnych różnic w brzmieniu nie słyszałem. Myślę że jedynym słusznym wyborem byłby Asus Essence STX II.

16 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/sabaj-a20h-balanced-headphone-amp-review.54806/

Sabaj-A20-H-Balanced-Headphone-Amplifier

Zobacz ile ich od niego dostałeś. Okrągłe zero. Tymczasem proszę, "chińska kupa z Ali" zmierzona na profesjonalnym sprzęcie osiąga to co wyżej. To jest konkret.

Ok, wszystko fajnie ale ten Sabaj nie ma możliwość podłączenia 5.1 po analogu więc odpada.

A może macie jakieś swoje propozycje odnośnie kart PCI-E, usb ale z możliwością podłączenia 5.1?
Każdą możliwość rozpatrzę

Edytowane przez pablitto91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko będzie Ci znaleźć alternatywę, za wąski rynek, większość ludzi ciśnie na integrach.
Szczerze zostałbym na tym co masz i uzbierał z 5k żeby przejść na małe satelitki 5.0 + sub + ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Darss napisał:

Raczej ciężko będzie Ci znaleźć alternatywę, za wąski rynek, większość ludzi ciśnie na integrach.
Szczerze zostałbym na tym co masz i uzbierał z 5k żeby przejść na małe satelitki 5.0 + sub + ampli.

A może AIM SC808 z rynku wtórnego albo Evga NU, albo jak wyżej wspomniałem Asus Essence? Bo oprócz Asusa i Creative nic innego nie udało mi się znaleźć. Może Ty znasz jakichś innych producentów kart audio o których ja nie słyszałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AIM SC808 w kompie nadal, nie wyciągnąłem po przejściu na klocki Toppinga.
Z AIM w Twojej konfiguracji będziesz miał podobne odczucia jak z tym AE-7.
Według mojej wiedzy nadają się tylko STX od Asusa, AIM i właśnie te karty Creative, ale to nadal jesteś na podobnej półce cenowej/jakościowej (zamiana tzw. sztuka dla sztuki).
Tak jak wspominałem wyżej najwięcej skoku jakościowego dałoby Ci dołożenie wstążkowych wysokotonowych, ale to już spora ingerencja w budowę głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Darss napisał:

Mam AIM SC808 w kompie nadal, nie wyciągnąłem po przejściu na klocki Toppinga.
Z AIM w Twojej konfiguracji będziesz miał podobne odczucia jak z tym AE-7.
Według mojej wiedzy nadają się tylko STX od Asusa, AIM i właśnie te karty Creative, ale to nadal jesteś na podobnej półce cenowej/jakościowej (zamiana tzw. sztuka dla sztuki).
Tak jak wspominałem wyżej najwięcej skoku jakościowego dałoby Ci dołożenie wstążkowych wysokotonowych, ale to już spora ingerencja w budowę głośników.

Znalazłem AIM SC808 za 350 zł używkę. Jak wygląda kwestia montażu rozszerzenia dla głosników? Widziałem że są dołączone taśmy i nic nie muszę w płytę wpinać z wyjątkiem głównej karty?
Czy wymiana kości tyczy się tylko dźwięku dla słuchawek czy również i głośników i czy trzeba jakoś je programować?
Albo gdybym zrezygnował z analogu i po optyku podłączył moje z906?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do płyty głównej wpinasz tylko główną kartę AIM, karta rozszerzeń jest podłączona dwoma szarymi taśmami z kartą główną AIM (pod kątem wyglądu mogli to lepiej rozwiązać).
Z tego co pamiętam to opampy można było wymieniać tylko dla wyjścia słuchawkowego (Audiofanatyk zrobił bardzo obszerną reckę).
Ja mając Z5500 i AIM korzystałem z wyjścia coax, zreszta w przypadku X-FI również (nie korzystałem z analogu w ogóle).

Edytowane przez Darss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podłączyłem wczoraj głośniki analogiem pod integrę Asus Prime z790-A i odnoszę wrażenie że głośniki dostały dodatkowego kopa, więcej słyszę. W brzmieniu Z5500 są dosyć zbliżone do z906 czy AIM był w stanie wydobyć nieco więcej z głośników i jak ogólnie oceniasz brzmienie tej karty w połączeniu z Z5500?
Opłaca się kupić AIMa w obecnych czasach? Na jednym z forów polecili mi coś takiego Topping DX3 PRO+

Edytowane przez pablitto91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 6.08.2024 o 09:15, Darss napisał:

Do płyty głównej wpinasz tylko główną kartę AIM, karta rozszerzeń jest podłączona dwoma szarymi taśmami z kartą główną AIM (pod kątem wyglądu mogli to lepiej rozwiązać).
Z tego co pamiętam to opampy można było wymieniać tylko dla wyjścia słuchawkowego (Audiofanatyk zrobił bardzo obszerną reckę).
Ja mając Z5500 i AIM korzystałem z wyjścia coax, zreszta w przypadku X-FI również (nie korzystałem z analogu w ogóle).

Opłaca się kupić AIMa w obecnych czasach? Czy wymienne kostki obsługują również dźwięk wielokanałowy (5.1), tzn czy mają one wpływ na jakość odtwarzania
 

Edytowane przez pablitto91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...