Skocz do zawartości
Godlike_(UT)

Czyszczenie komputera z kurzu

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie temat wielokrotnie poruszany, ale mma pytanie odnośnie zastosowania tego typu akcesorium:

https://allegro.pl/oferta/sprezone-powietrze-dmuchawa-elektryczna-akumulatorowa-dmuchawa-kompresor-16418306847?bi_s=ads&bi_m=showitem:mobile:top:active&bi_c=YjRiODRhMTAtMzQzMC00YzZjLWExODYtMWFkYTViMGI4NDc3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6624c0e3-4b54-456e-a8ef-5bbeb52513a9

Używał ktoś coś podobnego? Bo czytam opinie na necie to opinie różne, jedni mówią że super inni że za słabe i mocniejsze jest powietrze z puszki. 

Do czyszczenia swojego PC używam pędzelka i odkurzacza ale nie wszystko dobrze wyciągnie i czasem trzeba czymś dmuchnąć, kupowanie puszek z powietrzem na dłuższą metę się nie opłaca i szukam jakiegos rozwiązania nie uwzględniającego zakupu kompresora bo to duże i głośne, chyba że ktoś może polecić jakiś mały fajny kompresorek? Trafiłem też na taką zabawkę ale też nie wiem co to warte:

https://pl.ryobitools.eu/elektronarzedzia/kompresory-i-pompy/rvi18/rvi18-0/?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwreW2BhBhEiwAavLwfF5Xrx4KOgEGRJoagdqscIt1eEwT2ISGaiDGfTaiWffA8SvjgjZkYBoCwOQQAvD_BwE

Najwięcej problemów jest w z wentylatorami bo kurz osiada na łopatkach a pod wodę dać ich nie mogę,  zabawa z patyczkiem do uszu czy czymś podobnym i wycieranie każdej po kolei mi się nie uśmiecha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy mam kompresor olejowy ustawiony na 4 bary na wyjściu. Zaczynam czyszczenie jak jest nabite min. 2 bary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu kupiłem kompresor walizkowy i tym się posiłkuję ;) Robi to hałas jak cholera, ale kompa czyszczę zawsze na dworze, a jak pada to w garażu przy otwartych drzwiach. Do tego odkurzacz i szmatki ;) Co do wentylatorów, to wykręcam wszystkie i łopatki wycieram ręcznie szmatką, po wcześniejszym odmuchaniu oczywiście ;) Ja akurat lubię to robić, więc nie przeszkadza mi to że praktycznie całego kompa rozbieram :) Nie czyszczę tylko wentylatorów GPU, za małe żeby to robić na karcie (a nie chcę jej rozkręcać) i odmuch musi wystarczyć ;) Aktualnie czekam aż się trochę ochłodzi i biorę się za robotę, bo ostatni raz czyściłem w marcu czy kwietniu, więc już czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście, że głośne :P

Nie mniej przydatne. Z dużego syfu przedmucha budę. Ale najdrobniejszy osad, trzeba przetrzeć Jak regularnie sobie dmuchasz ( :E ) to spoko.

Idealne do osuszania chłodnic po myciu. Największą wilgoć wydmucha. Chwila na balkonie i sucha chłodnica. To samo kurz. 

Edytowane przez MarcoSimone
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jasne że tak, jak ludzie pisali gdzieś że te puszkowe jest mocniejsze to musieli kupić jakieś słabe :] ja używam pompki od materaca ze zmodyfikowaną i uszczelnioną dyszą i dmucha tak mocno że przesuwa przykładowo myszkę na blacie jak skieruje na nią nadmuch :E jest głośno ale spełnia swoje zadanie, taka pompkę kupisz za 4 dychy a działa na tej samej zasadzie jak te "specjalne" dmuchawy.

Edytowane przez Send1N
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji czyszczenia w minioną sobotę, wjechał nowy kabelek 90st od Seasonic (swoją drogą sztywne cholerstwo!), wentylatory obudowy teraz na gumowe kołki zamiast śrub,  i pozaklejałem wszystkie śledzie czarną taśmą izolacyjną :) 

3BU7iHHl.jpg 

ehUy9Lrl.jpg

BHqrdzRl.jpg 

UxMrnRDl.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupiłem takie coś za około 280 zł i na maksymalnej mocy jest ładny podmuch - w perspektywie czasu wychodzi mnie taniej niż znane nam  puszki z powietrzem - dodatkowo w te upalne dni było dla mnie zabawieniem :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...