Skocz do zawartości
Naqqur

Giga problem z wentylatorem do zasilacza flex atx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przełamałem kabel od zasilacza flex ATX, w zasilaczu włącza się zabezpieczenie, nie wykrywa obrotów wentylatora, wie ktoś gdzie idzie kupić taki wentylator ? Może zastosowanie jakiegoś adaptera dało by radę bo mam wentylator tych samych rozmiarów tylko tam jest standardowe wejście, walnięty wentylator to wejście jst, tych wersji jst jest od groma, jest ktoś w stanie to rozpoznac? Widziałem przejściówki jst na standard tylko czy to będzie pasować i działać ,pomoże ktoś coś poradzić ?

  • Wystawiam jeszcze raz bo poprzedni post dodałem w worklogu co kolwiek to znaczy mam wrażenie że nikt tego tam nie widzi, proszę admina o wyrozumiałość i ewentualne usunięcie z worklogu bądź przeniesienie tego wątku w odpowiednie miejsce pozdrawiam 

IMG_20241005_152946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej wlutować kabelki bezpośrednio pomijając złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy polutował ten przełamany kabel ale nadal nie działa, twierdzi ze tego nie da się lepiej zrobic, że to problem z wentylatorem że zwarcie go rozwalilo,  załączam zdj, dobrze to polutował? Wole was posłuchać bo moja wiedza na temat lutowania jest zerowa a on tak jakby coś kręcił 

IMG_20241005_235615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nasmarkane :) Wygląda źle, ale prąd pewnie przewodzi.

Jaki to w ogóle zasilacz? 
Przełamałeś kabel, czyli co? Pękła izolacja i druciki stykały się ze sobą? Wtedy faktycznie wentylator mógł się uszkodzić, mogło też uszkodzić się coś w sterowaniu wentylatorem w samym zasilaczu - a wtedy wymiana nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz fsp flex guru 500w, przypuszczam ze jak tylko w gniazdo zostanie włożony sprawny wentylator będzie działać, ten zasilacz startuje i wyłącza go przez zabezpieczenie tylko, czy mógłbym zastosować jakiś adapter i wpiąć do gniazda jst w zasilaczu jedna część adaptera kablowego, a do drugiej końcówki adaptera normalny standardowy wentylator, tylko jakie to jest jst w tym psu, albo jak ewentualnie szukać zamiennika wentylatora ,wpisywałem model wentyla w google wyszukalo podobny nawet taki sam ale zwykły 3 pin PWM a tutaj jest potrzebny 4 pin jst wgl wpisałem jst i jak mi Wikipedia pokazała ile jest tych standardów głową mi wybuchla 😅 teraz nie wiem czy to jst wg,odp,za,ph,gh,rcy,itd 🤣

Edytowane przez Naqqur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to kup wentylator jaki ci się tylko podoba i wypuść jakiś miejscem kabelek na zewnątrz i podepnij pod płytę, sam mam tak zrobione u siebie obecnie od jakiegoś czasu żeby mi zasilacz sam nie decydował jakie sobie chce obroty wrzucać tylko ja o tym decyduje :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamysł był taki że praktycznie tak zrobiliem,wymieniłem wentylator na noctue 20mm podłączyłem do płyty, ta noctua to niebo a ziemia w porównaniu z fabryka, postanowiłem odłączyc fabrykę i wtedy pierwszy raz zauważyłem że po 10 sek włącza się zabezpieczenie, podłączyłem stary wentylator jst i wszystko wstało, czyli muszę mieć dwa wentyle, ok nie ma problemu zamontuje go gdzieś z boku niecch leży i pachnie potraktuje go jak kobietę pomyślałem, porobiłem pomiary miernikiem wszystko hula, skręciłem zasilacz podłączyłem wszystko na nowo, i jeb wyłączył się, myślę co jest nie tak znowu, ponownie odłączam wszystko patrzę a tu kabelek przytrzasniety o typowy piczy kłak i teraz się bujam co tu zrobić żeby to jakos ogarnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...