Skocz do zawartości
Fuchman

Obudowa dla RX 6950 XT i Ryzen 7 5800X3D

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Jak w tytule - poszukuje odpowiedniej, przewiewnej obudowy, ponieważ w obecnej (model od Silentium PC, ma już parę latek i był jeszcze w setupie z GTX 1060, modelu nie pamiętam) i czuję w nogach, że już trochę grzeje i karta i procek 😂.

Polecacie coś fajnego np. do 600 złotych? Miałem parę typów m.in. od Fractala, ale ciężko mi się zdecydować. Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BQ 800  !!

Edytowane przez leven
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta się grzeje bo na stock pobiera 350w pod obciążeniem ;)  żebyś się nie rozczarował jak zmiana budy niewiele pomoże, i dopiero obniżenie zegarów na rdzeniu poprawi sytuację, z procem jest odwrotnie przy odpowiedniej wentyacji budy można go schłodzić boxem od ryzena 2600 :E (mam taki sam zestaw)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.10.2024 o 21:49, Send1N napisał:

Karta się grzeje bo na stock pobiera 350w pod obciążeniem ;)  żebyś się nie rozczarował jak zmiana budy niewiele pomoże, i dopiero obniżenie zegarów na rdzeniu poprawi sytuację, z procem jest odwrotnie przy odpowiedniej wentyacji budy można go schłodzić boxem od ryzena 2600 :E (mam taki sam zestaw)

Hej, dzięki za odpowiedź! Wiem jak to jest z tą kartą i jak ona działa przy obciążeniu dlatego obniżyłem zegary, żeby zbić troszkę temperaturę. W zależności od gry na rdzeniu jest od 78 do 83 stopni, więc nie ma źle. Natomiast myślałem też w kontekście procesora, gdzie tam również bezpiecznie zmniejszyłem napięcie i trochę temperatura spadła. Ale ten przewiew czuję, że by się przydał, mimo obniżenia zegarów na RX :D

Informacyjnie, to moja obecna obudowa to SilentiumPC Regnum RG4. Parę latek już ma i tak trochę już czuję, że najwyższy czas zrobić zmianę dla komponentów w środku, żeby faktycznie miały trochę chłodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest referent że mimo obniżenia zegarów rdzenia masz po 80c w grach? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Send1N napisał:

To jest referent że mimo obniżenia zegarów rdzenia masz po 80c w grach? :E 

Nieeee, to wersja XFX Speedster. Możliwe, że też podaje temperaturę z obecnego profilu jaki mam w Radeon Adrenaline i nie pamiętam jak jest na jeszcze niższych zegarach (obecnie mam chyba na max 2300 i min 2200, a wcześniej grałem przy max 2200 i min 2100 + napięcie jakoś 1110-1120, coś takiego). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą wersję 6950xt i na min 2150 max 2250 napięcie 1155mv nie przekraczam 65c pod maksymalnym obciążeniem :E a krzywą mam ustawioną tak że od 60 wbija na sztywno 1250rpm i wyżej nie wychodzi, chyba rzeczywiście coś w tej twojej budzie przeciąg nie halo ale łatwo to można sprawdzić ściągając boczny panel testowo. Możliwe też że sama karta jest usyfiona albo pasta jest do zmiany.

Swoją drogą to bez żadnego UV na maksymalnych zegarach (2650mhz) z power limitem na +20 mam niższe temperatury od ciebie jak karta ciągnie wtedy 400w (75 max) z tym że to już trzeba dać te 1800-2000rpm.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Send1N napisał:

Mam tą samą wersję 6950xt i na min 2150 max 2250 napięcie 1155mv nie przekraczam 65c pod maksymalnym obciążeniem :E a krzywą mam ustawioną tak że od 60 wbija na sztywno 1250rpm i wyżej nie wychodzi, chyba rzeczywiście coś w tej twojej budzie przeciąg nie halo ale łatwo to można sprawdzić ściągając boczny panel testowo. Możliwe też że sama karta jest usyfiona albo pasta jest do zmiany.

Swoją drogą to bez żadnego UV na maksymalnych zegarach (2650mhz) z power limitem na +20 mam niższe temperatury od ciebie jak karta ciągnie wtedy 400w (75 max) z tym że to już trzeba dać te 1800-2000rpm.

Wnętrze czyszczę dość systematycznie, więc raczej to nie kwestia syfu. Ewentualnie kwestia pasty, o której mówisz, ale w tym przypadku wolałbym ją dać do serwisu i żeby sami to zrobili, bo nie lubię się bawić w rozkręcanie karty 😛

 

Jakbym dał bez UV maksymalne zegary to by pewnie na rdzeniu doszło do 90 stopni, bez żartu.

 

Zrobię dzisiaj testy na takich samych wartościach jak Ty masz i się przekonam dodatkowo jeszcze raz. Dam znać jakie są temperatury na rdzeniu.

Edytowane przez Fuchman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiego zestawu pasuje fajna pojemna i trzymająca niskie temperatury obudowa  z zamontowanym aktywnym chłodzeniem  :lol2: Można używać całkowicie bezwentylatorowy zestaw - w zestawie skrobaczka do lodu:

https://allegro.pl/oferta/mala-zamrazarka-wolnostojaca-klarstein-35l-2-polki-srebrna-15782427417?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=MjJhY2M5NzYtNWEwZC00ZTljLWEyMmYtNDcxZjI0Yzg5OTE3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=828d126a-ff36-42f4-9c8f-4d58fbc34e78

Edytowane przez leven
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, leven napisał:

Do takiego zestawu pasuje fajna pojemna i trzymająca niskie temperatury obudowa  z zamontowanym aktywnym chłodzeniem  :lol2: Można używać całkowicie bezwentylatorowy zestaw - w zestawie skrobaczka do lodu:

https://allegro.pl/oferta/mala-zamrazarka-wolnostojaca-klarstein-35l-2-polki-srebrna-15782427417?bi_s=ads&bi_m=leftpanel&bi_c=MjJhY2M5NzYtNWEwZC00ZTljLWEyMmYtNDcxZjI0Yzg5OTE3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=828d126a-ff36-42f4-9c8f-4d58fbc34e78

Chyba w punkt! 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pasty PTM i na 6950xt można lecieć 2500-2600MHz w "chłodzie", gdy na paście fabrycznej było bardzo gorąco...sprawdzone na mojej karcie (asrock phantom gaming) :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzysiak napisał:

Zamiast pasty PTM i na 6950xt można lecieć 2500-2600MHz w chłodzie :D 

Zima idzie, to może na ogrzewaniu mieszkaniowym zaoszczędzę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...