Skocz do zawartości
Asag

Screen tearing którego nie mogę zlikwidować, czy może coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyświetlaniem obrazu w moim komputerze. Tzn praktycznie od zawsze widać było delikatne punktowe migotanie ekranu (takie jakby rwące paski) na pulpicie w Windows i w przeglądarce zwłaszcza jeżeli tło było jednolite ale do tej pory mi to nie przeszkadzało bo w grach tego nie zauważyłem. Aż dzisiaj zainstalowałem Microsoft Flight Simulator 2020 i po prostu patrzeć się na to nie da. Takiego migotania, rwącego się obrazu i pojawiających się migających pasków to jeszcze nigdy nie widziałem zwłaszcza gdy tłem jest błękitne niebo. 

Szukałem w internecie i większość poradników sprowadza się do włączenia VSync globalnie w panelu sterowania NVidia i wyłączeniu w grach. Do tego limit klatek jakieś 5 fps poniżej odświeżania monitora. Niektórzy zalecali też włączenie trybu niskiego opóźnienia i opcji NVidia Reflex. Przetestowałem już chyba wszystko i nic nie pomaga. Poniżej moja specyfikacja i screen z panelu NVidia. Co mam zrobić aby wreszcie obraz przestał się tak rwać? Czy to coś z opcjami w grze? W panelu? A może w monitorze? Overlock w opcjach LG wyłączony i Adaptive-Sync włączony podstawowy (jest jeszcze wyłączony i rozszerzony). 

CPU Ryzen 5600, GPU RTX MSI 4070Ti, monitor LG 27GP850 165 Hz. 

A tu screen z panelu NVidia:

 

nvidia.jpg

 

Edytowane przez Asag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już pewności czy to screen tearing czy flickering więc nagrałem filmik. Nagrałem komórką bo nie byłem pewien czy program do nagrywania przechwyci te błędy ale i tak widać je bardzo dobrze na tym nagraniu (w trybie pełnoekranowym) głównie na górnej części ekranu gdzie jest błękitne niebo a na żywo wygląda to  jeszcze gorzej. Gdzie szukać przyczyny? 

 

Edytowane przez Asag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja tyko kiedyś sprawdzałem, że nie da się kupić cyfrowo wersji z PSNu jak masz zainstalowana plusową (miałem 13 sentinels z extra i nie chciał mi kupić wersji cyfrowej jak była na promocji)
    • W sumie jeśli chodzi o płytę główną to tak port RGB wiadomo ale zależy mi żeby miała Pcie x16 5.0 i do dysku jedno miejsce pcie 5.0x4 i displayport 1.4  USB 4 nie potrzebuje wifii też w ogóle nie.Oczywiście socket AM5 fajnie jakby coś dało się podkręcić tego procka 9800x3d.Taka do 1000zł byłaby fajna ale nie znalazłem jeszcze.   
    • Dokładnie tak, kiedy sprawca przyznaje się do popełnienia danego czynu, współpracuje, okazuje żal z zaistniałej sytuacji, przeprasza. Po spełnieniu określonych warunków policjant może skorzystać z tej formy. Pouczenie stworzono w celu niekarania błahych przewin, typu zarysowanie komuś zderzaka(najczęściej tego typu kolizje występują), już nie mówię o dotknięciu/zetknięciu części pojazdów bez żadnych uszkodzeń(to też kolizja). Natomiast policjanci nagminnie nie korzystają z tego wobec zwykłych obywateli. Wystarczy sobie pooglądać materiały policyjne i programy telewizyjne dokumentujące pracę drogówki. Mandaty za ledwo widoczne rysy? Zawsze. Wjazd na czerwonym i spowodowanie zderzenia z innym pojazdem(pod warunkiem, że sprawcą jest policjant)? Pouczenie. To jest sprawa do natychmiastowego przekazania do BSWP, bo żaden inny obywatel RP(za wyjątkiem policjantów i polityków) nie dostałby przy tak poważnym czynie pouczenia. W ciągu pewnie kilku godzin mogliby sprawdzić jak wygląda sprawa pouczeń w przypadku policjantów, którzy zajęli się tą sprawą. Przypuszczam, że byłoby ciekawie ;).
    • Hej, dzięki za odpowiedź! Wiem jak to jest z tą kartą i jak ona działa przy obciążeniu dlatego obniżyłem zegary, żeby zbić troszkę temperaturę. W zależności od gry na rdzeniu jest od 78 do 83 stopni, więc nie ma źle. Natomiast myślałem też w kontekście procesora, gdzie tam również bezpiecznie zmniejszyłem napięcie i trochę temperatura spadła. Ale ten przewiew czuję, że by się przydał, mimo obniżenia zegarów na RX Informacyjnie, to moja obecna obudowa to SilentiumPC Regnum RG4. Parę latek już ma i tak trochę już czuję, że najwyższy czas zrobić zmianę dla komponentów w środku, żeby faktycznie miały trochę chłodniej.
    • Nie do końca o taką odpowiedź mi chodziło ale już nie ważne. A co do tego co napisałeś, że jak masz grę na płycie a dali ją teraz w plusie, to już od którejś tam aktualizacji nie trzeba jej na nowo instalować. Masz coś zainstalowanego z płyty dodajesz tą samą grę z plusa do biblioteki i samo się tam to jakoś przestawia, i zmienia się ikonka przy grze z płyty na znaczek plusa. Działa bo już tak dwie gry dodałem, ostatnio nawet TLOU 1 bo dodali do PS Extra. Co do tej sprzedaży używanej PS5. Ja to swoją na razie zostawiam jako taki zapas w razie gdyby Pro nie była już taka Pro w działaniu. Bo w grudniu mam prawie 4 tygodnie urlopu, więc nie chciałbym zostać bez konsoli. A ze sprzedażą jakoś mi się nie pali. Masakra jak widzę te pady co ludzie sprzedają... nawet za darmo bym nie brał. Czy naprawdę tak ciężko jest wyczyścić pada, żeby nie był jakiś obklejony, osmarkany, czy nie wiem co jeszcze tam na nim się za życie znajduje. I czy naprawdę tak ciężko wydać parę złotych na nakładki na analogi aby te oryginalne się nie zniszczyły, bo łatwiej nakładkę później zmienić niż cały analog wymieniać. @Qrdello a ten dysk dodatkowy w sumie czemu sprzedajesz razem z konsolą, nie zostawiasz do Pro, czy masz w planach zakupić inny większy?  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...