Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DIGITAL-REALITY

Wolfenstein (2009)

Rekomendowane odpowiedzi

I na przedpotopowych silnikach da sie gniota zrobic, ze chodzi 15 klatek :) Przykład silnik fear'a i co z nim zrobili w budzetowkach o terrorystach polscy programisci :E

 

Wlasnie Polscy programisci z CI, a Wolfa nie robia Polacy (zeby nie bylo, ze nie umia robic gier, ale akurat CI optymalizowac nie potrafi), tylko ID Software, ktore zna sie na rzeczy i jestem pewny, ze optymalizacja bedzie bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba logiczne ze jesli grafika nie jest super dobra to mozna miec nadzieje na w miare niskie wymagania a ID nie jest firma, ktora nie zna sie na optymalizacji, wiec powinno byc OK.

No wlasnie, że nie jest logiczne. Przeczytaj to, co napisalem wcześniej. Niejednokrotnie gra z gorszą grafiką ma wymagania większe od tych z ladniejszą. To kwestia optymalizacji silnika, a nie jakosci grafiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych filmikach gra bardziej przypomina Medal of Honor, albo Call of Duty, a nie starego, dobrego wolfa :(

Coś czuję, że to może być następny po Quake Warsie gniot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie, że nie jest logiczne. Przeczytaj to, co napisalem wcześniej. Niejednokrotnie gra z gorszą grafiką ma wymagania większe od tych z ladniejszą. To kwestia optymalizacji silnika, a nie jakosci grafiki...

Jezu... Sam tez dokladnie przeczytaj co napisalem. Jesli gra ma gra ma/bedzie miala slabsza grafike niz crysis'y i inne gry o podobnej grafice to mozna sie spodziewac nie wygorowanych wymagan bo wiadome, ze wszystko zalezy od optymalizacji, ale Wolfa tworzy doswiadczona firma, ktora zna sie na rzeczy i optymalizacja zapewne bedzie na dobrym poziomie. Dokladajac do tego jak juz pisalem grafike nie najwyzszych lotow wymagania moga byc dosyc niskie - w koncu to zmodyfikowany silnik, na ktorym smigal Doom 3, wiec raczej wymagania nie beda wygorwane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezu... Sam tez dokladnie przeczytaj co napisalem. Jesli gra ma gra ma/bedzie miala slabsza grafike niz crysis'y i inne gry o podobnej grafice to mozna sie spodziewac nie wygorowanych wymagan bo wiadome, ze wszystko zalezy od optymalizacji, ale Wolfa tworzy doswiadczona firma, ktora zna sie na rzeczy i optymalizacja zapewne bedzie na dobrym poziomie. Dokladajac do tego jak juz pisalem grafike nie najwyzszych lotow wymagania moga byc dosyc niskie - w koncu to zmodyfikowany silnik, na ktorym smigal Doom 3, wiec raczej wymagania nie beda wygorwane...

Widzę, że nie dociera. Chyba nawet się gubisz w tym, co wypisujesz tutaj. Najpierw piszesz, że można spodziewać się niskich wymagań, bo grafika nie najlepsza, a zaraz potem "to wiadome, że wszystko zalezy od optymalizacji". Jedno z drugim sie nie pokrywa, to wszystko zalezy od podejscia i umiejetnosci tworców (ew. jeszcz od czasu, jakim dysponuja). NWN 2 też jedzie na silniku, na którym "jechała" częśc pierwsza, tylko znacznie ulepszonym. I co z tego? Wymagania ma z kosmosu. To, że nowy Wolfenstein nie wygląda rewelacyjnie, nie oznacza, że można spodziewać się niskich wymagań...

 

Oczywiście, oczekuje czegoś innego, obstawiam, że owa gra, o której toczona jest tu dyskusja, będzie chodzić płynnie na niezbyt wypasionych pecetach. Raven zna się na rzeczy i słynie z dobrych i dopracowanych tytułów. Ale jakość grafiki nie ma praktycznie tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie to nowoscia jelsi napisze, ze wiekszosc ososb poklada nadzieje tej gry na swietny multiplayer z czego tworcy na pewno zdaja sobie sprawe i optymalizacja bedzie dobra bo im nizsze wymagania tym wiecej osob bedzie gralo - taka moja opinia. Wszystko zalezy od optymalizacji, ale jesli grafika nie jest super ekstra to latwiej chyba zoptymalizowac silnik, ktory jak juz pisalem jest dobrze zoptymalizowany a ulepszenie go troche raczej nie bedzie skutkiem wielkich wymagan sprzetowych, no ale to tylko przypuszczenia. Ogolnie to chodzi mi o to, ze im slabsza grafa tym wieksza szansa, ze wymagania beda mniejsze, powtarzam SZANSA a nie pewnosc. A co do NWN 2 to wcale nie ma takich duzych wymagan. Zauwaz, ze duze wymagania maja tylko gry glownie stawiajace na grafike i tryb single, a tutaj b. wazny bedzie multi i jak pisalem tworcy o tym wiedza i raczej mozemy sie spodziewac rozsadnych wymagan sprzetowyc, a ja sie tylko modle zebym mogl w tego Wolfa plynnie pograc chocby na low na moim sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I na przedpotopowych silnikach da sie gniota zrobic, ze chodzi 15 klatek :) Przykład silnik fear'a i co z nim zrobili w budzetowkach o terrorystach polscy programisci :E

 

Tego nie zrobili programisci, tylko pewnie zle zrobione modele i na scenie zamiast 3-4mln polygonow bylo ich 14 mln -;-.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bedzie to nowoscia jelsi napisze, ze wiekszosc ososb poklada nadzieje tej gry na swietny multiplayer z czego tworcy na pewno zdaja sobie sprawe i optymalizacja bedzie dobra bo im nizsze wymagania tym wiecej osob bedzie gralo - taka moja opinia. Wszystko zalezy od optymalizacji, ale jesli grafika nie jest super ekstra to latwiej chyba zoptymalizowac silnik, ktory jak juz pisalem jest dobrze zoptymalizowany a ulepszenie go troche raczej nie bedzie skutkiem wielkich wymagan sprzetowych, no ale to tylko przypuszczenia. Ogolnie to chodzi mi o to, ze im slabsza grafa tym wieksza szansa, ze wymagania beda mniejsze, powtarzam SZANSA a nie pewnosc. A co do NWN 2 to wcale nie ma takich duzych wymagan. Zauwaz, ze duze wymagania maja tylko gry glownie stawiajace na grafike i tryb single, a tutaj b. wazny bedzie multi i jak pisalem tworcy o tym wiedza i raczej mozemy sie spodziewac rozsadnych wymagan sprzetowyc, a ja sie tylko modle zebym mogl w tego Wolfa plynnie pograc chocby na low na moim sprzecie.

Owszem, sam liczę najbardziej na multi, bo gdy będzie dobry, to sam sie skusze na nowego Wolfensteina.

 

Wiem, ze pisałeś "może", "mogą", ja po prostu podchodzę do tego inaczej, gdyż widzę, jak jest. NWN 2 akurat jest w glownej mierze nastawione na tryb wieloosobowy. I MA duże wymagania. O maksymalnych detalach mogę sobie pomarzyć, a tak w prawie wszystkich nowych tytulach mogę sobie odpalić w maksymalnych detalach (bez AA) i chodzą zdecydowanie plynniej niż NWN 2, mimo znacznie gorszej grafiki w przypadku tego drugiego tytulu. Maska Zdrajcy jest lepiej nieco zoptymalizowana (nie ma spadków klatek w najmniej spodziwanych momentach), ale wymagnaia sprzętowe ma jeszcze wieksze. I tyle w tej kwestii.

 

Obejrzałem wywiad na gametrailers, na ktorym jest sporo urywków z gameplaya. I musze powiedziec, ze jestem pod wielkim wrażeniem. Wcześniej niezbyt interesowalem sie nowym Wolfensteinem, ale filmik mnie nakrecil na ten tytul mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko irytuja mnie te przypuszczenia jakoby Wolfenstein nie mial jednak pojawic sie na PCty (ostatnia plansza nowego trailera - nie ma wymienionej platformy PC), ale takie rzeczy juz sie zdarzaly i wszystko bylo w normie, czyli gra pojawila sie na PCty normalnie wtedy kiedy miala wyjsc, tylko po co by likwidowali znaczek PC na tej planszy :/. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż - co by nie mówić, to jedno jest pewne: grafika jest po prostu brzydka. Wszystko jakieś takie kanciaste, tekstury marne - ja wiem, że jestem rozpuszczony ostatnimi "Crysisami", ale kurczę - przecież nawet gry na nie najnowszym już enginie Unreala 3 wyglądają o niebo lepiej. Ok, liczy się w ostatecznym rozrachunku grywalność, ale powiem szczerze, że ten najnowszy trailer mocno ostudził mój zapał w stosunku do tej gry. Było nie było, chyba po raz pierwszy gra "ze stajni" (tak, wiem, Raven, ale...) ID Software w chwili wyjścia na rynek jest po prostu zacofana technologicznie. A przecież kilka lat temu to oni nadawali tempo całej branży pod względem grafiki... Cóż, z Crytekiem dziś chyba nikt nie jest w stanie wizualnie wygrać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engine to 35% wygladu gry, nastepne 65% to praca grafikow przygotowujacych modele i tekstury.

Wezmy podnego UT3. Kazdy widzial, jakie mzliwosci renderowania ma ten silniczek. (na przedpremierowych pokzach, typu twarze etc). A kazdy widzi jak to wyglada w grze (jest sporo mniej detalu).

 

Nawet najbardziej napakowana shaderami scena, bedzie zwyczajnie paskudna, jak sie nie zatrudni grafikow ktorzy maja talent ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż - co by nie mówić, to jedno jest pewne: grafika jest po prostu brzydka. Wszystko jakieś takie kanciaste, tekstury marne - ja wiem, że jestem rozpuszczony ostatnimi "Crysisami", ale kurczę - przecież nawet gry na nie najnowszym już enginie Unreala 3 wyglądają o niebo lepiej. Ok, liczy się w ostatecznym rozrachunku grywalność, ale powiem szczerze, że ten najnowszy trailer mocno ostudził mój zapał w stosunku do tej gry. Było nie było, chyba po raz pierwszy gra "ze stajni" (tak, wiem, Raven, ale...) ID Software w chwili wyjścia na rynek jest po prostu zacofana technologicznie. A przecież kilka lat temu to oni nadawali tempo całej branży pod względem grafiki... Cóż, z Crytekiem dziś chyba nikt nie jest w stanie wizualnie wygrać. :)

 

Od razu widac, ze patrzysz tylko na grafike... Zreszta na trailerach grafa z Wolfa nie jest brzydka jak to napisales tylko nie jest "pierwszej klasy" - jest calkiem dobra IMO i ja tam sie ciesze, ze nie bedzie super grafy bo jak pisalem byc moze przelozy sie to na dosc niskie wymagania sprzetowe, a poza tym (chodzi mi o multiplayer) lepiej jest jak grafa jest bardziej "normalna?" niz przebajerowana. Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie w FPS grafika jest najwazniejsza, potem jest fizyka, a potem swoboda dzialania, a potem reszta ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od razu widac, ze patrzysz tylko na grafike...

 

Od razu widać, że... nie rozumiesz co napisałem. :)

Już tłumaczę: grafika jest dla mnie ważna, bardzo ważna przy FPSach, bo po prostu lubie żeby świat w którym się zanurzam, był maksymalnie bliski realnemu. Nigdzie zaś nie napisałem, że grafika jest dla mnie wszystkim. Grywalnośc jest dla mnie wszystkim, jednak grafika jest jej ogromną częścią. I kropka.

A nowy "Wolfenstein" jest po prostu brzydki, a przynajmniej tak wygląda na tym trailerze. Co ciekawe, na screenach np. w CD-Action wyglądał dużo lepiej. Na trailerze wygląda po prostu jak gra sprzed dobrych 5-6 lat. Przypominam tylko, że silnik Doom 3, na którym ponoćchodzi gra, już w momencie premiery nie był za piękny, a od tego czasu upłynęły ze dwie epoki w tej materii. Wnioski nasuwają się same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikeL
Oczywiscie w FPS grafika jest najwazniejsza, potem jest fizyka, a potem swoboda dzialania, a potem reszta ;p.

 

W FPS-ach najważniejszy jest klimat i to, żeby się dobrze strzelało, a potem reszta. :P

 

PS Może jakiś mod zmienić nazwę tematu na "Wolfenstein (2009)"? Bo autor wątku dawno tu nie zaglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież od samego poczatku zapowiedziany byl na PC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to wygląda na ubersoldiera 2 , niektóre momenty to wypisz wymaluj jak bym grał w uber2.a bylo to z tydzien temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi to wygląda na ubersoldiera 2 , niektóre momenty to wypisz wymaluj jak bym grał w uber2.a bylo to z tydzien temu.

Ambitny tytuł :E

Ja mam tylko nadzieję, że tak jak w poprzedniej części znajdą się misje nie tylko SF.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ambitny tytuł :E

Ja mam tylko nadzieję, że tak jak w poprzedniej części znajdą się misje nie tylko SF.

Pzdr

uber 1 i 2 nie byl taki zły, jak na swoje czasy. nadrabiam zaległosci.niektórym produkcjom dzisiejszym brakuje do ubków. i za jakie grosze 9.99 :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gametrailers.com/player/48059.html?type=flv

 

Intro w wysokiej jakości. Dla niecierpliwych, ktorym nie chce sie czekac az wyjdzie pelniak. Bez rewelacji (druga polowa filmiku juz troche ciekawsza, a na pewno bardziej efektowna, szczególnie moment z uzyciem tajemniczego amuletu), ot rzeź na statku nazistów w wykonaniu Blazkowicza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...