Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lord_Master

[Przeniesiony]Szlifowanie E4400 do końca IHS

  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy uda mi się zeszlifować E4400- chyba się udało :)

    • Tak
      33
    • Nie
      79
    • Wypowiem się na forum
      3


Rekomendowane odpowiedzi

A co my mamy do tego czy to zrobisz czy nie? Niech ci sie uda, niech ci sie nie uda, jezeli o mnie chodzi to mi to zwisa. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie rozumiem po co :E liczysz ze jeszcze wiecej z procka wycisniesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś na jakimś forum Q6600 tak wyszlifował i wspominał chyba by nie używać szlifierki, bo wytwarza zbyt duże ilości ciepła. Jego proc ponoć działał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze za duze ryzyko:P i tak masz swietna sztuke ktora podkrecila sie rewelacyjnie po co to psuc?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze za duze ryzyko:P i tak masz swietna sztuke ktora podkrecila sie rewelacyjnie po co to psuc? :P

Dla szpanu przed kumplami??? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak popsujesz to nie będziesz płakał, że na forum Ci kazali? :> .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zepsujesz i będziesz beczał :E. Temperatury i tak masz raczej niezłe, nie warto psuć takiego dobrego procka dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł ten jest bez sensu bo chłodzenia już nie zamontujesz, albo żadne nie bedzie działać albo przy dociskaniu albo przykręcaniu śrubek coś się pokruszy lepiej kupić sobie jakiegos pentiuma 4 na 775 i się z nim pobawić jak cię to ciekawi, choć pewnie są jakieś zdjęcia w necie ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imadło to zły pomysł, gdzieś był temat o tym. Były tam filmiki jak zetrzeć na lustro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłem zeszlifować E4400 do końca IHS

Panie, to ty do rdzenia chcesz sie dorżnąć? :E

 

a tak serio, imadło to trsgiczny pomysl, wez kawałek szkla, przyklej tasma papier i jedziesz procem bez dociskania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomysł ten jest bez sensu bo chłodzenia już nie zamontujesz, albo żadne nie bedzie działać albo przy dociskaniu albo przykręcaniu śrubek coś się pokruszy lepiej kupić sobie jakiegos pentiuma 4 na 775 i się z nim pobawić jak cię to ciekawi, choć pewnie są jakieś zdjęcia w necie ..........

 

Chłodzenie po takim zabiegu to tylko na śruby, do tego od socketu trzeba odmontować te... "pasy bezpieczeństwa" ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie odpisuje to znaczy że już po procesorze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :E

 

Proc w imadle, co za koleś :E

 

IHS jest 'przyspawany' do rdzeni, będziesz miał ciężko się tam dostać, nieuszkadzając po drodze proca. Tym, bardziej szlifierką :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol szlifierka to robisz? BO nie chce mi sie filmiku ogladac.

Papierem sciernym pare h stracisz, ale do rdzenia moze ladnie dojedziesz, w temacie o lappowaniu, ktory gdzies niedaleko jest dawalem linka na XS do Q6600 zlappowanego do rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakraa....

 

Procesor w imadło.... szlifierką? Mimo wszystko powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę się bawić niech to robi ;) To nie jest tak proste jak się wydaje. Poszlifuj sobie najpierw chociaż podstawkę od radiatora, a bedziesz wiedział, że ciężko jest to zrobić aby wyszlifować na płasko. Musisz wziąć pod uwage to, że radiator jest jeszcze wygodny do złapania i mozna łatwo nim szlifować po np tafli szkła. Procesor zaś będzie ci ciężko złapać co może przyczynić się do krzywego wyszlifowania i bedziesz miał problem. Jak dla mnie to bezuzyteczna robota i bezsensowna - ale twój wybór ;)

Życze powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez IHS sie zdejmuje a nie szlifuje na wylot...

 

chyba Emo Ci do głowy odbiło :terefere:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evelan
Narzędzia:

Imadło

szlifierka

różne papiery ścierne

lol już to mnie zaczęło przerażać ;0

w imadło to sobie jaja będziesz wkręcać jak zepsujesz :E

ej wiesz, że stracisz gwarancję xD

3 lata na procesor to sądzę że jeszcze ta gwarancja obowiązuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez IHS sie zdejmuje a nie szlifuje na wylot...

 

chyba Emo Ci do głowy odbiło :terefere:

 

Jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlifierki nie uzywaj bo zbyt duze cieplo wytworzysz jesli juz tak bardzo chcesz sie w to bawic. Chociaz wsumie na minimalnych obrotach i papierowa tarcza to nie zagrzeje sie tak bardzo :) problem tylko zeby bylo idealnie rowno wyszlifowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolo 6h papierem sciernym a nie szlifierka i imadlem, LOL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bicie go po kostkach szybko weryfikowało że nie tędy droga 🙂. No ale długa walka, i później każdy błąd mógł być bardzo zły w konsekwencjach. Gael no aż taki straszny nie był(po Midirze), dość przewidywalny, ale jak go trzymałem blisko w drugiej fazie, to już ta niby trzecia była formalnością 😁 ogólnie bardzo fajne dwa dodatki, nie powiem myślałem że będą "lżejsze" 
    • Cześć, można liczyć na kod na poniższy zestaw? https://www.x-kom.pl/lista/7juw9kwg5
    • A to już zależy od długości szkolenia. Jeżeli mówimy o miesiącu, dwóch i więcej to należało by płacić tyle ile ktoś zarabia. Z zapewnień generała wynika, że chcą zachęcać do aktywnego udziału w wojsku a nie zniechęcać i ludziom niszczyć życie. Wiem, że to frazesy ale to nie 20 wiek i druga wojna światowa teraz z dnia na dzień pakujesz się i wyjeżdżasz do pracy do innego kraju na świecie.
    • Co tu wyjaśniać? Marketing, polityka sprzedażowa, analiza zysków vs strat przy danym zagraniu. Cenzura jest wtedy, gdy z jakichkolwiek powodów ktoś zakrzywia rzeczywistość, albo prawdę historyczną. Gdy ktoś robi grę historyczną z III Rzeszą i Hitlerem, które są prawdą historyczną i WSZYSTKIM pasuje i gra, i design i historia i nic nie budzi niczyich wątpliwości - a tylko "zainteresowanemu" nie pasuje i nagle w grze znikają pacywki, flagi III Rzeszy i charakterystyczny wąsik postaci. Jeżeli 50 krajów dostaje grę w wydaniu oryginalnym, a jeden w zmienionym, to jest cenzura. Po pierwsze KRZYWI całkowicie zamysł gry i wizji, po drugie ewidentnie gwałci prawdę historyczną, bez której całość traci sens, itd itd. Jeżeli ktoś zrobi grę o partii politycznej, jej działaniach, o tym, że na ulicach pałuje się kobiety na demonstracjach pokojowych i... nie przeszkadza nikomu ZAWARTOŚĆ gry (oceniają jako świetną), ale jedynie fakt, gdzie to mam miejsce jest zaporą - świetna wydamy! ale nie może tam być PL tylko... Chorwacja - to to jest już cenzura. Jeżeli jestem devem i zrobię grę o... Conanie albo innym Thorgalu i w ferworze developerki zrobię mu metrowego pindola, a wydawca powie, ale ten metrowy pindol niczemu nie służy. Zamiast przysporzyć odbiorców - nagoni przeciwników, podniesie PG, i co ważne jest obyczajowo głupie albo obrazoburcze = optujemy za skróceniem pindola. Tak będzie lepiej sprzedażowo, wizerunkowo, excelowo. Ma to mieć to sensowną argumentację - a nie być jedynie "widzimisiem" lub niewygodą / niepoprawnością polityczną. Jeżeli nie zmienia treści, fabuły, historii, wydarzeń historycznych (jeżeli są) jest to zwykły lifting marketingowy. Przecież gdyby tej krwi od początku było mało, to nikt nie podnosiłby tematu. ale fakt, że "ktoś nam coś zabiera" jest powodem do sapania. Choć to kompletnie nic nie wnosi do rozgrywki, fabuły, treści. Sapanie na zasadzie "nie, bo nie! oddwać!".   
    • Zostań przy swoim, zmień tylko płytę ale na TUFa. Asrocki są dość, że tak powiem - surowe, nawet te wysokie modele. Z pewnością sam UEFI w ASUSie jest dużo lepiej skonstruowany i bardziej przejrzysty. Masz fajną sztukę 5600, więc póki co nie szukałbym dziury w całym. Do 1440p powinien jeszcze jakiś rok-dwa styknąć. Później sprzedasz całość i przeskoczysz sobie na AM5. Co do inteli to się wypowiadał specjalnie nie będę, ponieważ od dłuższego czasu jak słyszę że strugają te same klocki podnosząc jedynie zużycie W to jakoś nie mam potrzeby patrzenia w tą stronę. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...