Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Firekage

Catalyst 9.4 - Kotor w akcji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak wiecie od paru dni na www dostepne sa bety 9.4. Sam akurat zassalem jednak nie sprawdzalem ich jeszcze ze wzgledu na wyscigowy weekend F1 - nagrywanie on :E

 

http://www.tomshardware.co.uk/forum/page-262605_15_0.html

http://forums.techpowerup.com/showthread.p...277#post1301277

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=292307

 

Jak narazie pierwsze testy z AMD.COM sa optymistyczne :E

 

1:

Heck, guys... just use beta 9.4 (8.60-090316a, BTW. The name looks like it's some yet unpublished 9.3 update.)

 

The framebuffer effects do work fine with them for me in both WinXP 32 and Vista 64. Soft shadows also do work fine with these drivers on both systems, though on vista64 soft shadows cause terrible slowdown (12fps). On WinXP everything works perfect and fast!

 

It made my day, since I just begun to replay this game recently.

 

Edit: It runs with good framerates with softshadows in Vista 64 too. I just had to disable vsync (it's kind of weird on vista, vsync on: 12fps, vsync off: 90fps @ 1680x1050 and 4xFSAA, if softshadows are disabled, then the fps is properly capped at 60). Still, no support for eax makes me play it in WinXP anyway (I really do like those blaster fire sounds coming from behind my back

2:

I tried with 9.4 beta and almost everything is ok, glow is back, motion blur is back, no dark bug... EAX works fine with Creative Alchemy (Audigy 2 ZS), resolution 1680*1050 8AA 16AF, Framebuffer on...

 

Only thing is that frame rate is capped to 30 fps when frame buffer is enabled, vsync off or disabling vsync solves the problem.

 

Gdyby ktos nie wiedzial ocb. z framebufferem , z problemem to screen z 9.3 na XP:

2v97ndw.jpg

(interesujaca rzecza jest to , ze na Viscie tej pikselozy nie ma , ale efekty rowniez nie dzialaja choc ze speedem da sie juz grac. Pod XP mozna wylaczyc frejma bo i tak efektow nie widac :E )

 

Jak wspomnialem , ponoc rozwiazuja ten problem. Sam sprawdze pozniej , moze to jakis prima aprilisowy durny zart ze strony forumowiczow AMD.COM , ale stery sa i to jest fakt. Swoja droga, byly dwie wersje tych bet to jest 9.4 oznaczonych jako 8.5xx oraz 8.6.

 

Zapraszam do komentowania , zas Moderacje prosze o to by tematu nie smietnikowala , jesli to fejk tak wyedutuje sie i odswiezy przy oficjalnych. Dziekowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna

Jeśli to prawda to oto dowód na to że chłopaki z Catalyst Crew przejmują się feedbackami które się do nich wysyła ;).

 

Mimo że nie mam kotora to zapowiada się ciekawie, nie ukrywam. Będę bacznie przyglądał się rozwojowi wydarzeń w kwestii nowych driverów bo może fixy obejmą większą ilość tytułów, byłoby miło gdyby i te moje :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, w końcu 9.4 to pierwsze stery, które obsługują tylko R600-700, także ja od samego początku miałem nadzieję, że coś pozytywnego się w nich zmieni ;-) (DXVA... are you there ? :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już testował? Jeśli tak jak się sprawują? Jakiś przyrost wydajności/zmiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NightKing

Ja testowałem. W GTA IV ogromny boost, o czym już pisałem w topicu, poza tym bez większych zmian, oprócz tego, że nie działają na przekombinowanym biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi GTA IV wcale się nie uruchomiło. Wyskakuje błąd DD3D80 :(. Powróciłem do 9.3 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akie juz sa sterowniki ati, co nie black bull? ;]

Poszukaj co oznacza słowo beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akie juz sa sterowniki ati, co nie black bull? ;]

Nie są takie. Sterowniki 9.4 jeszcze nie wyszły, tylko w sieci jest wersja beta. Zapewne w wersji finalnej ten błąd zostanie naprawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akie juz sa sterowniki ati, co nie black bull? ;]

Masz cos jeszcze glupiego do dodania? Juz wczesniej klepales o podlaczaniu 2 monitorow , o dvi i tez Ci pokazalem , ze dziala.

 

 

Wracajac do tematu.

 

Tak sa widziane w systemie , zwroccie uwage na kreske , ktora dodalem aby podkreslic ocb :

2pyq2ib.jpg

 

Teraz to co kotorowcy lubia najbardziej.

 

9.4 - Kotor 2 - XP - stoje :

24odea9.jpg

 

9.4 - Kotor 2 - Xp - biegne z odpalonym MASTER FORCE SPEED , wszystko dziala czyli potwierdza sie to co pisano o nich na www,:

mmtlhc.jpg

 

Pozniej zrobie swicza na Viste i zobaczymy co tam w innych grach.

 

Jak narazie cieszy mnie to niezmiernie , mozliwe ze dopracowali OpenGLa skoro Kotor 2 lazi poprawnie , a odpalajac MASTER FORCE SPEEDA oraz FORCE SPEEDA dostawalismy to co w pierwszym poscie.

 

Przyznam bez owijania , ze cieszy mnie to , cieszy dlatego , ze uwielbiam ta gierke i nie wazne , ze ma to juz pare ladnych lat na karku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC2 bez zmian

Fallout 3 jest poprawa wydajności + kreski na styku wody z lądem zostały

Dead Space bez zmian + dalej nie działa AA

Prince of Persia bez zmian

Left 4 Dead bez zmian

CoD WaW bez zmian

Crysis DX10 dalej zacina się ładowanie poziomów z włączonym Catalyst A.I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czekałem na to też tyle czasu i się doczekałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Crysis DX10 dalej zacina się ładowanie poziomów z włączonym Catalyst A.I.

U Ciebie , przed sekunda sprawdzalem i chcialem o tym samym napisac. DZIALA - AI ON na ADVANCED i plansza wgrywa sie bez problemow pod DX10 na Viscie.

 

Edit

Sprawdzalem jeszcze kolejne 2x wylaczajac w ogole gierke , odpalajac ponownie - dziala za kazdym razem.

 

Fallout 3 jest poprawa wydajności + kreski na styku wody z lądem zostały

Wina gry , to samo jest na GFach co Max juz pokazywal na swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U Ciebie , przed sekunda sprawdzalem i chcialem o tym samym napisac. DZIALA - AI ON na ADVANCED i plansza wgrywa sie bez problemow pod DX10 na Viscie.

 

 

Wina gry , to samo jest na GFach co Max juz pokazywal na swoich.

:thumbup:. Na 98GT też to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fire mylisz osoby ;p to nie ja pisalem o monitorach :) a i o dvi tez nic nie pisalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fire mylisz osoby ;p to nie ja pisalem o monitorach :) a i o dvi tez nic nie pisalem :)

Ty sie tam udzielales tak samo jak tutaj - "problem i spadam bo nie mam argumentow".

 

 

Czytalem na PPC , ze ponoc dzis maja wyjsc oficjalne. Swoja droga , na betach 9.4 nie chodzi mi Max Payne 2 :D

(app. requires DX9 comp. graphic adapter)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna
:thumbup:. Na 98GT też to jest.

Potwierdzam, znajomego GTX+ ma to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytalem na PPC , ze ponoc dzis maja wyjsc oficjalne.

Oby to była prawda... BTW ktoś kto ma 9.4 moze porównac ze starymi w np 3DM czy jakiejś grze ?

 

BTW:Może by zmienić nazwę topicu na Ati Catalyst 9.4 czy jakos tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość NightKing

Powiem Wam wprost: SSIJCIE, bo już są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj linka

nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie znać jak się sprawują na dwóch monitorach, bo ja już nie mam nerwów na to. Zawsze jak się pojawiają nowe sterowniki od ATI, to mam półgodzinnego wkur** i jestem niemiły dla otoczenia, więc dziś nie instaluje, tylko idę obejrzeć grzecznie mecz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam wprost: SSIJCIE, bo już są smilies/smile.gif

 

Ładnie to tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EvilKillaruna
Ładnie to tak :P

ATI: "ssij nam drajwery" :rotfl:

 

 

Dajcie znać jak się sprawują na dwóch monitorach, bo ja już nie mam nerwów na to. Zawsze jak się pojawiają nowe sterowniki od ATI, to mam półgodzinnego wkur** i jestem niemiły dla otoczenia, więc dziś nie instaluje, tylko idę obejrzeć grzecznie mecz :]

Dziwne, ja jakoś instaluję i instaluję i wszystko ok... ;)

Poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...