Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kepa416

Renault Megane II ph I 1.5 dCi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w związku iż w którymś z tematów szukałem samochodu dla Siebie i obiecałem załączyć fotki po zakupie, wpadłem na pomysł zrobienia nowego tematu już po 3 tygodniach używania samochodu. Wcześniej jeździłem seatem toledo (prawko mam od lipca) to auto jest dla mnie diamentem większość doświadczonych pomyśli sobie po co takiemu taki samochód, ale nie jestem jednym z tych co palą gumę na każdych światłach, auto służy jako środek transportu do szkoły i pracy jak i na weekend z dziewczyną. Auto kupione z pewnej ręki sprowadzone z Francji, troszkę po obijane w środku ( uchwyty drzwi kilka rys na desce rozdzielczej ) z wierzchu kamyczki po autostradach i kilka drobnych parkingowych wyczynów. Silnik idealnie chodzi zawieszenie i cały spód idealny. Kilku mechaników go widziało i jest naprawdę zadbany. Teraz cała moc w moich rękach aby doprowadzić go do stanu perełki. ( za zamazanie tablic przepraszam ale te numery nie są na mnie zarejestrowane.)

 

 

Parametry:

 

- silnik 1.5 dCi 82 KM

- przebieg 156,2 km

- produkcja '2005

- dwuosobowa

 

Wyposażenie :

 

- klimatyzacja

- 2x el szyby

- przyciemniane szyby

- Alufelgi Renault 16' ( opony Bridgestone )

 

 

Plany :

 

- Pomalować lusterka i listwy

- Daszek na tylną szybę

- Poprawić pomysł poprzedniego właściciela z zamazywaniem rys korektorem

- Nowe Alu na wiosnę ( czarne z czerwonym paskiem na rancie )

- Wymiana tarcz i klocków

- Pomalować dach na czarno

- Dopasować lewą stronę do reszty auta

 

W sumie czekam na ciekawą aranżację auta w takim kolorze wiem że czarne felgi wyglądają zabójczo fajnie korcą mnie czarne plastiki aby zrobić je w kolor nadwozie. Tak żeby się odróżniała od reszty i straciła wygląd auta dostawczego.

 

00d87df3683114b9m.jpg

8422cb284c675cc3m.jpg

9ed420b36a7dadefm.jpg

0f79c5f70379b0d0m.jpg

943cf6f8f696d475m.jpg

e21ae9e9bf6757d0m.jpg

 

25.07.2010 Podłokietnik i zaciski

 

940a83eb8e36cf2em.jpg 2e53e2ec7155333em.jpg c8287beda8e475ebm.jpg 4ef33388cd29e47bm.jpg 77884b76e282970bm.jpg 658d5ce4d876c1cbm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile pali? bo mój znajomy ma taką i mowił że w trasie nawet 4l pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auta jest zarejestrowane jako ciężarowe więc jego cena nie do końca ustalona z racja układu iż jest ono w rodzinie kupione a ja mam niespełna 18 lat i auto jest prezentem sam do końca nie wiem ile wyniósł jego zakup ale na allegro kilka modeli jest i wachają się od 18 do 22 k te droższe z mniejszym przebiegiem.

 

Pali po 600 km przejechane i 30 litrów zeszło z baku realnie. Komputer pokazał 3 litry mniej i spalanie w granicy 4.8 litra, ale to tylko i wyłącznie w mieście co do osiągów to słyszałem 3.5 litra nawet potrafiła spalić w trasie przy spokojnej jeździe. Co postaram się przetestować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamika 82 KM i do tego 1.5 dCi turbina od 1800 obrotów 1-3 biegi czuć i to mocno jak na taka moc. Ale nie miałem porównania z mocniejszymi silnikami tej serii. Więc nie wypowiem się do końca. ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam własnie bo u nas w rodzinie jest Meganka 1.9 120 KM i tnie ostro :) szła równo z troszke mocniejszym Seatem Leonem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie narzekać na dynamikę nie można było by to grzechem bo przy tym spalaniu można przymknąć oko na to że nie ma 8 sek do setki ; ] nawet dynamiczna jazda nie jest straszna dla niej, dla porównania HDI w C4 110 KM spaliła w trasie 7.5 litra przy 160 - 180 na trasie Wrocław KAtowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wózek przyjemnie się prezentuje, nie powiem. sam też jeżdżę czasami renówką (ojca) tylko, że laguna2ph1 04' 1.9dci 120km. ogólnie to fajny masz silniczek w tej megance skoro z 1.5 diesla wypluwa 82km aż (gdzie przy takiej pojemności starsze benzyny miały tyle).

szerokości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby tylko jakos to wyglądało to bym może i brał po uwagę, ale to ... nie wygląda wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno stałem się posiadaczem Megane II 1.5dci, tyle że kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyby tylko jakos to wyglądało to bym może i brał po uwagę, ale to ... nie wygląda wogóle.

Sedan i kombi są ładne, hatchback jest ładny tylko z przodu :P nie wiem co oni myśleli robiąc ten tył, u mnie to dyskwalifikuje ten samochód ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 17" kołach Megane II Kombi 1.5 dci 82km głównie nadaje się do laansu, choć z racji momentu też szło tym w miarę sprawnie się poruszać;

Mieliśmy u siebie taką Megane;

 

Kombi, 1.5 dci, ori 205/45/17" koła;

 

Spalanie na takich kołach wynosiło ~5-6l w mieście, rekord brata to 75% A4 25% po Krakowie: komputer pokazał 3.9l/100km/h;

Więc da się zejść do takich wartości;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki zakupu, ale lej tylko najlepsze paliwo typu v-power czy ultimate. Szef ma ten silnik w kangurze - przy ~120 tys. siadła pompa i cos tam jeszcze i cos tam jeszcze - koszt naprawy na regenerowanych częściach ponad 4 tys. PLN a paliwa najgorszego nie lał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna Ci dobrze sluzyc. Mocnejsza wersje tego silnika ma ojciec w swojej lalce - 1.9 dCi 120 konikow z '05. Autko cisnie spokojnie, ale i masa duzo wieksza od Twojej meganki. Generalnie diesele renault, pomijajac wrodzona ciagote niektorych podzespolow do psucia sie sa i ekonomiczne (relatywnie) i dostarczaja wystarczajaco duzo mocy, zeby auta nie zmulic.

 

Tylko ten kolor... >.<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocnejsza wersje tego silnika ma ojciec w swojej lalce - 1.9 dCi 120 konikow

Przecież kepa416 ma 1,5 a nie 1,9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na wtryskiwacze (u mnie juz 3razy wymieniane) i pamiętaj żęby filtr paliwa wymieniać max co 10tyś km. Co do spalania to na trasie przy max ekonomicznie jeździe da się zejść ponizej 4L ale realnie warunki mieszane 5,5-5,7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważaj na wtryskiwacze (u mnie juz 3razy wymieniane) i pamiętaj żęby filtr paliwa wymieniać max co 10tyś km.

:o oż masakra :kwasny:

 

 

Jak będziesz pakował czarne fele, malował dach na czarno, to jeszcze proponuję lekko szyby przyciemnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładna, podoba mi się ta meganka, moi rodzice mają scenica II z takim silnikiem tylko 106KM, w trasie ze śląska nad morze spalanie średnie które pokazał komputer to 4,9l , po małym mieście około 6l na 100, czasem mniej czasem więcej, generalnie bardzo oszczędny silnik. Co do wtryskiwaczy zależy jakie masz ;) wkładali tam albo siemensy albo jakieś włoskie (nazwy nie pamiętam), jak siemensy to się nie musisz martwić, bo powinny długo dać rade (u nas są siemensy, jako że wersja bogato wyposażona, nawet nie była dostępna w polskich salonach), ale tak czy siak wszystko zależy jak będzie traktował silnik ;)

Co do wyglądu, białe są ładne, tylko te listwy nieszczęsne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód ze swoim tyłem wygląda jak żaba :D Ah te żabojady.

 

Ale jest ładny i renowki są fajne przekonasz się sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gratki zakupu, ale lej tylko najlepsze paliwo typu v-power czy ultimate. Szef ma ten silnik w kangurze - przy ~120 tys. siadła pompa i cos tam jeszcze i cos tam jeszcze - koszt naprawy na regenerowanych częściach ponad 4 tys. PLN a paliwa najgorszego nie lał.

 

Uważaj na wtryskiwacze (u mnie juz 3razy wymieniane) i pamiętaj żęby filtr paliwa wymieniać max co 10tyś km. Co do spalania to na trasie przy max ekonomicznie jeździe da się zejść ponizej 4L ale realnie warunki mieszane 5,5-5,7

 

Ta jest najniższą wersją tego modelu a wiem że były 3. Paliwo będzie tankowane prosto od dostawcy na dolnośląskim Tato pracuje na stacji paliw gdzie Orlen jest jedynym dostawcą i złego by nie dał nalać jej do baku.

 

Jak będziesz pakował czarne fele, malował dach na czarno, to jeszcze proponuję lekko szyby przyciemnić.

 

 

Przecież są przyciemnione ;]

 

 

Co do wyglądu, białe są ładne, tylko te listwy nieszczęsne ;)

 

 

Listwy będą u lakiernika w najbliższym czasie. Razem z poprawkami lakierniczymi

 

 

 

Ten samochód ze swoim tyłem wygląda jak żaba :D Ah te żabojady.

 

Ale jest ładny i renowki są fajne przekonasz się sam.

 

Mój wujek mówi na nią żelazko. ;] Ale światła i to ścięcie szyby przypomina żabę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meganka 2 zawsze spoko. Wnętrze mi się podoba.

Na bank zepsuje Ci się zamek schowka pasażera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drobnych usterek to obecnie jestem na poziomie szukania wibrujących plastików i wody w lewej kieszeni drzwi. ;] Plastiki są denerwujące i brzęczą ; / do tego szyby skrzypią ? . Słyszałem też i awaryjności czytnika kart i nich samych. No i szybko wypalające się żarówki. ; ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poprzednicy mówili, uważaj na wtryskiwacze to najbardziej lubiąca się psuć rzecz w tym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem autko fajne, gdyby nie ten tył ;) Ale ważne że jesteś zadowolony i Ci się podoba :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...