Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Kingston V300 120GB za 300zł to dobry wybór czy lepiej dopłacić do czegoś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacić do Crucial M4 128 GB 25 zł albo 35 zł do Sandisk ultra plus 128 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim wypadku brałbym Cruciala M4, chyba, że to 10 złotych więcej za Sandiska przekłada się na lepszą jakość? :)

 

EDIT: Zamówiłem tego Cruciala. Wiem, że obowiązkowo należy wyłączyć automatyczną defragmentację. Macie jakieś inne wskazówki co do eksploatacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eksploatować ;)

 

BTW defragmentacja sama się wyłączy i wszystko co trzeba podczas instalacji systemu (win 7 i nowsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz chcialem kupic cos wydajnego... lepszego niz 840 pro jesli jest mozliwosc bo na te chwile wlasnie taki jest moj wybor. Warunki pracy ? Nic nadzwyczajnego pewnie W8 kupie wirtualne maszyny plus gry i reszta to typowo domowe zastosowania... glownie biore ssd dla wygody bo ocz agility 3 z 60 gb to za malo pewnie to nie seagate co ma wypracowane 13 tys godzin i czasem nie domaga ale z tym ssd tez mialem problem po 2 tyg od zakupu byl wymieniany na nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cos lepszego niz 840 pro bedzie ciezko, bo dyski szybsze dzieli tak naprawde marginalna roznica wzgledem samsunga. Jedyne wyjscie dla osob juz majacych SSD ale poszukujacych kopa wydajnosciowego to SSD na PCIE lub RAID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączę się do dyskusji, planuje kupić w połowie grudnia dysk SSD. Myślę nad 250Gb jakimś na którym ma byc postawiony system Windows 7, Office, Kaspersky internet secruity 2013/2014 i ewentualnie 1 lub 2 gry.

Co byście zaproponowali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przejrzał choć kilka ostatnich stron to byś się dowiedział że co chwila są powtarzane dokładnie te same hasła...od kilkuset stron na dobrą sprawę...

 

Od najtańszego;

SanDisk Ultra Plus

Crucial m4 (najwolniejszy i najstarszy z zestawienia ale o sprawdzonej trwałości i niezawodności, choć reszcie też nic nie można zarzucić)

Plextor M5S

Samsung 840 EVO

Plextor M5Pro

Samsung 840Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje ci bardzo za szybka odpowiedź. Powiec mi jeszcze na długo wystarczają te dyski ? jak z ich żywotnością ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić Goodrama Play 62GB, nówka z gwarancją 2 lata (wyprzedaż "staroci" w sklepie u mnie) za 145zł? Wiem, że jest bardzo słaby, ale ja mam płyte z Sata2 bez AHCI Od razu mówię, że 120GB nie kupuję, bo 60 wystraczy mi w 100% (nawet teraz wykorzystuję tylko w 45% HDD 250GB). Znalazłem taki test.

post-80008-138479321884_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pendrive jest kilka razy szybszy, to jest SSD pierwszej generacji. Poszukaj używki, może jakiegoś Intela X25 znajdziesz. Nawet bez gwarancji będzie więcej wart...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że pytanie może zabrzmieć głupio ale dlaczego dyski SSD mają takie duże ceny ? jest jakaś szansa że w przyszłym roku ceny spadną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec samsung pro 256... szczerze to mialem nadzieje na znalezienie czegos lepszego bo jakiej czlowiek elektroniki nie kupi tam samsung

Zgodze się (choć to normalne dla koreańskich firm produkować "wszystko") i sam bym kina domowego czy TV od nich nie kupił ale SSD robią naprawdę porządne.

 

wiem że pytanie może zabrzmieć głupio ale dlaczego dyski SSD mają takie duże ceny ? jest jakaś szansa że w przyszłym roku ceny spadną ?

Bo jest tak gigantyczny popyt na smartfony/tablety i wszelkie tego typu urządzenia w ktorych znajdują sie te same pamięci NAND.

Nie licz na wielkie spadki, moim zdaniem maks 10€ średnio na dyski z dolnej półki będzie o ile coś się nie wydarzy i ceny nie pójdą w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chę doposażyć swojego laptopa w drugi dysk - SSD oczywiście :) po wszelakich kalkulacjach myślę że na system i podstawowe używane przeze mnie aplikacje wystarczy 64gb. w laptopie mam procesor i3, 6Gb ramu noo i obsługę sata3. Czy idąc tropem cena/jakość najsensowniejszy będzie zakup polecanego tutaj sandisk ultra plus? (Swoją drogą czym różni się wersja NB od PC na redcoon.pl? Bo cenowo to jest 50zł...) Czy lepiej jednak dołożyć do czegoś lepszego? Co do użytkowania, na pewno wejdzie tam win8, pakiet office, photoshop i może przez najbliższe kilka miesięcy autocad, nie przewiduję żadnych gier itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to nie wiem czym się różni ale podejrzewam, że wersja PC ma dodatkowo kabel i sanki. Według mnie jeśli brać 64 GB to cena/jakość ten Sandisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial M4 jutro będzie u mnie. Nie mogę się doczekać :) Strasznie jestem ciekaw czy faktycznie będzie, aż taki przyrost w komforcie korzystania z PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij filmiki na youtube a będziesz miał przedsmak tego co czega Cię do przesiadce na ssd. 5 min temu pokazywałem kumplowi jak szybko działa lapek z ssd i powiedział wymowne : "wow".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko czy przed montażem dysku SSD powinienem poustawiać coś w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk zamontowany. Jeszcze nie mam ramki montażowej, więc na kilka dni przykleiłem go po prostu taśmą do spodu obudowy - chyba nic mu nie będzie z tego powodu?

No i mam jeszcze pytanko w jaki sposób mogę sprawdzić czy wszystko gra z wydajnością dysku? Jakieś benchmarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Do tego dysku, czy do tego adaptera? Czego dokładnie oczekujesz?
    • U NV przez lata wygląda to mniej więcej tak: - segment niski to wszystko do x4xx, - segment średni od x5xx do x6xx, - segment wyższy od x7xx do x8xx, - dla entuzjastów od x8xx Ultra/GTX/Ti wzwyż. Pomijam oznaczenie "SUPER", bo to tylko nowsze wersje. Zrobiłem małe zestawienie od 2004 r., czyli praktycznie z ostatnich 20 lat dla segmentu średniego i wyższego. Ceny premierowe. 2004 r. - 6800 GT PCIe - 399$              2004 r. - 6600 GT PCIe - 199$ 2005 r. - 7800 GT PCIe - 449$              2006 r. - 7600 GT PCIe - 199$ 2006 r. - 8800 GTS 640MB - 449$        2007 r. - 8600 GT - 159$ 2008 r. - 9800 GT - 159$                      2008 r. - 9600 GT - 179$ 2008 r. - GTX 280 - 649$                      2008 r. - GTX 260 - 449$ 2010 r. - GTX 480 - 499$                      2010 r. - GTX 460 1GB - 229$ 2010 r. - GTX 580 - 499$                      2011 r. - GTX 560 - 199$ 2012 r. - GTX 680 - 499$                      2012 r. - GTX 660 - 229$ 2013 r. - GTX 780 - 649$                      2013 r. - GTX 760 - 249$ 2014 r. - GTX 980 - 549$                      2015 r. - GTX 960 - 199$ 2016 r. - GTX 1080 - 599$                    2016 r. - GTX 1060 6GB - 299$ 2018 r. - RTX 2080 - 699$                    2019 r. - RTX 2060 - 349$ 2020 r. - RTX 3080 - 699$                    2021 r. - RTX 3060 12GB - 329$ 2022 r. - RTX 4080 - 1199$                  2023 r. - RTX 4060 - 299$ Zaznaczyłem najniższe i najwyższe kwoty. 9800 GT w sumie chyba należałoby pominąć, to był głupi okres w wykonaniu NV, która pudrowała ile tylko się dało wtedy układ G92. Najszybszy 9800 GTX wcale nie błyszczał na tle 8800 GTX/Ultra, więc ceny były niskie. Za to wycenę RTX-a 4080 przemilczę. A teraz średnie kwoty po podliczeniu. Segment średni x6xx ~ 255$, segment wyższy x8xx ~ 571$. I jeszcze średnie bez skrajnych (tych kolorowych) wartości; segment średni ~ 247$, segment wyższy ~ 553$. Interpretację pozostawię już wam.
    • W zasadzi to wydawca zrobił to Tyle, że my już od lat mamy ceny bardzo zbliżone w przeliczeniu na PLN do cen w EU euro. Gra w EU kosztuje 40euro czyli ~170pln. Na Polskę dali 150pln.
    • Dobre ceny sprzedają się najwyżej w ciągu paru dni, wiec trzeba zaglądać z 3 razy dziennie w obserwowane. Tak czy inaczej pozbywają się tych płyt, ponieważ nikt nie będzie tego chciał po następnej generacji.
    • Można się śmiać ale niedługo to i dyskiem SSD będziesz mógł ćwiczyć Pamiętajcie, dyski M2 miały być małe. Serio, gdybym to zobaczył 1 kwietnia to bym był pewien, że to jakiś dowcip niskich lotów
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...