Skocz do zawartości
kad2

Gra o tron (Game of Thrones)

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo bym stracił, najpierw oglądając serial, a za książki biorąc się później? Bo mam jeszcze parę pozycji do przeczytania wyżej od Martina, a nie pamiętam kiedy ostatnio coś oglądałem poza Godzillą :X

Jeśli jeszcze nie zacząłeś oglądać serialu, to warto sięgnąć najpierw książkę. Ale dużo nie stracisz, gdybyś zrobił odwrotnie - serial dość wiernie przedstawia opisane w powieści wydarzenia - po obejrzeniu serialu można czuć niedosyt, który nasyci przeczytanie ksiazki. ;)

 

Ostatni odcinek ciutkę gorszy - wydaje mi się, że troszke pospieszyli sie z niektorymi sprawami.

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBO - 22:00, odcinek 8 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj rozpocząłem czytanie książki. Pasuje mi to, że najpierw zacząłem oglądać, a dopiero teraz czytać, fakt trochę znam już książkę w przód, ale jest trochę rzeczy pominiętych, które dodają smaczku opowieści :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest trochę rzeczy pominiętych

"trochę" :lol2: To trochę to tak na moje oko ~100k dothraków, Jon na uczcie, "Brandon był dla ciebie zbyt łaskawy" etc., ja tylko z pamieci wypisuje to co mi najbardziej utkwiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serialu jest samo mięso, nie mogli wszystkiego zmieścić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, żałuję ze serial nie jest dłuższy. Bo każdy wątek est za każdym razem jest odrobinę skubnięty. cały czas sprawa z murem jest na dalszym planie. A to na to najbardziej czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni odcinek bardzo fajny. Atmosfera się zagęszcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie White Walkers to typowe Zombie :E Jakoś tak marzy mi się scena gigantycznej walki Białych Jeźdźców z hordą Dothraki - piękna sieczka by była ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, żałuję ze serial nie jest dłuższy. Bo każdy wątek est za każdym razem jest odrobinę skubnięty. cały czas sprawa z murem jest na dalszym planie. A to na to najbardziej czekam.

W drugim sezonie powinno być więcej akcji zwiazanej z Jonem i kompania z Muru (ale poza nim). ;)

 

Ucinanie szczegolnie bylo widac w ostatnich dwóch epizodach - dlatego, ze powoli zblizamy sie do finalu.

 

Ciekawe, jak rozwiążą sprawę z drugą częścią - wypadałoby zrobic sezon dluzszy, bo i nastepny tom jest sporo obszerniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim sezonie powinno być więcej akcji zwiazanej z Jonem i kompania z Muru (ale poza nim). ;)

 

Ucinanie szczegolnie bylo widac w ostatnich dwóch epizodach - dlatego, ze powoli zblizamy sie do finalu.

 

Ciekawe, jak rozwiążą sprawę z drugą częścią - wypadałoby zrobic sezon dluzszy, bo i nastepny tom jest sporo obszerniejszy.

Jeszcze dłuższy ?! to ja z domu nie wyjdę przez następny tydzień :E

Tak się zaczytałem, że od wczoraj jestem juz w połowie książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odcinka na odcinek coraz lepiej. Nie moge doczekac sie kolejnego. Krolowa jest mega irytujaca. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odcinka na odcinek coraz lepiej. Nie moge doczekac sie kolejnego. Krolowa jest mega irytujaca. :E

Wszystkie damskie role mnie irytują oprócz Aryi i Daenerys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurw* na filmwebie w tytulach tematow rzucaja spoilerami kto zginie pod koniec sezonu.. wiecej na to ciulate forum nie wchodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurw* na filmwebie w tytulach tematow rzucaja spoilerami kto zginie pod koniec sezonu.. wiecej na to ciulate forum nie wchodze

:lol2: , tak czy inaczej to sie ciesz bo ja mam wyspoilerowane na 4 sezony do przodu :cool:

Edytowane przez WoodenLeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do obytych z knigą: final sezonu zakonczy sie szokerem wiekszym niz koncowka 9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do obytych z knigą: final sezonu zakonczy sie szokerem wiekszym niz koncowka 9?

Nie.Takiej klasy "szoku" już nie będzie,co nie znaczy że nie wydarzy się nic zaskakującego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.Takiej klasy "szoku" już nie będzie,co nie znaczy że nie wydarzy się nic zaskakującego:)

Ja w sumie nie przypominam sobie, żeby w zakończeniu "Gry o Tron" było coś zaskakującego - wlasciwie to, co wydarzylo sie pod koniec 9 odcinak bylo punktem zwrotnym historii - majacym duzy wplyw na to, co bedzie sie dzialo pozniej.

 

Nie mam, niestety, pod reka knigi, więc nie mogę sprawdzić, jak sie konczy, a moja pamiec zawodzi. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.Takiej klasy "szoku" już nie będzie,co nie znaczy że nie wydarzy się nic zaskakującego:)

Jak to nie? Będzie jeszcze większy szok, w jednym z następnych sezonów. :P

 

@down: w takim razie sorry. ;)

Edytowane przez Grx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie? Będzie jeszcze większy szok, w jednym z następnych sezonów. :P

Ale przecież on miał na myśli ten sezon. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie przypominam sobie, żeby w zakończeniu "Gry o Tron" było coś zaskakującego....

 

To lekki spoiler:

 

 

Miałem na myśli te 3 smoki,które dosłownie w samej końcówce będą.Może to nie było szokiem,ale chyba się nie spodziewałem,że z takich jaj-staroci może jeszcze powstać żywy osobnik

 

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem własnie 9 odcinek. Już wiem, że dzisiejszej nocy dokończe książkę. ogólnie trochę mi go szkoda, bo bardzo lubiłem ta postać :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lekki spoiler:

 

 

Miałem na myśli te 3 smoki,które dosłownie w samej końcówce będą.Może to nie było szokiem,ale chyba się nie spodziewałem,że z takich jaj-staroci może jeszcze powstać żywy osobnik

 

Zapomniałem o tym, ale mimo wszystko nie jest to tak zwrot jak to, co sie stalo w ostatnim odcinku.

W końcu nie bez powodu pojawiły się smocze jaja, a byly sygnaly, że coś jest na rzeczy, więc nie było to tak nieoczekiwane

 

 

9 był bardzo fajny, ale nie tak jak powinien - przede wszystkim nie pokazali starcia oraz nie zobaczylismy w akcji Tyriona (w powieści walczył :D). Szkoda, że ucięli tak istotny moment (podobnie jak wcześniej starcie Baratheona z dzikiem). :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...