Skocz do zawartości
Arcadius

Jaki serial obecnie oglądacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 14.03.2024 o 16:35, dave72 napisał:

"The Bear" - świetnie się ogląda.

"Masters of the Air" - obejrzałem dwa odcinki i... nie ciągnie mnie do trzeciego wcale. No "Kompania Braci" to to nie jest.

Zmieniam zdanie co do "Masters of the Air". To bardzo dobry serial. Polecam gorąco.

Obejrzałem też ostatnio "Silos". Przeciętny.

Edytowane przez dave72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SUGAR

opis z filmwebu: Tajemniczy, walczący z własnymi demonami prywatny detektyw bada sprawę zniknięcia ukochanej wnuczki hollywoodzkiego producenta. 

po obejrzeniu 3 odcinków mogę polecić bardzo dla bardziej dojrzałego widza (nie jest to typowy akcyjniak ani serial młodzieżowy). Radziłbym nie czytać spojlerów serialu zeby nie popsuć sobie zabawy. Serial ma drugie dno (nie tylko wątek detektywistyczny) a słowo "tajemniczy" nie jest użyte bez powodu.

Sugar-2024-S01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ripley - miłe zaskoczenie. Świetny wizualnie i ciekawie opowiedziany. Pochłonąłem całość w 2 dni. 8,5/10.

Yellowstone - po tak dużym hypie na ten serial w końcu się za niego zabrałem. Miałem duże oczekiwania i się zawiodłem - aktorsko jest średnio, nawet Costner tego serialu nie ratuje. Intrygi są banalne, historia mało porywająca a postaci słabo zarysowane. Od biedy 6/10, z braku laku można obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem wczoraj Szōgun. Niestety nie dotrwałem do końca odcinka bo było strasznie późno. Zaczyna się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2024 o 13:08, zakk87 napisał:

Zacząłem wczoraj Szōgun. Niestety nie dotrwałem do końca odcinka bo było strasznie późno. Zaczyna się ciekawie.

Oglądam co tydzień, rewelacyjny serial, teraz się przerzuciłem na chwilę na FallOuta bo są wszystkie odcinki od razu i też dla mnie patarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem ostatnie trzy odcinki nowego Szoguna. Finałowy odcinek troszkę mnie jednak zawiódł. Mimo wszystko klasyk uważam za lepszy serial jako całość. O ile Mariko jest genialna w nowej wersji, to Blackthorne mocno posysa. Grający go Jarvis zrobił z tej postaci głupka i nawet się nie umywa do Chamberlain'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio skończyłem "The Maid" i muszę przyznać, że podobał mi się ten serial chociaż mam wrażenie, że jest to rzecz przeznaczona bardziej dla kobiet. Drugi sezon Invincible również za mną i wrażenia również pozytywne (bardziej na początku i końcu sezonu niż w jego środku). Na dzień dzisiejszy jestem również po 5 odcinkach Fallout - co do serialu się jeszcze nie wypowiem no ale pojawiła się u mnie ogromna ochota na zagranie w grę (Fallout 2 konkretnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2024 o 11:41, Wodzu napisał:

postaci słabo zarysowane. 

rotfl....mozna sie czepiać roznych rzeczy ale na pewno nie tego ze postacie są słabo zarysowane, pod tym względem to czołówka

W dniu 17.04.2024 o 13:08, zakk87 napisał:

Zacząłem wczoraj Szōgun. Niestety nie dotrwałem do końca odcinka bo było strasznie późno. Zaczyna się ciekawie.

niestety tylko sie zaczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Oldman. napisał:

rotfl....mozna sie czepiać roznych rzeczy ale na pewno nie tego ze postacie są słabo zarysowane, pod tym względem to czołówka

Jakie inne seriale są w tej czołówce, do czego porównujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Wodzu napisał:

Jakie inne seriale są w tej czołówce, do czego porównujesz?

jak to do czego porównuję? :lol2: porównuję do tego co widziałem (a widziałem już dosyć sporo, czesto udzielam sie w tym wątku wiec jak go przejrzysz to zobaczysz o czym pisze i co pisze)

jeśli chodzi o Yellowstone to najbardziej podobały mi sie postacie Kevina Kostnera w roli Josha Duttona, i rewelacyjnie zagrana przez Kelly Reilly postać jego córki Beth Dutton, ale dobrze tez pokazano/zagrano postacie: Cole Huser (w roli Ripa Whellera), Wes Bentley (w role Jamiego Duttona), pozostałe postacie nie wyrózniały sie az tak bardzo (tzn miały swoje momenty)

2cVrn3G.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Oldman. napisał:

jak to do czego porównuję? :lol2: porównuję do tego co widziałem (a widziałem już dosyć sporo, czesto udzielam sie w tym wątku wiec jak go przejrzysz to zobaczysz o czym pisze i co pisze)

Fajna i śmiechowa odpowiedź nie na temat. Będę wertował duży wątek, bo nie potrafisz określić swojej serialowej czołówki...

Moje serialowe top jest od lat niezmienne - The Wire, Sopranos i Six Feet Under (kolejność przypadkowa). Yellowstone ma się do nich tak, jak Pierścienie Władzy do Władcy Pierścieni.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze Battlestar Galactica, Breaking Bad i Oz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Jaycob napisał:

Dodałbym jeszcze Battlestar Galactica, Breaking Bad i Oz.

BB i OZ w prywatnym rankingu stoi również bardzo wysoko, ale raczej poza top 3. Battlestar Galactica jeszcze nie widziałem, a zabieram się od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżyłem sobie ostatnio BG* i dla mnie wciąż trzyma poziom. Brakuje mi takich Sci-Fi.

 

Niestety na piratach z cda słabej jakości, bo na żadnym VOD nie widziałem.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Jaycob napisał:

Dodałbym jeszcze Battlestar Galactica, Breaking Bad i Oz.

BB i OZ w prywatnym rankingu stoi również bardzo wysoko, ale raczej poza top 3. Battlestar Galactica jeszcze nie widziałem, a zabieram się od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Jaycob napisał:

Odświeżyłem sobie ostatnio BG* i dla mnie wciąż trzyma poziom. Brakuje mi takich Sci-Fi.

 

Niestety na piratach z cda słabej jakości, bo na żadnym VOD nie widziałem.

Battlestar jest na showtime ale jakość nie powala.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 25.04.2024 o 21:59, Wodzu napisał:

Fajna i śmiechowa odpowiedź nie na temat. Będę wertował duży wątek, bo nie potrafisz określić swojej serialowej czołówki...

Moje serialowe top jest od lat niezmienne - The Wire, Sopranos i Six Feet Under (kolejność przypadkowa). Yellowstone ma się do nich tak, jak Pierścienie Władzy do Władcy Pierścieni.

podawanie serialowej czołówki nie ma sensu w tej konkretnej dyskusji bo dyskusja była o grze aktorskiej i portretach psychologicznych bohaterów (w tym przypadku YELLOWSTONE) a różne seriale lubimy z różnych wzlędów ja przykładowo lubie  takie seriale jak American Gods (1 sezon) lub np Expanse choć portrety psycholiczne bohaterów to nie są mocne punkty tych seriali.

Ale skoro tak mocno nalegasz , to ponizej na szybko, to co wpadło mi do głowy na gorąco, lista jest dłuższa (kolejnosc przypadkowa)

- Arcane 2021

- True Detective  (1 sezon)

- Stranger Things 2016 (1 sezon)

- Band of Brothers 2001

- Dark 2017

- Fargo 2017 (1 sezon)

Hagane no Renkinjutsushi 2009

Severance 2022

- Utopia 2013

- Cowboy Bebop 1998

The Handmaid's Tale 2017 (1 sezon)

- The Knick 2014

- Westworld 2016 (1 sezon)

- Banshee 2013

- 1883

- Chernobyl 2019

 

Edytowane przez Oldman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Oldman. napisał:

podawanie serialowej czołówki nie ma sensu w tej konkretnej dyskusji bo dyskusja była o grze aktorskiej i portretach psychologicznych bohaterów (w tym przypadku YELLOWSTONE) a różne seriale lubimy z różnych wzlędów ja przykładowo lubie  takie seriale jak American Gods (1 sezon) lub np Expanse choć portrety psycholiczne bohaterów to nie jest są mocne punkty tych seriali.

Ale skoro tak mocno nalegasz , to ponizej na szybko, to co wpadło mi do głowy na gorąco, lista jest dłuższa (kolejnosc przypadkowa)

- Arcane 2021

- True Detective  (1 sezon)

- Stranger Things 2016 (1 sezon)

- Band of Brothers 2001

- Dark 2017

- Fargo 2017 (1 sezon)

Hagane no Renkinjutsushi 2009

Severance 2022

- Utopia 2013

- Cowboy Bebop 1998

The Handmaid's Tale 2017 (1 sezon)

- The Knick 2014

- Westworld 2016 (1 sezon)

- Banshee 2013

- 1883

- Chernobyl 2019

Ma bardzo duży sens, bo pozwala zrozumieć czyjeś porównanie. Wymienione przeze mnie seriale to czołówka w gatunku dramat/obyczaj, z przemyślanie napisaną, wielowątkową historią oraz rewelacyjnie zarysowanymi postaciami. Po takich serialach moje oczekiwania co do innych seriali są wysokie, po prostu. Akurat te wymienione przeze mnie mają w tym porównaniu sens, bo to podobny gatunek i podobnego rozmiaru produkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lista czołowych seriali (również pod względem zarysowania postaci) na której nie ma The Sopranos i The Wire, to taka nie teges troszkę :szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz,  że w Yellowstone są słabo zarysowane postacie, to wybacz ale nie za bardzo można dalej prowadzić dyskusję. Wymienione przez Ciebie seriale są w gronie dosłownie kilku seriali od których się odbiłem. The Wire zostawiłem chyba po 5 odcinkach, a sześć stóp pod ziemią po kilkunastu. Nie wiem gdzie tam widzisz dobrze zarysowane postacie i wysoki poziom serialu :) Są gusta i gusciki , ale Yellowstone to top tego co w życiu widziałem, a widziałem sporo. 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego wpisu w tym temacie skończyłem oglądać Fallout. Generalnie wrażenia po obejrzeniu tej produkcji mam pozytywne. Oczywiście pojawiły się tam mniejsze lub większe "drobiazgi", które mi się nie podobały lub wydały się nieco dziwne ale w sumie serial na plus (nie znam materiału źródłowego, grałem tylko w Fallout Tactics).

Skończyłem też (chyba przedwczoraj) Siostry na zabój (Bad Sisters). Bardzo sympatyczna "czarna komedia", świetnie się bawiłem oglądając te 10 odcinków. Mam nadzieję, że kogoś zaciekawi ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mayans MC co za paździeż, nawet nie fabularnie ale ci aktorzy, jeezus, jak z jakiś pamiętników z wakacji, co drugi bardziej wkurzający, robią tylko te groźne miny ale bardziej to śmieszy niż robi wrażenie, totalnie bezpłciowi i bez charakteru, oglądam tylko dla jak zawsze znakomitego Jamesa olmosa, ale nie polecam. 

Edytowane przez lpcl
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2024 o 21:02, lpcl napisał:

mayans MC co za paździeż, nawet nie fabularnie ale ci aktorzy, jeezus, jak z jakiś pamiętników z wakacji, co drugi bardziej wkurzający, robią tylko te groźne miny ale bardziej to śmieszy niż robi wrażenie, totalnie bezpłciowi i bez charakteru, oglądam tylko dla jak zawsze znakomitego Jamesa olmosa, ale nie polecam. 

tez miałem podejscie do MAYANS MC i sie srogo odbiłem

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio po raz kolejny odświeżyłem sobie TTSCC. Obejrzałem Daredevila i chyba między sezonem 2 i 3 powiniem obejrzeć coś innego z Marvela bo ewidentnie jest jakiś przeskok w akcji. Wczoraj odświeżyłem TWD sezon 1 i nie wiem czy nie polecę całości do końca bo poprzednim razem odpadłem na szeptaczach. 

Przed chwilą zajrzałem do katalogu co by tu obejrzeć i chciałem sprawdzić kiedy wychodzi sezon 3 Cień i kość a Napletnix skasował serial...

Nie wiem czy jest sens oglądać Stranger Things sezon 4. Musiał bym odświeżyć poprzednie bo już minęło kilka lat a premiera 5, chyba ostatniego, w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 14.03.2024 o 10:42, AndrzejTrg napisał:

Widzę że ma pojawić się na flixie "From" warto obejrzeć?

Jeden z najlepszych seriali jaki widziałem (lubię taki mroczny klimat) czekam niecierpliwie na 3 sezon ;) 

A tak swoją drogą to oglądał ktoś to? https://www.filmweb.pl/serial/1899-2022-873567 bo ten tytuł chyba nie padł w tym temacie 🤔 

Edytowane przez Send1N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...