Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Violator

Dziennikarz PCLab.pl - dobrą sugestię przygarnę

Rekomendowane odpowiedzi

Ave,

 

Zawsze jest to samo w komentarzach pod każdą publikacją poświęconą komputerowym zestawom 2.1, czy jakimkolwiek innym grającym. Masa czytelników narzeka i się produkuje, że te komputerowe sprzęty do pięt nie dorastają dedykowanym zestawom stereofonicznym, bla, bla, bla. Żeby nie było, że jestem obojętny na nawoływanie gawiedzi (nie jestem, a co:P), proponuję publikację, która w pewnym, niewielkim stopniu pozwoli zweryfikować, co jest lepsze, a co nie.

 

Jeżeli macie ciekawą sugestię na zestaw stereofoniczny (2.0 + wzmak, 2.0 aktywne lub 2.1) do tej ceny - walcie śmiało poniżej. Nie jest wykluczone, że ów sprzęt sprowadzę i porównam do kilku redakcyjnych zestawów.

 

Należy wziąć pod uwagę, że:

-całość zestawu nie może być droższa niż 800 PLN (ew. z lekkim haczykiem)

-sprzęt ma być nowy - żadne używki z Allegro

-sprzęt ma być powszechnie dostępny

-to wstępny zarys testu, który chcę zrobić, dlatego najbezpieczniej jest wyjść z założenia, że "będzie jak będzie, nie wcześniej"

 

Jakieś pytania? Nie:)? No to jedziem.

 

Peace,

V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-sprzęt ma być nowy - żadne używki z Allegro

 

Już widzę te Kody/Magnaty/Tonsile/Jamo/Tannoye za ~700 + Scythe Kama Bay Amp za ~100pln :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym z chęcią ujrzał reckę Toufel Concept 200. część ludzi poleca je zamiast dużo droższych Bose Companion 3 - a one są uznawane za jeden z najlepszych zestawów komputerowych - w ogóle. Wbudowana dźwiękówka, spora moc, dwudrożna konstrukcja satelitek... Jak dla mnie 'full wypas'. W cenie do 800zł (sprowadzenie z niemiec - w końcu EU) to z tego co pamiętam trochę ponad 700zł) jedna z ciekawszych opcji i nie wymagają dużej ilości miejsca jak zwykłe stero. Ewentualnie edifier C3 lub Corsair SP2500.

 

Inne moje pomysły, ale ze stereo to niestety kwestia ~1500zł na np Yamahę E730. Bo normalne stereo z np Tannoy M2 + wzmak to nie dość że są droższe niż przewidywany budżet, a jeszcze wymagają perfekcyjnych warunków odsłuchu.

 

P.S. Uprzedzając marudzenie na nie do końca zgodne z wymaganiami modele - na coś dobrego ze stereo z prawdziwego zdarzenia te 1.5k się przyda... Nie wiem na ile coś tańszego ma sens, ale odpwiedzi szukał bym raczej na audiostereo, a nie tutaj.

 

P.P.S. jedyne co można by wziąć pod uwagę to aktywne monitory Fostex mk II 0.4 -> 2x400zł. Spore szanse że sie sprawdzą do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Uprzedzając marudzenie na nie do końca zgodne z wymaganiami modele - na coś dobrego ze stereo z prawdziwego zdarzenia te 1.5k się przyda... Nie wiem na ile coś tańszego ma sens, ale odpwiedzi szukał bym raczej na audiostereo, a nie tutaj.

 

 

A widzisz, właśnie nasza społeczność musi podziałać, z dwóch prostych powodów:

1. pod KAŻDYM artykułem o komputerowych głośnikach pojawia się cała plejada "znafców", którzy się zarzekają, że mogą złożyć lepiej i za te same pieniądze - mają więc okazję. Nawet za tak śmiesznie niewielkie pieniądze (w audio ofkoz)jak 800 PLN.

2. Audiostereo to Audiostereo, a PCLab to PCLab - tu chodzi o naszych czytelników. Mają szansę się wykazać :) Chociaż przyznaję - na tym pierwszym portalu jest o czym poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. pod KAŻDYM artykułem o komputerowych głośnikach pojawia się cała plejada "znafców", którzy się zarzekają, że mogą złożyć lepiej i za te same pieniądze - mają więc okazję.

 

pkt

-sprzęt ma być nowy - żadne używki z Allegro
to wyklucza ;/ ich zestawy są składane z części na allegro i stąd to 'taniej i lepiej'. i zwykle ci 'znafcy' nie mówią o jednym drobnym szczególe - te zestawy zwykle nie nadają się do używania z komputerem - ich ustawienie wyklucza duże kolumny... chyba że zwiększycie budżet prawie 2x do 1500zł :P

 

 

P.S. nie musisz przecież pisać że chcesz pisać artykuł na pclab... jesteś szarym użytkownikiem mającym 800zł i chcącym złożyć zestaw stereo do kompa. I dostajesz kupę odpowiedzi ;) i ja i zibra, kóry zaraz się pewnie wypowie zaglądamy i tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkt to wyklucza ;/ ich zestawy są składane z części na allegro i stąd to 'taniej i lepiej'. i zwykle ci 'znafcy' nie mówią o jednym drobnym szczególe - te zestawy zwykle nie nadają się do używania z komputerem - ich ustawienie wyklucza duże kolumny... chyba że zwiększycie budżet prawie 2x do 1500zł :P

Nope, niektórzy uparcie utrzymują, że da się kupić nówki - m. in. dlatego powstał ten temat. Zresztą pożyjemy, to zobaczymy. Ciekaw jestem, kto się tu wypowie.

 

P.S. nie musisz przecież pisać że chcesz pisać artykuł na pclab...

 

Kiedy ja chcę. Ergo: wypada - w końcu nie jestem anonimowy i chcę, żeby ludzie widzieli, że czasem ich pomoc może mieć wpływ na to, co przyniesie przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, jak nie chcesz pomocy to tam nie pisz - proste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy małym budżecie tylko patrząc na 5-10 letnie klocki, można coś naprawdę sensownego złożyć. Bez tej opcji zostają jakieś śmieszne zabawki (karaoke? DIY?), które nie przeskoczą nowoczesnego zestawu 2.0/2.1. Ciekawy byłby test tanich monitorów aktywnych -- może by uciszył propozycje kupowania 2.1 do muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-całość zestawu nie może być droższa niż 800 PLN (ew. z lekkim haczykiem)

Jak bardzo lekkim :>. Tak do 1000 zł ?

 

Violator, ja mam inny pomysł. Duży test z tylko 3 różnymi modelami słuchawek, ale nie one będą ważne. Główną rolę będą grały techniki pozycjonowania w starych i obecnych tytułach, a także ich wpływ na odbiór wirtualnego świata audio. Ciągle ktoś o tym pyta w każdym miejscu w internecie, nastukasz wejść, że hoho!

 

Eh Panowie, redakcja do nas z sercem na ręku, a wy dalej narzekacie :P

 

Wracając do tematu. Też uważam, że nie może zabraknąć m.in. monitorów aktywnych.

Moje propozycje:

Reloop ADM 5

Behringer MS40

M-Audio Studiophile AV20 (w porównaniu np. do Z10 lub t40) i AV 40

KRK RP (to co, że lekko przekraczają budżet :E)

Numark NPM5

ALESIS M1 Active 320 USB

Kurzweil KS 40

ALESIS M1 Active 520 USB

Fostexy PM-0.4 Mk II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moją propozycją są microlaby h200 i edirol ma 15d, fostex pm 0,5

fajnie gdybyś też podczas testów korzystał z osobnego źródła podłączonego do monitorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zwrócę uwagę że Numarków podobno już nie ma w Polsce, bo dystrybutor się obraził na ich awaryjność. o ile mnie babka ze sklepu nie oszukała ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, jak nie chcesz pomocy to tam nie pisz - proste ;)

 

 

O mamo... że co :)?

 

Przecież pisałem, że interesuje mnie to, co mają do napisania ludzie OD NAS. Tutaj chyba więcej się nie da dodać.

 

Jak bardzo lekkim :>. Tak do 1000 zł ?

 

Violator, ja mam inny pomysł. Duży test z tylko 3 różnymi modelami słuchawek, ale nie one będą ważne. Główną rolę będą grały techniki pozycjonowania w starych i obecnych tytułach, a także ich wpływ na odbiór wirtualnego świata audio. Ciągle ktoś o tym pyta w każdym miejscu w internecie, nastukasz wejść, że hoho!

 

Eh Panowie, redakcja do nas z sercem na ręku, a wy dalej narzekacie :P

 

Wracając do tematu. Też uważam, że nie może zabraknąć m.in. monitorów aktywnych.

Moje propozycje:

Reloop ADM 5

Behringer MS40

M-Audio Studiophile AV20 (w porównaniu np. do Z10 lub t40) i AV 40

KRK RP (to co, że lekko przekraczają budżet :E)

Numark NPM5

ALESIS M1 Active 320 USB

Kurzweil KS 40

ALESIS M1 Active 520 USB

Fostexy PM-0.4 Mk II

 

Tak po prawdzie, to teraz będę pisać oporowo o kolumnach - od bardzo tanich crapów aż po naprawdę drogie cacka.

 

Dzięki za firmy - dużo tego i faktycznie da się coś z tej listy wybrać. Co do dźwięku w grach pod kątem tego, co napisałeś - rozumiem ideę i zapotrzebowanie, ale taki test obecnie ma bardzo niski priorytet. Znowu to zabrzmiało odrobinę tajemniczo, ale jestem odgórnie naciskany na pisanie właśnie o kolumnach pod różną postacią. Przynajmniej póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za firmy - dużo tego i faktycznie da się coś z tej listy wybrać. Co do dźwięku w grach pod kątem tego, co napisałeś - rozumiem ideę i zapotrzebowanie, ale taki test obecnie ma bardzo niski priorytet. Znowu to zabrzmiało odrobinę tajemniczo, ale jestem odgórnie naciskany na pisanie właśnie o kolumnach pod różną postacią. Przynajmniej póki co.

Rozumiem. Vigoole już nie dostaniesz, ale Microlaby, Modecomy i Manhattany muszą w teście się znaleźć ;) - M&M&M's. Edifiery też mogłyby się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Vigoole już nie dostaniesz, ale Microlaby, Modecomy i Manhattany muszą w teście się znaleźć ;) - M&M&M's. Edifiery też mogłyby się pojawić.

 

 

Jeśli znajdą się tam Manhattany, to chciałbym strasznie zobaczyć te ich aktywne zwrotnice :P

 

Moje typy to modele często pojawiające się na forum (lepiej, żeby był to test głośników 2.0, bo to ostatnio popularniejszy chyba temat):

 

Microlab Solo 1

Microlab Solo 6C

Microlab Solo 7C

Modecom MC-HF24

Modecom MC-HF40

Modecom MC-HF100

MANHATTAN 2850 Acoustic Series Bookshelf Speaker System

Genius SP-HF1800A

Logitech Z-520

Creative GigaworkS T20 Series II

Reloop ADM-5

Fostex PM-0.4 Mk II

M-Audio Studiophile AV 40

KRK RP6

Behringer MS20

Behringer MS40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdą się tam Manhattany, to chciałbym strasznie zobaczyć te ich aktywne zwrotnice :P

 

Moje typy to modele często pojawiające się na forum (lepiej, żeby był to test głośników 2.0, bo to ostatnio popularniejszy chyba temat):

 

Microlab Solo 1

Microlab Solo 6C

Microlab Solo 7C

Modecom MC-HF24

Modecom MC-HF40

Modecom MC-HF100

MANHATTAN 2850 Acoustic Series Bookshelf Speaker System

Genius SP-HF1800A

Logitech Z-520

Creative GigaworkS T20 Series II

Reloop ADM-5

Fostex PM-0.4 Mk II

M-Audio Studiophile AV 40

KRK RP6

Behringer MS20

Behringer MS40

 

Modecom MC-HF100

Microlab Solo 7C

 

Te dwa wykreślamy z listy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat, ale po przeczytaniu tego tematu proponowałbym zajęcie się kwestią czy rozwiązania Creative'a (CMSS-3d, EAX) rzeczywiście wpływały pozytywnie na odbiór dźwięku i jak starsze gry wspierające to cuda wypadają na tle dzisiejszych tytułów, które ich nie wspierają. Moim zdaniem taki test powinien być przeprowadzany z dwóch punktów widzenia - człowieka grającego w FPSy i potrzebującego przede wszystkim pozycjonowania oraz osoby wybierającej gry takie tytuły jak Bioshock czy seria Silent Hill i potrzebujący realnych doznań umożliwiających podskoczenie ze strachu w czasie grania o północy ;] - pozycjonowanie wtedy już nie jest takie ważne. Nie wiem czy to właśnie miał na myśli nietopyrz pisząc

Violator, ja mam inny pomysł. Duży test z tylko 3 różnymi modelami słuchawek, ale nie one będą ważne. Główną rolę będą grały techniki pozycjonowania w starych i obecnych tytułach, a także ich wpływ na odbiór wirtualnego świata audio. Ciągle ktoś o tym pyta w każdym miejscu w internecie, nastukasz wejść, że hoho!
Jeśli tak, +1 do poparcia pomysłu ;] Oczywiście rozumiem że są priorytety i kolumny mają pierwszeństwo, ale można na przyszłość pomyśleć o czymś takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modecom MC-HF100

Microlab Solo 7C

 

Te dwa wykreślamy z listy :]

A Solo 15? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Solo 15? :>

 

Też o tym myślałem, ale on chyba ciężko dostępny jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microlab Solo 1

Microlab Solo 6C

Microlab Solo 7C

Modecom MC-HF24

Modecom MC-HF40

Modecom MC-HF100

MANHATTAN 2850

Genius SP-HF1800A

?Logitech Z-520?

Creative GigaworkS T20 Series II

Reloop ADM-5

Fostex PM-0.4 Mk II

M-Audio Studiophile AV 40

KRK RP6

Behringer MS20

Behringer MS40

 

+

 

ALESIS M1 Active 320 USB

ALESIS M1 Active 520 USB

 

i jest pełen przekrój przez ciekawe zesatwy 2.0, stworzony z połączenia tych 2 list. z modeli nie tylko typowo pod komputer. Dodał bym też solo4, bo o ile dobrze pamiętam to ?nowa? odsłona solo1. Z logitechami bym sie od razu pożegnał, ale nie wiem jakie tam macie wizje... zawsze to jakaś grupa kontrolna...

 

P.S.Scythe Kro Craft PLUS i Edifiery R1600T - bardzo ciekawe modele, a byśmy o nich zapomnieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edifier s530

edifier s330d

edifier r1600t

edifier mp210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z logitechami bym sie od razu pożegnał, ale nie wiem jakie tam macie wizje... zawsze to jakaś grupa kontrolna...

 

Te logitechy, to właśnie w tym celu, żeby było jakieś odniesienie dla osób które lubią tę markę...

 

Scythe Kro Craft PLUS są chyba słabo dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.Scythe Kro Craft PLUS

Z chęcią bym o nich poczytał, gdyż sam się kiedyś nad nimi zastanawiałem.

 

Może twórzmy listę doczepiając kolejne pozycje?

 

 

Microlab Solo 1

Microlab Solo 6C

Microlab Solo 7C

Modecom MC-HF24

Modecom MC-HF40

Modecom MC-HF100

MANHATTAN 2850

Genius SP-HF1800A

?Logitech Z-520?

Creative GigaworkS T20 Series II

Reloop ADM-5

Fostex PM-0.4 Mk II

M-Audio Studiophile AV 40

KRK RP6

Behringer MS20

Behringer MS40

ALESIS M1 Active 320 USB

ALESIS M1 Active 520 USB

Scythe Kro Craft PLUS

Edifiery R1600T

edifier s530

edifier s330d

edifier mp210

 

Creative GigaWorks D50 :E

Modecom MC-HF60

Genius SP-HF800A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpowrotnie wyleciały Gigaworksy T20 - już o nich było, podobnie Logitechy Z-520. Czyli lista jest taka:

 

 

Microlab Solo 1

Microlab Solo 6C

Microlab Solo 7C

Modecom MC-HF24

Modecom MC-HF40

Modecom MC-HF100

MANHATTAN 2850

Genius SP-HF1800A

Reloop ADM-5

Fostex PM-0.4 Mk II

M-Audio Studiophile AV 40

KRK RP6

Behringer MS20

Behringer MS40

ALESIS M1 Active 320 USB

ALESIS M1 Active 520 USB

Scythe Kro Craft PLUS

Edifiery R1600T

edifier s530

edifier s330d

edifier mp210

 

Creative GigaWorks D50 :E

Modecom MC-HF60

Genius SP-HF800A

 

A co z: Dali, Klipsch, Tannoy, Jamo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microlab Solo 15! :E

 

Scythy brane byłyby pod uwagę razem z kama bay ampem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...