Skocz do zawartości
Pablos

Płyta pod LGA1155 - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Padła mi jakiś czas temu płyta MSI Z77A-G43 na której siedział i5 3570k i sprzedawca zaproponował mi wymianę na np. ASRock Z77 Pro4. Czy jest to sensowna propozycja czy szukać innej płyty? Jeżeli tak to jakiej w cenie około 350 zł?

Edytowane przez Daro_ufo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przy wyjmowaniu karty graficznej GTX 560Ti (w celu jej wyczyszczenia) uszkodziłem płytę główną Asrock P67 Pro3. Wyrwałem, zaznaczony na obrazku czerwonym okregiem, biały element.

Czy to uszkodzenie może wpłynąć na pracę komputera? Jeśli tak, to w jakim sensie i stopniu?

Komputer złożyłem spowrotem w całość i teoretycznie działa bez zarzutu. Natomiast w praktyce, nie wiem, czy ze strachu, uwrażliwienia na wszelkie graficzne nieprawidłowości, zauważyłem, że w niektórych grach np. Divinity Original Sin, Bound by Flame, Child of Light mam bardzo widoczney "screen tearing" (bez i z Vsync, przy 30,60 itd. FPSach). Nie wydaje mi się, żebym widział 'screen tearing', gdy grałem w Divinity Original Sin, jeszcze przed czyszczeniem komputera.

Powoli myślę, o kupnie modernizacji komputera, więc chciałem się Was zapytać o wasze doświadczenie, opinię.

 

Najpierw myślę o kupnie nowej karty graficznej za 900-1500zł. Karty z tej półki cenowej zazwyczaj są większe i cięższe, czy może po ich zainstalowaniu, w tym uszkodzonym slocie pojawić się więcej problemów niż przy mojej 560Ti?

 

Komputer kupowałem nowy, nigdy jeszcze nie sprzedawałem starych podzespołów PCta. Gdybym przesiadał się na nową platformę (Haswell i nowsza generacje), to przez to uszkodzenie, czy całą płytę należy opisywać jako niesprawna/uszkodzona, i o ile spada jej wartość względem jej nieuszkodzonych, używanych sióstr?

 

Bardzo proszę o odpowiedź na powyższe trzy pytania.

Pozdrawiam

post-315082-141795882616_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DeIKS

Hej, mam takie pytanie. Czy mogę użyć takich tulejek* do zamontowania płyty głównej? Chodzi mi dokładnie i wciśnięcie ich w otwory w płycie i dopiero przykręcenie przez tulejki*. Będę zmieniał boxowe chłodzenie na HR-02 - Macho 120 Rev.A, które jest sporo cięższe i dlatego postanowiłem tą płytę lepiej zabezpieczyć.

Edytowane przez DeIKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne zauważyłeś, otwory w płycie głównej do jej mocowania są po obwodzie metalizowane co daje po jej przykręceniu dobrą przewodność elektryczną, mającą na celu dobre uziemienie (o ile masz gniazda z uziemieniem) oraz odprowadzanie ładunków elektrostatycznych które mogą być wywołane np: przez naelektryzowaną dłoń, kurz itp. więc montowanie płyty na gumowych rezonatorach może nie być dobrym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DeIKS

Rozumiem. Czyli tulejki odpadają. A takie zwykłe płaskie silikonowe/gumowe podkładki jak bym dał TYLKO pod spód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli tulejki odpadają. A takie zwykłe płaskie silikonowe/gumowe podkładki jak bym dał TYLKO pod spód?

Tak, dając rezonatory od spodu nie stracisz elektrycznego połączenia płyty z obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DeIKS

Ok, dzięki.

 

PS: Strasznie ciężko coś znaleźć na sztuki, sam oferty ilości hurtowych. Może ma ktoś namiar na jakiś sklep z takimi materiałami, sprzedający na sztuki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przy wyjmowaniu karty graficznej GTX 560Ti (w celu jej wyczyszczenia) uszkodziłem płytę główną Asrock P67 Pro3. Wyrwałem, zaznaczony na obrazku czerwonym okregiem, biały element.

Czy to uszkodzenie może wpłynąć na pracę komputera?

 

Nie wpłynie, bo to tylko mechaniczny zatrzask.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić płytę Asus P8P67 na jakąś lepszą. W tej wkurza mnie bios bo komp się długo odpala i kontroler Marvela zamula dyski. MA ktoś jakiś pomysł będzie podpięte 2x ssd + 2x hdd + BDRW pasowałoby z 6 portów 6 gb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym dostać 'druga' opinie, czy w tym zestawie, co posiadam, oplaca sie conieco zmienic tj.

Intel i5-3570 3.40Ghz

Geil 1333Hz 2x 4gb

Modecom 530W

MSI Geforce GT640 1GB ----> tutaj myslalem nad Gigabyte GeForce GTX660 2048MB DDR5/192bit

Płyta głowna P8H61-M LE/USB3 ----> tutaj Asus P8Z77-V LX lub Asus P8Z77-M PRO Intel Z77

INTEL SSD 120GB

+2x HDD 320/500 GB

 

 

socket to zataczane wieczne koło lecz nie oplaci mi sie teraz zmiana na 1150 w przy tych ulepszeniach myślę, że komputer uciągnie chociażby wiedźmina 3 :3

 

 

btw. prawda to, ze klawiatura/myszka podlaczone pod USB a nie złącze DIN spowalnia prace komputera?

Edytowane przez kondzio24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta do i5 3470 do zrobienia oc Procesora jak i pamięci z 1600 i najlepiej 2x pcie x16 max 400zł za nówke mogę dać 450zł może kiedyś wymienie procesor na i7 lub i5 z k bo przechodząc na nowszą platformę chyba mija mi się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez JaN008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z Z68 Extreme4 a dokładnie z elementem na tej płycie.

Chodzi o CHiL CHL 8328 jego temperatura w stresie sięga 80-85 stopni w idlu 67 stopni. Wg mnie taka sytuacja nie jest normalna , czy możecie coś doradzić ?

Sprzęt w sygnaturze

Może macie taką płytę, jakie macie temp na tym elemencie?

Sprawdzę jeszcze jak się sytuacja ma na stockowych ustawieniach

Edytowane przez Prorokk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje do 200zł płytę pod 2500K. Polecicie mi coś dobrego co sprosta temu prockowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić płytę Asus P8P67 na jakąś lepszą. W tej wkurza mnie bios bo komp się długo odpala i kontroler Marvela zamula dyski. MA ktoś jakiś pomysł będzie podpięte 2x ssd + 2x hdd + BDRW pasowałoby z 6 portów 6 gb/s

Długo odpala ? Podłączyć do białych SATA. Kontroler Marvela jest kiepski, Intela o wiele lepszy. Wyłączasz Marvela w BIOSie i po sprawie. U mnie komp odpala się w 25sek. od naciśnięcia przycisku już do pracy ze wszystkimi programami. Wystarczy skonfigurować BIOS.

 

Potrzebuje do 200zł płytę pod 2500K. Polecicie mi coś dobrego co sprosta temu prockowi?

Lepiej poczekaj i dozbieraj sobie... a nie jak w gorącej wodzie kompany kupisz po kosztach tak jak ja i po paru dniach sekcja wyzionie ducha i inne rzeczy nie będą działać jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję niedrogiej płyty pod Core i3 2100. Na oku mam te

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h61m-dg3-usb3-530207/

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b75m-d3h-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-matx-ga-b75m-d3h-458747/

Wątpię bym kiedyś potrzebował więcej niż 16GB RAM. Czy warto więc dołożyć 60zł na tego Gigabyte'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zepsuła mi się dotychczasowa płyta główna (MSI Z77A-G43) i zostałem z gołym 3570k. Sytuacja jest o tyle kiepska, że nic nowego na tą podstawkę w sklepie dostać nie można a ofert z chipsetem Z77 jest jak na lekarstwo. Co polecacie zrobić z tym fantem, czego szukać, opłaca się brać coś starszego (P67)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zepsuła mi się dotychczasowa płyta główna (MSI Z77A-G43) i zostałem z gołym 3570k. Sytuacja jest o tyle kiepska, że nic nowego na tą podstawkę w sklepie dostać nie można a ofert z chipsetem Z77 jest jak na lekarstwo. Co polecacie zrobić z tym fantem, czego szukać, opłaca się brać coś starszego (P67)?

Z nowych masz p67 pro 3 na morele za 400 zł, a z używanych kupiłbym... Asrocka p67 pro3 lub drożej asus p8z68/z77 v-pro (gen 3 jeśli z68) / v deluxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwykła p8z77-v ?

Z Z77 oznaczenie "v-pro" stało się po prostu "v", a w z87 było to "pro (v series)", więc tak. p8z77 v to bdb płyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. Sensownych ofert jest strasznie mało. Ale chyba ostatecznie zdecyduję się na tego Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

chciałem lekko zmodernizować swój przestarzały już sprzęt i na pierwszy ogień idzie płyta główna.

Mój sprzęt składa się z :

Płyta Gigabyte ga-p61-ds3-b3

procesor i3 2120 3.3ghz lga1155

zasilacz ocz modxstream 500w

buda thermaltake v3

ram ddr3 1x4gb

Co możecie mi doradzić do około 350zł?

W gre wchodzi używany sprzęt.

Msi gaming przypadła mi do gustu ale ciężko trafić dobry model na 1155:/

Komputera używam do gier, przeglądania internetu i obróbki zdjęć i video.

Edytowane przez damianksiazek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje plyte glowna, pod xeona 1230v2 (ivy bridge), pc express x16 i z możliwością zamontowania chłodzenia z lga 775.

Chciał bym aby była to płyta w miarę porządna :)

 

z góry dziękuje

 

aha i to bedzie upgrade z ASRock H61DE/S3

Edytowane przez Jacek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...