Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Akozz

iPhone 4 popsuty przycisk home, naprawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziewczyna posiada iPhona 4, popsuł jej się przycisk home. W autoryzowanym serwisie pan złożył nam zabawną propozycję "naprawy" w postaci wymiany na nowy telefon za 900 zł.... Wiem że można naprawić taki przycisk w nieautoryzowanych serwisach. Moje pytanie czy ktoś może to już robił i jaka jest żywotność tak naprawianych przycisków i czy warto ? Znaleźliśmy punkt w krakowie na ul. kadeckiej gdzie robią to za też bagatela 140 zł :P . Zna ktoś to miejsce albo może polecić jakieś inne ? Dziewczyna kategorycznie odmawia wymiany przycisku w warunkach domowych :P

 

Z góry dzięki za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem już kilka razy Home,Power nie dawno w moim padł mi przycisk Power tel niby na gwara ale sam podjołem się naprawy i wszystko hula jak należy,rozumię serwisy które kasują za to 140,i więcej ale w życiu nie dał bym za to więcej jak 50zł,czemu ? bo wymiana dla mnie jest banalnie prosta,za 1wszym razem wydaje się być skomplikowana dużo taśm i mase śróbek różnych rozmiarów,ale jeśli robi się to na spokojnie to bez problemu można wymienić to samemu nowy przyciska Home to groszowe sprawy,jeśli mieszkasz blisko Wro służe pomocą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tez mam podobny problem a mianowice przycisk a raczej jego skutecznosc dzialania spadla o polowe. Czyli zazwyczaj aby wyjsc z apki musze go wciskac w roznych miejscach i w koncu zaskoczy. To chyba wina jakiejs membranki pod nim - zgadza sie?

 

Probowalem to rozwiazac softowo ( tzn jakies tam przytrzymawanie itp) ale u mnie jest to zdecydowanie mechaniczne.

 

I teraz membranka jest zintegrowana z przyciskiem czy sa to 2 oddzielne czesci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak to niesłychanie śmieszna sytuacja - gdy autoryzowany serwis, nie umie wymienić danego podzespołu a w zamian proponuje wymianę całego urządzenia... w dodatku za zbyt wygórowaną kwotę! (jeśli fon jest jeszcze objęty gwarancją, to już w ogóle porażkowo) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bratu kiedyś iPhone spadł na beton górną stroną w wyniku czego przycisk Power wgniótł się do środka i gdy zaniósł go do serwisu nie wiedzieli ile w ogóle może to kosztować, więc wysłali do jakiegoś tam punktu gdzie zajmują się tego typu naprawami i po kilku dniach odesłali telefon z powrotem z dopiskiem, że nie będą go naprawiać ponieważ się nie opłaca, bo koszty są zbyt wysokie (pomijając fakt że iPhone był zalany, poobijany i zadrapany a głośnik praktycznie nie działał :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jaka jest cena wymiany ( 90zł) tego przycisku w warszawie - jest to serwis nie związanym z isourcem w żadem sposób. Do isourca próbowałem sie dodzwonić ale bez skutku więc nie dam im zarobić. Tylko własnie nie do końca wiem czy można im zaufać. :/

 

 

HEHEHEHHE

wysłałem email do isource - zadzwoniła do mnie sympatyczna Pani która mnie poinformowała że naprawa (a raczej wymiana CAŁEGO telefonu) to koszt 999zł. Cena jeszcze podrożała od pierwszego postu w tym temacie.

Ale naprawdę muszę im podziękować za polepszenie humoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max do 100zł w seriwsie nie atoryzowanym ( w tym ze ingerencja oprocz otworzenia obydowy praktycznie zadna bo wstawia sie gotowy modul wpina tasme i juz)

 

jak masz troche zdolnosci to jest to do zrobienia w domu za jakies 50zł max z przesylkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdolności a przede wszystkim chęci absolutnie brak. :)

 

Skoro mówisz że to nie jest takie skomplikowane to oddam to do tego serwisu. Chyba na tą usługę dostanę jakąś gwarancje - mam taką nadzieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o skomplikowana naprawe hw, "wystarczy" rozlozyc telelfon a reszte jako "modul wykladaja stare, wkladaja nowe i wpinaja tasme i potem poskladac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jaka jest cena wymiany ( 90zł) tego przycisku w warszawie - jest to serwis nie związanym z isourcem w żadem sposób. Do isourca próbowałem sie dodzwonić ale bez skutku więc nie dam im zarobić. Tylko własnie nie do końca wiem czy można im zaufać. :/

 

 

HEHEHEHHE

wysłałem email do isource - zadzwoniła do mnie sympatyczna Pani która mnie poinformowała że naprawa (a raczej wymiana CAŁEGO telefonu) to koszt 999zł. Cena jeszcze podrożała od pierwszego postu w tym temacie.

Ale naprawdę muszę im podziękować za polepszenie humoru :)

To wymień na nowy i sprzedaj z zyskiem na allegro ? w czym problem ? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary (wart przykladowy 1000) + doplata 1000zł = 2000pln

 

sprzedaz nowego 1500pln

 

= -500

 

(ceny podane przykladowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o skomplikowana naprawe hw, "wystarczy" rozlozyc telelfon a reszte jako "modul wykladaja stare, wkladaja nowe i wpinaja tasme i potem poskladac

Tylko że jak ktoś nie ma obycia z takimi czynnościami, to może łatwo którąś taśmę flex czy cokolwiek uszkodzić. Potem rączki do bozi :E.

 

W razie czego mogę dokonać takiej naprawy za 80zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wymień na nowy i sprzedaj z zyskiem na allegro ? w czym problem ? :hmm:

 

 

A przepraszam gdzie tu logika?

 

Sprzedam iphone tego nowego za 1400 max a swojego obecnego za mysle 900 - 1000zł - tak więc wymiana na nowy odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest punkt przy Wojska Polskiego (wejście od Jagiellońskiej!), nazywa się Applemobile. Korzystałem i bardzo pozytywnie, muszę powiedzieć! Nie sądziłem, że mogą wymienić szybkę od ręki, w dodatku coś jeszcze mi nie działało i było irytujące (jakiś podzespół, już nie pamiętam dokładnie), zasugerowali, że wymienią i dzięki temu dwa problemy na raz rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apple chyba dobrze wiedziało ze moze byc problem z tym przyciskiem "home". I dlatego jest zrobiony przycisk z ekranu :) Ustawienia>dostepnosc>Assistive Touch właczyc. Działa lepiej niż fizyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mam pytanie z doborem drugiego monitora (który może robić jako główny). Aktualnie mam Asusa Pro Arta 24 cali full hd 16:10 na wysięgniku z dwoma ramionami (jedno wolne). Mam aktualnie wolne środki i chęć kupienia drugiego monitora. Tu pojawia się pytanie czy kupować drugi taki sam czy może coś lepszego i pro arta dać jako drugi? Wstępnie myślałem o 1000-1500 zł Pro art sprawdza się u mnie, bo jest dobrym kompromisem pomiędzy używaniem go do pracy związanej z projektowaniem stron internetowych, a rozrywką: filmy i gry (75hz)
    • Judgement ukończone, na koncie 33h. Judgement to spin-off serii Yakuza, wydany w 2018 r., oparty na najnowszym silniku Dragon Engine, dzięki czemu wygląda naprawdę świetnie i odpowiada obecnym standardom. Akcja dzieje się w Kamurocho, więc wszyscy fani serii będą czuli się jak w domu, ale znajomość jakichkolwiek innych odsłon absolutnie nie jest wymagana, bo poza lokacją nie ma praktycznie żadnych połączeń fabularnych z poprzednimi Yakuzami.  Tym razem nie wcielamy się w lokalnego Yakuzę, a w prywatnego detektywa Takayuki Yagami. Nasz detektyw kiedyś był prawnikiem, a jego największy życiowy sukces przerodził się w jego największą życiową porażkę, kiedy wybroniony przez niego od zarzutu zabójstwa klient, kilka tygodni po wypuszczeniu z więzienia, brutalnie zabił i spalił swoją dziewczynę… i tutaj zaczyna się nasza historia. Przez pierwsze 2-3 godziny, ze względu na Kamurocho, jakoś dziwnie chodziło mi się po mieście, bo aż szukało się wzrokiem wychodzącego gdzieś zza zakrętu Kiryu albo Goro, ale (na szczęście) takie coś nie nastąpiło, a gra dość szybko przekonała mnie do siebie swoją nową formułą kryminału. Fabuła tej gry jest po prostu fantastyczna – jest bardzo poważna, a w tle jest naprawdę dobra zagadka kryminalna i zbrodnia, a także choroba, która dotyka coraz więcej osób na całym świecie. Jest bardzo dobrze napisana, odpowiednio skondensowana i dawkowana, a ostatnie 3 chaptery (z 12) to jest po prostu mistrzostwo świata. Gra może nie jest aż tak emocjonalna jak inne odsłony Yakuzy, bo twórcy skupiali się na innym elementach, ale zamiast tego w wielu momentach wywołuje po prostu ciary, bo ciężkich i drastycznych motywów jest tutaj naprawdę sporo – to jest zdecydowanie najbardziej mroczna odsłona z tej serii jaką grałem. Postacie poboczne są naprawdę interesujące i chce się je poznawać, do tego bardzo dużo wnoszą do świata gry a ilość interakcji z nimi jak naprawdę spora. Antagoniści – cudo, są bardzo dobrze napisani, w tle jest też bardzo dużo odcieni szarości. Bardzo fajnie wyreżyserowane są cutscenki, widać, że to już znacznie wyższy poziom niż w poprzednich grach. System walki był w porządku, podobały mi się animacje podczas wykonywania różnych combo, były naprawdę świetnie zrobione. Questów pobocznych jest niewiele (moim zdaniem na plus), i większość z nich jest naprawdę fajna. Minigierki w porządku, mamy też możliwość „romansowania” z 4-ema dziewczynami, zrobiłem 3 takie „romanse” i przyznam, że ten system randek był całkiem fajnie zrobiony. No i latanie dronem jest mega! Na minus dałbym dwie rzeczy – śledzenie podejrzanych i cyklicznie wymuszane walki, kiedy poziom zagrożenia wzrasta do 100%. Śledzenie jest dość proste, ale jest po prostu monotonne, po dłuższym czasie nudne i nie zapewnia żadnych atrakcji/emocji – motyw, który trzeba po prostu odfajkować, a trochę tego śledzenia jest - a to jakiś mąż który nagle zaczyna zostawać dłużej w pracy, a to jakiś dziwny typ który śledzi młode dziewczyny itd. Te cyklicznie wymuszane walki (poprzez sms o tym, że jacyś bossowie przybyli do miasta) po jakimś czasie zaczynają wkurzać, bo jeśli się od razu nie pobiegnie i nie wyeliminuje 2 bossów, to dosłownie przy każdym zakręcie ktoś będzie do nas doskakiwał. Judgement to bardzo dobra gra, a dla fanów Yakuzy to wręcz pozycja obowiązkowa. Gdybym miał ocenić ją całościowo, sądzę że byłoby to w granicach 8/10, ale gdybym miał ocenić tylko i wyłącznie element fabularny – jest fantastyczna, świetnie napisana, wciąga na maxa i zaskakuje, a kiedy trzeba to aż przechodzą ciary – dla mnie to jest murowane 9/10, i nie dziwię się że fani Yakuzy, obok 0, uważają ją za jedną z najlepszych odsłon w całej serii.  
    • Porównanie na poziomie lepszy Mercedes czy Maluch  
    • Dzięki za odpowiedź, co do gsync/vrr/adaptive sync to nie używam  na TV strasznie migocze wtedy ekran. 
    • Da się bez problemu tylko na niektórych monitorach bo wbiciu 60Hz(taki profil) może nie działać gsync/vrr/adaptive sync. Wtedy wbijasz 100Hz czy 120Hz w zależności od modelu + blokujesz klatki do 60 i jest gitara.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...