Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Crypt

Obrobka plikow filmowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Na wstepie napisze, ze kompletnie sie nie znam na obrobce video itp. tematow. Nie bylo mi to nigdy do niczego potrzebne - az do teraz. Sprawa wyglada tak, ze mam dwa pliki z wesela brata w jakosci HD, 1080p, ma bitrate 17380kb/s, kazdy plik jest w formacie MP4 i zajmoje prawie 11GB. Chce do wlasnej "videoteki" zrobic z tego pliki 720p, w przyblizonym rozmiarze ok 3-4GB tak, zeby mozna to bylo dla wlasnych potrzeb nagrac chociazby na plyte DVD. Ktos moze powiedziec, ze firma, ktora zajmowala sie zdjeciami na weselu powinna (i zrobila) odpowiedni material video, ale nie ma w nim wszystkiego, co jest w calosci materialu.

 

Zatem - jakim programem powinienem sie posluzyc, aby osiagnac w/w cel, nie tracac specjalnie na jakosci? Jakich ustawien powinienem sie w nim trzymac, na co zwrocic szczegolna uwage. Moze ktos rowniez zaproponowac "zestaw" takich ustawien w zaproponowanym programie (tak byloby najlepiej).

 

Oczywiscie dzieki za pomoc i sugestie co i jak zrobic.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konwersja w dół zawszę będzie bardzo dobrej jakości. Ja używam Pinnacle Video Studio HD 16, możesz ściągnąć TRIAL. Ale to jest program do montażu, natomiast bardzo prosto skonwertujesz 1080p w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze trzeba sie trzymac jakis zasad, tj. rodzaju kodekow, formatu czy czegos tam jeszcze - no wlasnie - czego. Myslalem, aby zrobic 720p w pliku formatu MKV - musze w zaproponowanym przez Ciebie programie cos specjalnie ustawiac? Jesli tak, to co i jak? To dobre wyjscie, aby zmieniac format z MP4 na MKV? Skad bede wiedzial, ze po konwersji plik nie zajmie np. 5GB kiedy chce np. 3GB? Jest na to jakis podglad, czy musze to zrobic metodami prob i bledow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Konwersja w dół zawszę będzie bardzo dobrej jakości." - konwersja w dol to zawsze strata jakosci

 

format wyjsciowy zalezy od tego co docelowo ma byc z materialem zrobione, obliczyc wynik koncowy mozna kalkulatorami bitrateu z sieci

napisz cos wiecej, czy chcesz to skonwertowac w dol i potem obrabiac, montowac , przycinac albo zrobic dvd/br(czy jako data czy film) wrzucic na yt, czy po prostu zrobic plik z mniejsza objetoscia ktory bedzie lezal na hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce dokladnie zrobic z tego plik z mniejsza objetoscia, ktorzy pozniej bedzie lezal, ale bedzie go jednoczesnie wygosniej przenosic, niz pliki po 11GB kazdy - taki jest cel :) Chce zachowac sensowna jakosc, tj. 720p - teraz nie wiem (zainstalowalem trial Pinacle Studio 16) i mam kilka opcji (zamiany MP4 1080p na):

 

Rodzaje kodekow (chyba tak to sie nazywa):

 

test1sr.jpg

 

No i dokladne wartosci parametrow, jak bitrate, fps, audio itp.:

 

test2aj.jpg

 

Jesli mozesz, to poradz mi co najlepiej wybrac dla 720p dla zachowania dobrej rownowagi pomiedzy jakoscia i "waga" pliku (kodek, poszczegolne parametry, parametry audio). Kazdy z dwoch plikow ma mi sie zmiescic na jedna plytke DVD - to warunek koieczny. Mile widziane punkt po punkcie co wybrac :)

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zdecydowalem sie na kompresje z MP4 do MP4, a dokladnie:

- wideo: H264, 1280x720, 5MBps, 25kl/s

- audio: MPEG4, 16 bitow stereo, 48kHz, 192bit

 

Pliki z prawie 12GB zmniejszyly sie do 3,8GB, bez szczegolnej straty na jakosci - bynajmniej dla mnie jest ona marginalna. Dla kogos, kto nie widzial oryginaly jakosc po obrobce jest swietna. Dzieki wszystkim za pomoc - do zamkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zdecydowalem sie na kompresje z MP4 do MP4, a dokladnie:

- wideo: H264, 1280x720, 5MBps, 25kl/s

- audio: MPEG4, 16 bitow stereo, 48kHz, 192bit

 

Pliki z prawie 12GB zmniejszyly sie do 3,8GB, bez szczegolnej straty na jakosci - bynajmniej dla mnie jest ona marginalna. Dla kogos, kto nie widzial oryginaly jakosc po obrobce jest swietna. Dzieki wszystkim za pomoc - do zamkniecia.

 

zobacz czy masz mozliwosc ustawienia zmiennego bitrateu i dwa przebiegi to jeszcze to upakujesz

h264 to bardzo dobry wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem bardzo dziwna przypadlosc po kompresji, tj. jak chce przewinac film dalej, to wyskakuje mi informacja, ze za malo pamieci do wykonania tej operacji. Czym to jest spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...