Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GEN1992

Pit 2013 - jaki program?

Rekomendowane odpowiedzi

Deklaracja wysłana 9 lutego dzisiaj kasa na koncie.Wypełniałem przez program e-pity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie Wy PITy wypełniacie, że macie rubrykę na numer konta? Ja dostałem za robotę z wakacji PIT 11(19) i przy wypełnianiu nie miałem czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^ Rozliczałeś się już wcześniej? Jeśli to pierwszy raz to musisz z tego co pamiętam oprócz PITa 37 złożyć formularz NIP-3 'Zgłoszenie identyfikacyjne', w którym podajesz swoje dane, w tym numer konta na jaki mają ci przelać ewentualny zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nigdy przez Internet. Z rok temu w Urzędzie to i owszem. Ok, wydrukowane mam UPO. NIPu nie posiadam tylko PESEL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^ Rozliczałeś się już wcześniej? Jeśli to pierwszy raz to musisz z tego co pamiętam oprócz PITa 37 złożyć formularz NIP-3 'Zgłoszenie identyfikacyjne', w którym podajesz swoje dane, w tym numer konta na jaki mają ci przelać ewentualny zwrot.

 

Wcześniej się wypełniało NIP-3 teraz to się nazywa ZAP-3 (Zgłoszenie aktualizacyjne osoby fizycznej będącej podatnikiem)

Sam w tym roku wypełniałem coś takiego.

 

Eh a ja składałem 4 lutego i kasy jeszcze nie mam ;/

 

ps. zwracam honor przed chwilą sprawdzałem konto i jednak już mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim programem wypełniałeś ZAP-3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wycieczka. A jak tego nie zrobię, to listonosz nie przyniesie zwrotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyniesie :) Tylko że troszeczkę mniej niż dostał byś na konto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czy w podobnym czasie jak idzie na przelew, czy do 3 miesięcy :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tej kwestii to niestety nie pomogę :) ale i przelew może iść do 3 miesięcy wiec na to nie ma reguły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyniesie :) Tylko że troszeczkę mniej niż dostał byś na konto :)

Jakieś 1.50 zł mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 1.50 zł mniej?

 

Nwm. stawiam że coś koło 5zł, ale nie zmienia to faktu że to znikoma różnica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, na bilet więcej wydam. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z cennikiem Poczty-Polskiej "1% od kwoty przekazu plus 5,20 zł". Taniej wyjdzie polecony z ZAP-3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z cennikiem Poczty-Polskiej "1% od kwoty przekazu plus 5,20 zł". Taniej wyjdzie polecony z ZAP-3.

 

Skoro tak, to rzeczywiście .. lepiej wysłać ZAP-3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 1.50 zł mniej?

E no mi coś uszczypnęli więcej. Coś kolo 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nigdy przez Internet. Z rok temu w Urzędzie to i owszem. Ok, wydrukowane mam UPO. NIPu nie posiadam tylko PESEL.

Tydzień co prawda minął, ale... jeżeli rok temu się rozliczałeś, to pewnie podałeś też numer konta, chyba że wtedy tez listonosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Rozliczyłem się jakieś 10 dni temu przez e-deklaracje. I wchodzę dzisiaj na konto bankowe żeby sprawdzić czy już przypadkiem nie dostałem zwrotu (niektórzy piszą że po kilku dniach dostali). I nie dostałem, ale jakoś mnie natchnęło żeby zobaczyć kiedy dostałem zwrot w zeszłym roku. I nie mogę w historii rachunku bankowego znaleźć przelewu z zeszłego roku. Z lat wcześniejszych są. Jako że w zeszłym roku mój zwrot wyniósł magiczne 2,00 PLN to w sumie zapomniałem o tej sprawie i nie śledziłem czy dostałem przelew z US. I teraz się okazuje, że chyba nie. W zeszłym roku rozliczałem się przez e-deklaracje, tylko nie wydrukowałem sobie tego UPO . Wysyłając w tym roku PITA poprosił mnie o jakąś wartość z PITA z poprzedniego roku (mam go wydrukowanego) a więc podałem i przeszło. A więc musiał do nich dotrzeć PIT z zeszłego roku. Tylko teraz pytanie... gdzie są moje 2 zł?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciacho23

Dobre pytanie i też chętnie poznam na nie odpowiedź bo mnie też nie wysłali 7 zł w zeszłym roku. Pytanie zasadnicze jest następujące. Skąd oni będą znali numer mojego konta bankowego skoro na deklaracji PIT-36 się go nie podaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd oni będą znali numer mojego konta bankowego skoro na deklaracji PIT-36 się go nie podaje ?

Z deklaracji NIP-3 (gdy obowiązywały NIPy), obecnie z ZAP-3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że zacytuję pewnego kolegę z forum. "Brednie". :P

 

Da się. Mieszkam we Wrocławiu i jakoś co roku wysyłam PIT przez internet i nie ma z tym żadnych problemów. :E Zwrot na koncie też zazwyczaj mam po około 2 tygodniach. :D

 

Dziewczyna dostała dziś zwrot

Minęło równe 2 tygodnie od rozliczenia(kasę dostała pocztą)

Nieźle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 dni czekałem na zwrot :o (łącznie z weekendem) :o

Używałem programu PITy 2012 - chyba każdy będzie podobny :) Wypełnianie z wysłaniem zajęło jakieś 5 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...