Skocz do zawartości
Papachris

X2483HSU / XB2483HSU

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal86

No a chciałem kupić do filmów sobie ta amvę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Osobiście nie polecam tego monitora, ja miałem już 4 egzemplarze jak nie 5. Jeden miał dwa martwe piksele od samego początku, w 2 czy 3 pojawiły się po 2-3 tygodniach,obecny wytrzymał najdłużej, 2 miesiące i dzisiaj pojawił się bad pixel. Jeśli ktoś nie ma nerwów do ciągłej zabawy w wysyłanie na gwarancję to odradzam. Gdyby to było jednorazowe to bym zrozumiał, ale jednak to już 3 czy 4 raz(zgubiłem już rachubę ...) także uważam, że to raczej wada w procesie produkcyjnym tej matrycy.

A z jakiego sklepu zamawiałeś? Wcześniej nikt tutaj nie pisał, żeby aż takie problemy z tym były. Może jakaś cała paleta wadliwych monitorów przyszła na sklep?

Edytowane przez Ronn!3T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Osobiście nie polecam tego monitora, ja miałem już 4 egzemplarze jak nie 5. Jeden miał dwa martwe piksele od samego początku, w 2 czy 3 pojawiły się po 2-3 tygodniach,obecny wytrzymał najdłużej, 2 miesiące i dzisiaj pojawił się bad pixel. Jeśli ktoś nie ma nerwów do ciągłej zabawy w wysyłanie na gwarancję to odradzam. Gdyby to było jednorazowe to bym zrozumiał, ale jednak to już 3 czy 4 raz(zgubiłem już rachubę ...) także uważam, że to raczej wada w procesie produkcyjnym tej matrycy.

Ciekawe rzeczy kolega wypisuje. A już myślałem, że znalazłem monitor dla siebie. Czy inne AMVA też mają taki rozrzut jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają, dlatego ludzie je często wybierają zamiast IPSów w podobnych (niskich) kwotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile się sprzedało tych monitorów ale to pierwsza taka pechowa opinia z jaką się spotkałem.

4 wadliwe egzemplarze pod rząd?! to chyba tam jakiś krzywy prąd musi płynąć w gniazdku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie do mnie w czwartek to nie omieszkam się sprawdzić czy ma jakieś bad pixele czy nie. Potestuję go też w szybszych grach, żeby sprawdzić jak ta cała AMVA+ ma się do TN-ek sprzed 6 lat. Zawsze mam 10 dni na zwrot towaru od daty jego otrzymania, więc jak mi się nie spodoba to oddam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjdzie do mnie w czwartek to nie omieszkam się sprawdzić czy ma jakieś bad pixele czy nie. Potestuję go też w szybszych grach, żeby sprawdzić jak ta cała AMVA+ ma się do TN-ek sprzed 6 lat. Zawsze mam 10 dni na zwrot towaru od daty jego otrzymania, więc jak mi się nie spodoba to oddam :)

AMVA+ to nie jest mistrz reakcji. Ale daj znać, ja jedynie Wiedźmina na nim testowałam. No i filmy.

 

A kolega zaalbarxx i jego negatywna opinia z 1 postem :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może też z tego powodu jest taka promocja w/w monitorów na agito :hmm: . Dzisiaj mam dostać swój egzemplarz to się zobaczy co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że AMVA+ nie jest mistrzem jeśli chodzi o smużenie i zamówiłem ten monitor z pełną świadomością jego wad i zalet ale przecież nie może być gorzej niż na sprzęcie sprzed 6 lat.. Tym bardziej, ze testy na PRAD wyszły zadziwiająco dobrze, porownywalnie jak IPSy w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adrux

Jaka promocja? 779 to cena wyższa niż ma cała masa sklepów na ceneo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że AMVA+ nie jest mistrzem jeśli chodzi o smużenie i zamówiłem ten monitor z pełną świadomością jego wad i zalet ale przecież nie może być gorzej niż na sprzęcie sprzed 6 lat.. Tym bardziej, ze testy na PRAD wyszły zadziwiająco dobrze, porownywalnie jak IPSy w tym przedziale cenowym.

 

Z Over drive 3 i 75 Hz gra mi się bardzo przyjemnie w BF3.

W każdym razie nie płaczę jak mnie zabiją, że to przez monitor albo ping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na wersje z pivotem to względem innych sklepów(pomijając alternative który ma różne opinie) wypada praktycznie najlepiej.

Może "aż takie promocje" miałem na myśli wielką czcionką napis promocja i dorzucany gratis w postaci pendrive/hdmi lub uchwytu. Darmowa wysyłka to pic na wode bo w innych sklepach jest taniej o te 20zl noi + wysyłka wychodzi na to samo.

 

 

Aha nvm widzę że na fakturze gratis jest dopisany o wartości 30zł;D szkoda że nie można z niego zrezygnować. Czyli patrząc całościowo monitor 819 + free wysyłka może to nie jakaś promocja al mimo wszystko prócz w/w tańszego sklepu najlepsza opcja. Chwyt reklamowy zrobił swoje:D

 

Btw na kartach amd też jest problem z hdmi?

Edytowane przez adrux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adrux, osobiście podłączę go przez DVI bo i tak nie zamierzam korzystać z wbudowanych (ponoć kiepskiej jakości) głośników. Z tego co wiem karty AMD nie mają takiego problemu a nawet jeśliby miały to problem prawdopodobnie byłby powszechny więc i rozwiązanie łatwe. Dla tych co mają kartę zielonych: Prawdopodobnie chodzi o zmienienie zakresu RGB na HDMI. W tym wątku -> KLIK! wszystko jest ładnie wyjaśnione.

 

Na piechotę też można zmienić ten zakres. Daję screena:

 

1389ba47939bce5c.png

Edytowane przez Ronn!3T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy brałem z jakiegoś sklepu, nazwy nie podam bo raczej nieistotne. Reszta monitorów była bezpośrednio z oficjalnego serwisu Iiyamy, gdyż wolałem się kontaktować z nimi bez pośrednictwa sklepu. W każdym razie wczoraj sobie popatrzyłem dokładniej na mój obecny monitor i naliczyłem aż 10 podejrzanych pikseli. Być może to wadliwa seria jak to ktoś napisał, w każdym razie dzielę się swoimi doświadczeniami z tym modelem :)

 

EDIT: Ktoś tutaj pisze, że negatywna opinia z jednym komentarzem, cóż, nie udzielam się na tym forum, bo nie mam takiej potrzeby, po prostu szukałem w necie czy komuś się coś podobnego trafiło i przypadkiem trafiłem tutaj, dlatego mówię jak to wyglądało u mnie, chyba nie oczekujecie, że podam na forum pełną korespondencję z przedstawicielem Iiyamy a trochę tego było :)

 

EDIT: I jeszcze a propo 'krzywego prądu' :) Mam jeszcze TN od Iiyamy 24", daje radę już dwa lata i nic się z nim nie dzieje, działa pięknie.

Edytowane przez zaalbarxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy brałem z jakiegoś sklepu, nazwy nie podam bo raczej nieistotne. Reszta monitorów była bezpośrednio z oficjalnego serwisu Iiyamy, gdyż wolałem się kontaktować z nimi bez pośrednictwa sklepu. W każdym razie wczoraj sobie popatrzyłem dokładniej na mój obecny monitor i naliczyłem aż 10 podejrzanych pikseli. Być może to wadliwa seria jak to ktoś napisał, w każdym razie dzielę się swoimi doświadczeniami z tym modelem :)

 

EDIT: Ktoś tutaj pisze, że negatywna opinia z jednym komentarzem, cóż, nie udzielam się na tym forum, bo nie mam takiej potrzeby, po prostu szukałem w necie czy komuś się coś podobnego trafiło i przypadkiem trafiłem tutaj, dlatego mówię jak to wyglądało u mnie, chyba nie oczekujecie, że podam na forum pełną korespondencję z przedstawicielem Iiyamy a trochę tego było :)

 

EDIT: I jeszcze a propo 'krzywego prądu' :) Mam jeszcze TN od Iiyamy 24", daje radę już dwa lata i nic się z nim nie dzieje, działa pięknie.

 

Ja Ci wierzę, po prostu masz niebywałego pecha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swój X2483HSU w Neonecie za 769zł i jestem zadowolony, miałem poprzednio E2407HDSD (TN) i on też był ok, mnie monitor pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję teraz. Jutro ma podobno monitor do mnie trafić. Oby było wszystko ok...

 

Edit

 

Właśnie dostałem maila od morele.net, ze opoznili realizację mojego zamówienia o UWAGA - tydzień! Wtf? Bym to wiedział, to kupiłbym w innym sklepie i monitor stał by już na biurku.

Edytowane przez Ronn!3T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal86

Ja u nich zamówiłem tydzien temu towar, który miał status "wysyłka natychmiastowa"... do dzisiaj nie wysłali. Sklep tragedia - nigdy więcej już u nich nic nie kupię. Zażądaj od nich zwrotu kasy. Szybciej kupisz gdzie indziej, polecam Agito... bardzo szybko realizuje zamówienia jak ma na stanie rzeczy.

Edytowane przez Michal86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do usunięcia, pomyłka :)

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem jakiś miesiąc temu w morelach wersję bez pivota i to jeszcze z testami panelu to dostałem w ciągu dwóch dni od zamówienia, także jak dla mnie sklep po raz kolejny no problem (a już trochę zakupów tam zrobiłem i tylko raz mi wysyłkę o dzień przesunięto). Może im się jakaś dostawa wysypała albo coś, zdarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś jaka jest różnica między XB2483HSU a modelem z dopiskiem "-B1"? Nic o tym nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ktoś już w tym temacie o to pytał. I chyba żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dopisek B1 to chyba tylko taki dodatek do nazwy, który nie każdy sklep wrzuca do opisu. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś właśnie do mnie XB2783HSU. Czerń jest naprawdę dobra ale inne kolory wydaję się być gorsze niż na mojej 6 letniej TN-ce... Mam problem z regulacją wysokości. Albo nie wiem jak się ją reguluje albo dostałem uszkodzony uchwyt do regulacji bo klikam na przycisk z tyłu (który nie chce się za bardzo kliknąć) próbuję przesunąć monitor do góry i nie da się... czy ktoś miał podobny problem?

 

Edit:

 

Problem z podstawką regulacji rozwiązałem. Wszystko działa jak należy. Problem z kolorami również... nie wiem dlaczego ale wystarczył restart PC i po restarcie ukazały się piękne kolory. Czerń w tym monitorze jest po prostu niesamowita. Pograłem chwilę w FPS-y z OverDrive ustawionym na 2. Smużenia nie odnotowałem. Co do rozmiaru... nie wyobrażam sobie już mniejszego monitora niż 27".

Edytowane przez Ronn!3T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...