Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kixf1

Jaki telewizor do PS4 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem kupić telewizor (40-42cale) do PS4 , na co zwracać uwagę ? , czy kupować z 3D ?

Jaki TV radzicie kupić (2000-3000 zł)

Dzięki Wszystkim za pomoc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim na niski input-lag. Tak się składa, że w tym budżecie i calażu najniższy mają telewizory Sony - KDL42W705, KDL42W655, dalej KDL40W605.

 

Na PS4 są całe dwa tytuł w 3D, więc odpowiedz sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 3D i smarttv to zbędne dodatki i nie dało się kupić tv bez tego, ale może ktoś lubi z tego korzystać. 3D, to nie tylko gry - mając mając odtwarzacz-ps4, masz jeszcze filmy br 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie telewizora 3D ma sens o tyle, że ma się wtedy pewność matrycy 100Hz.

Poza tym PS4 chyba nie obsługuje (jeszcze?) Blu-ray 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym PS4 chyba nie obsługuje (jeszcze?) Blu-ray 3D?

już obsługuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

 

Samsung UH40H6400 ~2000pln

Sony KDL-42W805B ~2900pln

 

Samsung posiada "jakość obrazu nawiązującą do najdroższych urządzeń" i niski input lag a Sony "bardzo niski input lag" i dobrą jakość obrazu.

 

Zadecyduj co jest dla ciebie priorytetem i czy warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup taki co ma Hashi, lepsza grafika ponac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że już chyba na szrocie :E.

Ja swojego lcd pokochałem tym bardziej, po zobaczeniu ile W pdp potrafi wciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ibood dzisiaj LCD Panasa i Samsunga za ciekawe pieniądze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

 

Samsung UH40H6400 ~2000pln

Sony KDL-42W805B ~2900pln

 

Samsung posiada "jakość obrazu nawiązującą do najdroższych urządzeń" i niski input lag a Sony "bardzo niski input lag" i dobrą jakość obrazu.

 

Zadecyduj co jest dla ciebie priorytetem i czy warto dopłacać.

'Copy'&'paste' z ostatniego PSX Extreme, a to tak opiniotwórcze zródło w kwestii wyboru telewizora, jak Pani domu w kwestii wyboru elektronarzędzi.

 

Po pierwsze KDL42W805B nie oferuje nic ponad to co można mieć w KDL42W705, ba! jest od niego wyraźnie droższy i wyraźnie gorszy.

Po drugie UH40H6400 "nawiązuje jakością obrazu do najdroższych urządzeń" podobnie jak kilka innych telewizorów, powyżej pewnego progu przyrost jakości jest ledwie zauważalny i zdecydowanie niewspółmierny do ceny.

Po trzecie - input lag 'niski' bardzo niski' 'średnio-wysoki' średnio-średni... Podawajmy konkretne wartości - w tym przypadku odpowiednio 22ms i 43ms. Jak to się zatem ma do 13ms w KDL42W705? Te 13ms to już 'niesamowicie nisko'?

 

Poszukaj plazmę Panasonica.

Swietny pomysł. Gdzie ma zacząć szukać - na allegro, olx czy na śmietniku? Bo na pewno nie w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam plazmę Panasonica st60 i z pewnością nie zamieniłbym tego tv na żadnego leda, glebia obrazu, odwzorowanie barw, czerń naprawde robią wielkie wrażenie i za każdym razem wchodząc do MM, widząc wyświetlany obraz na ledach dziwie sie jak plazmy mogly zostac wyparte, marketing zrobil swoje. ST60 ma dość wysoki input lag ale po włączeniu trybu gry roznice widac golym okiem i gra jest bardzo komfortowa - przynajmniej w shadow Fall ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głębie, odwzorowanie i kąty widzenia, to fakt, ale ja nadal nie mogę wyjść z podziwu jaką mam czerń w swoim ledzie. Jest moim zdaniem na prawdę rewelacyjna (pdp panasa też mam jak coś ;) ) i w każdej recenzji zbierał (tv) należyte pochwały. W końcu też panasonic. (musieli się chyba jakoś uzbroić po porzuceniu pdp).(kolory również można trochę podkręcić :P)

Ile razy się nawkurzałem w krajzisie 3, bo tam często ciemności jak w pupie u pawiana, a tv wcale tego nie ułatwiał. Już się boję grać w dead space, bo to będzie tragedia 8:E

Jakie jest Twoje zdanie Azazell?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Copy'&'paste' z ostatniego PSX Extreme, a to tak opiniotwórcze zródło w kwestii wyboru telewizora, jak Pani domu w kwestii wyboru elektronarzędzi.

...

tak i nie ukrywam tego, wspomniałem w podobnym temacie, że akurat jest o tym w najnowszym PSX Extreme. Tak się składa, że miesiąc temu sam kupowałem a zanim to zrobiłem, siedziałem na stronach polskich i zagranicznych czytając recenzje, opinie, testy a także narzekania posiadaczy wielu modeli i polecam z całą pewnością te dwa tyle, że w 55" co ma znaczenie (w mniejszych modelach przeważnie są inne matryce, oczywiście gorsze.). Chyba, że nie chce mieć w ogóle 3D to model niższy od Sony.

 

Co do input laga to poczytaj, że sama konsola daje ~130msec laga a sumaryczny dobry jest do 200msec więc tv powinien mieć mniej niż 60-70msec. Kilkanaście to już mistrzostwo świata, ale jak ktoś tak jak ja nie gra w Call of Duty i Battlefielda online - jeszcze najlepiej zawodowo - to nie powinno być to wyznacznikiem przy zakupie jeśli masz np 5 tv, które mają <60msec i patrzysz tylko na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Copy'&'paste' z ostatniego PSX Extreme, a to tak opiniotwórcze zródło w kwestii wyboru telewizora, jak Pani domu w kwestii wyboru elektronarzędzi.

 

Po pierwsze KDL42W805B nie oferuje nic ponad to co można mieć w KDL42W705, ba! jest od niego wyraźnie droższy i wyraźnie gorszy.

Po drugie UH40H6400 "nawiązuje jakością obrazu do najdroższych urządzeń" podobnie jak kilka innych telewizorów, powyżej pewnego progu przyrost jakości jest ledwie zauważalny i zdecydowanie niewspółmierny do ceny.

Po trzecie - input lag 'niski' bardzo niski' 'średnio-wysoki' średnio-średni... Podawajmy konkretne wartości - w tym przypadku odpowiednio 22ms i 43ms. Jak to się zatem ma do 13ms w KDL42W705? Te 13ms to już 'niesamowicie nisko'?

 

 

Swietny pomysł. Gdzie ma zacząć szukać - na allegro, olx czy na śmietniku? Bo na pewno nie w sklepach.

 

 

 

Według Ciebie sony kdl 42w705 będzie dobry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będzie dobry? Jako tv do grania najlepszy w tym rozmiarze i przyjętym budżecie.

 

"It’s early days yet (since this is the first and only television we’ve reviewed in 2014), but we’re calling the Sony KDL42W705B the gaming TV to beat for the year ahead. If you’re looking for an ultra-responsive display to be paired up with your PS4 or Xbox One, that’s capable of delivering lush images yet is still affordable, then the 42-inch Sony W705 deserves a place on the top of your shopping list (and in your living room)." źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale klina dostałem, mam kupca na mój TV za 2000zł i się zastanawiam :hmm: bo dodałbym od siebie 1900zł i miałbym Samsunga UE55H6400 :D

 

Tylko myślę czy jest sens wydawania 1900zł dla nowszej wersji i 9cali :hmm: Wolałbym wymienić na OLED :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że OLEDy słabo wypadają jeśli chodzi o smużenie w grach...? :hmm:

Prawda? Fałsz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale klina dostałem, mam kupca na mój TV za 2000zł i się zastanawiam :hmm: bo dodałbym od siebie 1900zł i miałbym Samsunga UE55H6400 :D

 

Tylko myślę czy jest sens wydawania 1900zł dla nowszej wersji i 9cali :hmm: Wolałbym wymienić na OLED :P

Ja bym brał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam przymierzam się do ps4 i jakiegoś tv (tylko do ps4, ps3 no i możliwe że pc będzię podłączany - tu ważny chyba tryb pc i mistyczne dla mnie 4:4:4, ale wiem że to must have :E) w okolicach do 2k zł, jak zwykle można zgłupieć od szukania info o co raz to innym modelu.

 

Na początku były panasonic 42as600 - 1700zł / sony 42w655 - 1900zl, ~15ms input lag, zbierają dobre recenzje zarówno od użytkowników jak i recenzentów - no ale natywne 50hz, które sam już nie wiem czy jest "problemem" czy nie.

 

I właśnie później szukałem tv z natywnym 100hz, akceptowalnym input lagiem (~40ms?). Wpadł mi w oko panas 42as650, cena około 2300 czyli 600zł więcej za 100hz i 3d względem as600 :E, no dobra szukam dalej.

 

Samsung ue40h6400 - i to chyba jest mój wybór na obecną chwilę, 2000zł, 100hz, input lag 38-43ms w zależności od metody pomiaru, dodatkowo 3d którego dla mnie mogło by nie być, no ale jeśli już jest to płakać nie będę.

 

Macie coś do powiedzenia właśnie na temat 50hz vs 100hz w tv do zastosowań takich jak moje? Czy 100hz rzeczywiście jest warte dopłacenia? Ja sobie wmówiłem że jak już decyduję się kupić tv to niech będzie te 100hz, będzie "bezpieczniej" i bez późniejszego ewentualnego marudzenia (k**** co ja kupiłem) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to telewizor głównie do grania, to i tak nie skorzystasz z żadnych upłynniaczy czy to 100 czy 600Hz, bo w trybie gry są wyłączone, żeby nie generować artefaktów i nie zwiększać opóźnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to telewizor głównie do grania, to i tak nie skorzystasz z żadnych upłynniaczy czy to 100 czy 600Hz, bo w trybie gry są wyłączone, żeby nie generować artefaktów i nie zwiększać opóźnień.

Tak z ciekawości. Są na rynku telewizory, pewnej znanej marki, które nie mają matryc 100Hz, a są to matryce 50Hz. Telewizory te mają problemy z wyświetlaniem płynnego ruchu (dynamiczne sceny, filmy, a i sport) - mam pytanie, może orientujesz się. Takie zachowanie, mówisz, również będzie widoczne w grach?

 

Dlaczego o to pytam? Miałem okazję oglądać pewien film, z testu, gdzie kręcono materiał przy użyciu konsoli (nie wiem jakiej) z grą Assasin Creed, nie wiem która część. Pokazywano na prostym przykładzie co daje 50Hz, a co dają wyższe tryby. Przy obracaniu kamery obraz na "defaulcie rwał, skakał. W momencie właczania przyśpieszaczy, obraz był bardzo płynny (choć delikatnie na obrazie przy krawędzi assasyna były artefakty, ale imho praktycznie niewidoczne). Mnie wydaje się, że imho różnica mimo wszystko będzie na korzyść 100Hz, a zawsze można to i tak wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to telewizor głównie do grania, to i tak nie skorzystasz z żadnych upłynniaczy czy to 100 czy 600Hz, bo w trybie gry są wyłączone, żeby nie generować artefaktów i nie zwiększać opóźnień.

 

Hmm, właśnie dalaego szukam tv który ma natywne, deflautowe, podstawowe czy jak to inaczej nazwać 100hz a nie 50, a te cudowne marketingowe 400 czy piardylion mhz mnie nie interesuje :>

No chyba że coś mieszam bo tak też może być, a teraz czas iść zarabiać na ten tv :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja mam Pansonica 42 cale model hmm TX-E6E jakoś tak. Kupiłem za 1.6k pół roku temu. Według testów serwisów ma input lag około 30. Nie jest to może najwyższy wynik ale gra mi się wspaniale zero problemów.. Częstotliwość to 100hz.

 

BTW. Jeśli się wyłączy pewną opcję związaną z efektu szumu MPEG to input lag jeszcze mniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azazell Panas 42E6e ma matrycę 50Hz i to jest pewniak, jednak przy graniu nie ma to praktycznie żadnego znaczenia i taka matryca spokojnie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...