Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TanSid

i5-4690K vs i5-4770K

Rekomendowane odpowiedzi

Pilnie jutro mam okazje zmienic proc, w tej chwili i5-4670K, zmiana bez kosztowa na 4690K lub na 4770K przy okolo 190zl doplaty.

 

Pierwsza zmiana wiadomo oplacalna, bo bez kosztow, druga nie wielki koszt, ale czy warto doplacac...4690k idzie w oc ponoc bez problemu na 4,5-4,7GHz, a jak z 4770K? Dla proponujaacych zmiane na 4790K nie wchodzi w rachube tu doplata bylaby dla mnie za duza.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glownie na przetwarzaniu informacji z netu, mam otwarte zawsze multum stron na kilku przegladarkach, jest to kolo 100 i wiecej zakladek, do tego kilka pdf i kilka dokumentow word, excel, zuzycie ram mam duze 11-12GB. Troche gram, ale tylko troche. Nieraz bawie sie montazem filmow. Ogolnie i5 zawsze mi wystarcza, szczegolnie, ze u mnie od 2500K chodza na 4300-4500MHz. Wiem, ze 4690k bylby wystarczajacy, ale moze i7 bedzie jeszcze lepszy, tylko czy te i7 podkreci sie do 4,5? Czy wrto doplacac 200zl czy lepiej to przepic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość driverfan
tylko czy te i7 podkreci sie do 4,5?

 

 

Podkręci, mam ten cpu i śmiga ładnie na 4.5GHz 1.22V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Mój 7 4770k robił 4.4GHz na 1.24V, do 4.5GHz juz potrzebował 1.3V a to już wysokie temperatury były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc tego zastanawiania sie, "raz mati radiła" wezme i7 4790K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze robisz, najlepsze co mogłeś wybrać jeśli masz duży budżet:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 4790K zamowiony czekam na dostawe. Mam nadzieje, ze lekko pojdzie na 4,7, ale chcialbym troche wiecej ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekko to nie koniecznie, zależy jaką sztukę trafisz. Mój 4.6 robi na 1.29V a do 4.7 potrzebuje już troche ponad 1.3V, więcej nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innym slowy kreca sie kiepsko, procki z serii K, ktore w turbo ida na 4,4 powinny isc na 4,7 i wiecej, widac w oc, najlepiej jednak radza sobie i5. Czekam na moja szt. zobaczymy jaka bedzie grymasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...